Przedszkole nr 173 w Warszawie

Przedszkole nr 173 w Warszawie

Grupa V PszczółkiWydarzenia Grupy V „Pszczółki”

Rok szkolny 2019/2020


Zajęcia z gimnastyki korekcyjnej
Witam,
W wyniku zaistniałej sytuacji osoby posiadają Facebook zapraszam do dołączenia do grupy https://www.facebook.com/groups/516976815884033/
Natomiast osoby nie posiadające Facebook zapraszam na maila LOGIN: przedszkole173@interia.pl 
HASŁO: kochamprzedszkole173
Pozdrawiam
nauczyciel gimnastyki korekcyjnej
J. Szymczak-Goc

PLAN PRACY
ĆWICZENIA I AKTYWNOŚCI W JĘZYKU ANGIELSKIM,
KTÓRE MOGĄ ZOSTAĆ ZREALIZOWANE W DOMU
25.03.2020 – 10.04.2020

Cel: kontakt z językiem angielskim, mimo braku możliwości spotkania na zajęciach w przedszkolu oraz podtrzymywanie pozytywnych skojarzeń związanych z nauką języka.

W związku z przedłużającym się czasem, w którym zamknięte są placówki edukacyjne, poniżej przedstawiam plan ćwiczeń i aktywności, które mogą być zrealizowane w domu.

 

TEMAT: WIOSNA (SPRING)

Piosenki:

TEMAT: W OGRODZIE (GARDENING)

 • Wykonanie „domowego ogródka”
 • Karta pracy

TEMAT: WIELKANOC (EASTER)

 • Karty pracy ze strony twistynoodle

TEMAT: JEDZENIE (FOOD)   – utrwalenie

          Filmik:

 • „The Very Hungry Caterpillar”

TEMAT:DAYS OF THE WEEK – utrwalenie (DNI TYGODNIA)

Piosenka:

 • Days of The Week – The Singing WalrusWszystkim dzieciom polecam wykonanie „domowego ogródka”. Koniec marca to wiosna czas, kiedy zaczynamy już niektóre prace w ogródku (gardening). Oto przepis na „domowy ogródek”.Talerz / miseczkę trzeba wyłożyć zmoczonym ręcznikiem papierowym. Położyć na nim jedną lub 2 cebule (najlepiej takie, które zaczęły wypuszczać zielony kiełek). „Domowy ogródek” należy umieścić w słonecznym miejscu w domu a ręcznik papierowy powinien być mocno wilgotny. Po kilku dniach powinniśmy mieć szczypiorek z własnego „ogródka”. 

Starsze dzieci 5-6 latki mogą wykonać zakładkę.

https://twistynoodle.com/spring-bookmark-coloring-page/

Jeśli nie mamy drukarki dzieci mogą wykonać zakładkę samodzielnie – na podstawie wzoru albo używając własnej wyobraźni.


Szanowni Rodzice,

misją wydawnictwa Klett jest „Nauczanie i informowanie”. W obu tych słowach zawarte jest również niesienie pomocy edukacyjnej.

W obliczu nadzwyczajnej sytuacji zawieszania pracy placówek przedszkolnych, chcielibyśmy wesprzeć Państwa oraz rodziców, opiekunów i dzieci udostępniając za darmo elektroniczne wydanie „Żyrafy Oli i przyjaciół” dla 6-latków

Udostępniony materiał obejmuje 5 tygodni nauki, przewidzianych na miesiące: marzec – połowa kwietnia.

Linki do materiału:

bit.ly/tydzien-23-24
bit.ly/tydzien-25
bit.ly/tydzien-26-27

Dlatego uprzejmie prosimy o udostępnienie powyższych linków rodzicom i opiekunom dzieci z Państwa przedszkola. Mamy nadzieję, że materiał w nich zawarty wypełni wolny czas dzieci zabawą i nauką z żyrafą Olą.

Dostęp do materiału nie wymaga logowania – wystarczy komputer/tablet by wypełni wykorzystywać nasze materiały i bawić się mądrze z dziećmi.

Mam nadzieję, że dzieci polubią zabawę z elektroniczną Olą i będą kontynuowały z nią naukę i zabawę również po – oby jak najszybszym – powrocie do przedszkola.

Wydawnictwo Klett i wychowawcy.


Praca domowa dla grupy V Pszczółki

Kochane Dzieci i Rodzice 

Ze względu na dalsze przebywanie w domu prosimy o systematyczne utrwalanie poznanych liter i cyfr. Pracujemy również nad analizą i syntezą wyrazów oraz dodawaniem i odejmowaniem w zakresie 10.

Prosimy o odbieranie książek z przedszkola. Rodziców, którzy odebrali tylko jedną książkę, prosimy o odebranie również drugiej ( przepraszamy za kłopot)

Temat na ten tydzień- ” Kolorowy ogród” 

 • dzieci zapoznają się ze znakiem graficznym litery G,g (grabie) 
 • dzieci zapoznają się ze sposobem sadzenia i opiekowania się roślinami
 • ” W ogrodzie figur geometrycznych”- utrwalamy figury geometryczne, tworzymy kwiaty z figur, rozwijamy wyobraźnię- praca plastyczna ( rysowanie figur i wycinanie z kolorowego papieru )

Pracujemy w książkach- tom 3 ( karty pracy od strony 117 z literą G,g do karty 121 )  

POWODZENIA 


Praca domowa dla grupy V Pszczółki

Zachęcamy przedszkolaków o wykonanie pracy , technika dowolna pt. „Wiosna wokół nas”. Prace będzie można przynosić po otwarciu placówki i będą wystawione w przedszkolu.


28.02.2020 Warsztaty w Ogrodzie Jordanowskim pt. „Emo-ikonki oswajamy emocje cz. I

Starszaki uczestniczyły w warsztatach dotyczących różnych emocji.Podczas zabawy pokazywały emocje towarzyszące  człowiekowi oraz poznały sposoby radzenia sobie z nim, zwłaszcza z tymi negatywnymi. Na zakończenie wykonały prace plastyczna „Złai dobra emocja”


07.02.2020 Bal karnawałowy w szkole nr 258

Cala nasza grupa wybrała się do szkoły na bal karnawałowy pt.”Z wizytą u Jasia i Małgosi”. Bawiliśmy się wyśmienicie.


31.01.2020 Uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka

Tego dnia gościliśmy naszej grupie Babicie i Dziadków. zaprezentowaliśmy naszym gościom krótki program artystyczny. Wręczyliśmy także własnoręcznie wykonane upominki. był zorganizowany słodki poczęstunek dla nasi naszych dziadków.


22.01.2020 Wizyta uczniów z klasy I ze szkoły Podstawowej ne 258

Starszaki zaprosiły kolegów za szkoły na przedstawienie z okazji minionych świat Bożego Narodzenia – Jasełka. Po uroczystości był słodki poczęstunek i chwila na wspólne zabawy w kącikach zainteresowań. Dzieci ze szkoły zaprosiły nas na Karnawał do szkoły.


14.01.2020 Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego „Leszczynowe Zacisze”

Całe przedszkole wybrało się do Leszczynowego Zacisza gdzie czekało na nas mnóstwo atrakcji. Braliśmy udział w warsztatach kulinarnych (robiliśmy faworki), zwiedzaliśmy mini zoo, jechaliśmy wozem drabiniastym, bawiliśmy się na ogromnym placu zabaw. Zjedliśmy także smaczny obiadek a na deser własnoręcznie wykonane faworki.Odbył się również bal karnawałowy gdzie bawiliśmy się przy muzyce disco.


19.12.2019 „Jasełka”- uroczystość z okazji Świąt Bożego Narodzenia

Tego dnia w przedszkolu gościli nasi rodzice. Dzieci zaprezentowały przedstawienie pt. „Zabawki u Jezuska”. Śpiewaliśmy wesołe kolędy,  składaliśmy sobie życzenia na zakończenie spotkania była słodka przekąska.


16.12.2019 Spotkanie z Mikołajem

Od rana dzieci czekały na Mikołaja, który i tym razem nie zawiódł dzieci i przyjechał z prezentami. Aby upamiętnić ten dzień, każde dziecko mogło zrobić  sobie zdjęcie z Mikołajem.


13.12.2019 Jordanek „Z wizytą na biegunie” – zajęcia ekologiczno-edukacyjne

Dzieci poznały dwa kontynenty Antarktydę i Arktykę.Podczas prezentacji multimedialnej mogły zobaczyć zwierzęta zamieszkujące te strony, ludność oraz ich sposób życia. Dzieci narysowały arktycznego bałwanka.


Dzieci zakwalifikowane na zajęcia logopedyczne przynoszą zeszyty na poniedziałek. Jest to dzień zajęć grupy V.


31.10.2019  Pomarańczowy dzień w przedszkolu – obchodzimy święto dyni


25.10.2019 Wyście do teatru w szkole muzycznej na przedstawianie pt. Kraina Bajek


25.10.2019 Spacer po Placu Hallera

Tego dnia dzieci wybrały się na spacer po Placu Hallera. Zapaliły znicz pod pomnikiem Gen. Hallera upamiętniając jego zasługi.


 11.10.2019 Warsztaty ECO w Ogrodzie Jordanowskim pt. „Podróż na kropelce wody”


Dzieci zakwalifikowane na zajęcia logopedyczne przynoszą zeszyty na poniedziałek. Jest to dzień zajęć grupy V.


10.10.2019 Warsztaty pszczelarskie

Do naszego przedszkola przyjechał Pan pszczelarz i opowiadał dzieciom o życiu pszczół. Dzieci z zainteresowaniem oglądały dawny ul, pszczoły i ubranie pszczelarza. Ze smakiem degustowały miód


08.10.2019  Udział w teatrzyku pt. Praskimi ulicami na który zostaliśmy zaproszeni przez Bibliotekę  Publiczną a dla dzieci i młodzieży


07.10.2019 Warsztaty z żyrafa Ola – bohaterką naszych wyprawek w zerówce


26.09.2019  Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego Młyn Gąsiorowo

Tego dnia  pojechaliśmy autokarem  do Gąsiorowa i uczestniczyliśmy w zajęciach edukacyjnych  „ŚWIĘTO JABŁKA W GĄSIOROWIE”. W ramach  wycieczki odbyły się zajęcia :

 • Pogadanka: drzewa i krzewy owocowe w dawnej wiejskiej zagrodzie.
 • Dawne oraz współczesne odmiany jabłek
 • Warsztaty kulinarne – przygotowanie kompotu jabłkowego
 • Jabłkowy plener – warsztaty plastyczne
 • Jabłkowe konkursy i zabawy
 • Wspólny posiłek z jabłkiem w roli głównej
 • Zabawa w „Gąsiorkowie” – naszym nowym placu zabaw

Dzięki zajęciom  poznaliśmy  rodzaje drzew i krzewów owocowych,  dawne oraz współczesne odmiany jabłek, uczestniczyliśmy  w przygotowaniu kompotu z jabłek. 


24.09.2019  Udział w teatrze pt. Przygody kota-mądrość życiowa

Tego dnia nasze grupa wybrała się do teatru  , który odbył się w szkole muzycznej na ulicy Namysłowskiej.  Bajka była z przesłaniem, iż prawdziwym skarbem jest mądrość życiowa nabyta z wiekiem . Bardzo podobały nam się postacie zwierząt występujących w przedstawianiu .


Rok szkolny 2018/2019

21.05.2019 „Warsztaty ogrodnicze w PSB Mrówka”

Tego dnia pojechaliśmy do sklepu Mrówka na warsztaty ogrodnicze. Panie były świetnie przygotowane, dzieci dobrze się bawiły. Pani Agnieszka zorganizowała różne gry, następnie poszliśmy na ogródek i sadziliśmy szałwię. Na koniec każdy dostał dyplom i nagrody od naszych nowych przyjaciół.

https://mrowka.com.pl/sklep-psb-mrowka/psb-mrowka-warszawa-marywilska.html


14.05.2019 „Mikrofon dla najmłodszych”

Dzisiejszy dzień był dla nas stresujący, ponieważ byliśmy organizatorem „Mikrofonu dla najmłodszych” tego roku. Występy wszystkich przedszkoli były niesamowite, każdy był doskonale przygotowany. My jako organizatorzy występowaliśmy ostatni, występowało przed nami, aż 16 przedszkoli, mimo wszystko starszaki grzecznie czekali na swoją kolej i z zaciekawieniem oglądali występy swoich kolegów i koleżanek z innych przedszkoli. Oczywiście wszystkie przedszkola były dla nas wygrane i dostały wspaniałe prezenty. Do zobaczenia za rok! 🙂


25.04.2019 „Konkurs recytatorski”

Michał z grupy „Pszczółek” dziś wziął udział w konkursie recytatorskim, w którym zajął I miejsce! To nie wszystko, wiersz, który zaprezentował sam stworzył. To był na pewno świetny dzień dla naszego Michała. Jesteśmy z Ciebie dumni!!! 🙂


12.04.2019 „Występy dla kombatantów”

To był ważny dzień dla gości dla których dziś wystąpiliśmy. Występ odbył się w Urzędzie Dzielnicy przy ulicy Kłopotowskiego. Starszaki zaprezentowały bajki, tańce, piosenki związane z Wielkanocą. Dzieci poradziły sobie świetnie, a goście byli zachwyceni. Cieszymy się, że mogliśmy wystąpić dla tak wspaniałych osób.


29.03.2019 „Spotkanie z Borsukiem”

Nasze przedszkole odwiedzili ważni goście. Kto? Policja. Oczywiście nikt nie narozrabiał 😉 Odwiedzili Nas, aby przypomnieć wszystkim ważne zasady bezpieczeństwa. Mimo że większość dzieci znało już niektóre zasady to powtórzyć je nigdy nie zaszkodzi 🙂 Dzieci przypomniały sobie, że nr. alarmowy, 112 mamy „zapisany” na naszej twarzy. Były omówione zasady bezpieczeństwa, które trzeba zachować w domu, jak i na spacerze, co robić jak ktoś nas zaczepia, gdzie dzwonić jak widzimy coś niepokojącego. To byłą świetna lekcja! Zapraszamy ponownie! 🙂


25.03.2019 „Wiosenne kwiaty”

Po raz kolejny odwiedziliśmy Ogródek Jordanowski 🙂 Tego dnia „Pszczółki” wykonały piękne prace plastyczne. Były różne techniki: wylepianie plasteliną, malowanie, kolorowanie i jak to nasze kochane starszaki, poradzili sobie doskonale 🙂


12.03.2019 „Dzień otwarty w SP 395”

Dziś poszliśmy z grupą starszaków do Szkoły Podstawowej na dzień otwarty. Dzieci były zachwycone, były prace plastyczne, a nawet świetna zabawa w sali zabaw, która mieściła się w szkole. Dzieci miały okazję również „pracowania” przy komputerze i dobrze sobie radziły.


04.03.2019 „Magiczna chmurka”

W Ogródku Jordanowskim dzieci wykonywały pracę plastyczna pt.”Magiczna chmurka”. Każdy świetnie sobie poradził i wyszły piękne chmurki.


28.02.2019 „Przygoda Technoludka”

Tego dnia dzieci miały okazję obejrzeć teatrzyk pt. „Przygoda Technoludka”. Bajka miały dobry przekaz dla dzieci, gdyż opowiadała o tym, że siedząc w domu przed urządzeniami takimi jak TV, czy komputer omija nas wiele przygód, jak i tracimy okazję poznania prawdziwych przyjaciół. 


25.02.2019 „Podróż do Afryki”

Dzisiejszego dnia nasze przedszkole odwiedził wyjątkowy koncert. „Pszczółki” jak i reszta dzieci w przedszkolu, miały okazję brać na bębnach. Dzieci nauczyły się wspólnie z naszym gościem, poczucia rytmu i razem zagrali świetną muzykę. Była to nauka i  świetna zabawa 🙂


19.02.2019 „Zuzia w krainie czarów”

Wspaniały teatrzyk odwiedził dziś nasze przedszkole. Dostarczył dzieciom wiele śmiechu i muzyki. Dzieci miały okazję bawić się w aktora i zostać rycerzem lub krasnalem 🙂


12.02.2019 „Karnawał”

Dzisiejszego dnia był oczekiwany przez przedszkolaków bal przebierańców. Dzieci miały wspaniałe stroje, od żabki po Kapitana Sparrowa 🙂 Dzięki koncertu, który nas odwiedził, dzieci świetnie się bawiły. Na koniec były wspólne zdjęcia na pamiątkę.


25.01.2019 „Bal karnawałowy”

W zaprzyjaźnionej Szkole Podstawowej nr. 127 Starszaki brały udział w Balu Karnawałowym zorganizowanym przez klasy pierwsze. Cóż to była za zabawa!! 🙂


24.01.2019 „Dzień Babci i Dziadka”

Tego dnia Nasze przedszkole odwiedzili BARDZO WAŻNI goście…. Babcie i Dziadkowie!!! Jaki świat był by smutny bez nich… Cieszmy się, że są!!! 🙂 Dlatego właśnie z okazji ich święta nasze przedszkolaki wystąpiły dla Nich śpiewając piękne piosenki, tańcząc… 🙂 Na koniec dzieci rozdały prezenty i  przepiękne laurki, które same wykonały jak i również samodzielnie napisały życzenia.


21.12.2018 „Święty Mikołaj”

Dziś był wielki dzień dla dzieci z naszego przedszkola. Odwiedził Nas bardzo wyczekiwany gość…. Święty Mikołaj!!! Jednak zanim do Nas dotarł mieliśmy okazje bawić się, tańczyć, śpiewać piosenki. Oczywiście nie obyło się bez prezentów 🙂 I zdjęcia z Naszym kochanym Mikołajem 🙂


19.12.2018 „Warsztaty ceramiczne”

Przedszkolaki brały dziś udział w warsztatach ceramicznych, ne których same z gliny formowały piękne aniołki lub choinki. Dzieci mogły wykazać się wyobraźnią jak ozdobić swoje dzieło. Prace ich były później wypalane w specjalnym piecu. Na koniec Pszczółki malowały swoje figurki szkliwem.


18.12.2018 „Wigilijne spotkanie”

W miłej atmosferze dzieci wraz z rodzicami uczestniczyły w Wigilijnym spotkaniu. Przedszkolaki zaprezentowały wiele nastrojowych pastorałek i kolęd, co wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój.


13.12.2018 „Warsztaty Bożonarodzeniowe”

Dzisiejszego dnia mogliśmy gościć rodziców z grupy Pszczółek na warsztatach świątecznych. Dzieci wspólnie z rodzicami zrobiły piękne kule śniegowe, w których mieściły się figurki wykonane przez naszych gości i ich pociech.


11.12.2018 „Warsztaty osikowe”

Pszczółki uczestniczyły w warsztatach, na których wykonały świąteczne choinki z materiałów ekologicznych. Wykonana choinka była Bożonarodzeniowym prezentem.


09.11.2018 „100 – lecie Niepodległości”

Ten dzień był jednym z najważniejszych dni w Naszym przedszkolu, ponieważ obchodziliśmy 100-lecie Naszej Niepodległej Polski. Przygotowywaliśmy się do tego dnia cały tydzień (wiesze, piosenki, dekoracje, prace plastyczne, hymn). Dziś mogliśmy wysłuchać koncertu z okazji tego dnia. Były odśpiewane pieśni ludowe,a o godzinie 11:11 wraz z Naszymi gośćmi hymn Polski.


24.10.2018 „Ogródek Jordanowski – Ceramika”

„Ceramika podstawka dla mamy” – to temat pracy plastycznej na zajęciach ceramicznych dla starszaków. „Pszczółki” doskonaliły sprawność palców oraz wyobraźnię twórczą poprzez działania z gliną.


22.10.2018 „ECO warsztaty”

Tego dnia starszaki odwiedziły Ogródek Jordanowski. Brały udział w zajęciach pt. „Przygoda z muchomorem”. Dzieci poznały grzyby jadalne i niejadalne. Na koniec zajęć zrobiły samodzielnie własnego muchomora, którego zabrały do przedszkola.


15.10.2018 „Kopciuszek”

„Kopciuszek” – to baśń, która ukazuje dobro i zło. Wprowadza dzieci w baśniowy nastrój i ukazuje pozytywne wzorce. Tego wszystkiego doświadczyły dzieci oglądając teatrzyk „Kopciuszek” w Bibliotece Publicznej.


10.10.2018 „Baśnie Indian z Ameryki Południowej”

W ramach współpracy z Biblioteką Publiczną, „Pszczółki” zostały zaproszone na cykl baśni świata opowiadanych przez Michała D. Wysłuchały baśni Indian Ameryki Południowej.


27.09.2018 „Prawdziwy skarb”

Dziś nasze Przedszkole odwiedził teatrzyk. Nasi goście przedstawili bajkę pt. „Prawdziwy skarb”. Bajka była z przesłaniem, iż prawdziwym skarbem jest rodzina, a przyjaźni nie da się po prostu kupić. Podczas przedstawienia dzieci miały również okazję zostać aktorem/ką. 🙂


25.09.2018 Wyjście do Jordanka

Tego dnia piątka dzieci z grupy „Pszczółek” poszła na warsztaty o Niepodległości do Ogródka Jordanowskiego. Warsztaty były bardzo ciekawe nie tylko dla nauczycieli, ale i dla dzieci. Podczas warsztatów brały czynny udział, mówiły bardzo mądrze mimo młodego wieku.


25.09.2018 „Baśnie Andersena”

Dziś „Pszczółki” i grupa „Słoneczek” pojechały do Kina Praha na przedstawienie „Baśnie Andersena”. Dzieci oglądały takie bajki jak: „Świnopas”, „Brzydkie Kaczątko” i „Nowe szaty cesarza”. Dzieci oglądały przedstawienie z zaciekawieniem.


21.09.2018 „Centrum Nauki Kopernik”

W tym dniu „Pszczółki” wybrały się na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik. W Planetarium, w poszukiwaniu Smoka Wawelskiego dzieci zaprowadzone zostały w daleką przeszłość. Cofnęły się do chwili narodzin naszej planety. Powędrowały też w głąb Ziemi. Dowiedziały się, że na terenie dzisiejszej Polski żyły wielkie gady, jednego z nich nazwano Smokiem Wawelskim. Po pokazie w Planetarium dzieci oglądały wystawy,eksperymentowały. Pobyt w Centrum Nauki Kopernik zakończyły wspaniałą zabawą w sali zabaw.


Rok szkolny 2017/2018


 20.06.2018 Pożegnanie przedszkola

Tego dnia odbyło się pożegnanie grupy Pszczółek. Dzieci przygotowały krótkie przedstawienie artystyczne. Pożegnały się z pracownikami przedszkola i na zakończenie uroczystości otrzymały dyplomy, tablo oraz encyklopedię. 


19.06.2018 Wycieczka do Stajni Celinów

W tym dniu całe przedszkole brało udział w całodniowej wycieczce do stadniny. Były różne zabawy i atrakcje przygotowane przez animatorów pt. „Rycerze i księżniczki”


05.06.2018 Piknik rodzinny

W tym dniu wspólnie świętowaliśmy Dzień Mamy i Taty. Odbyły się różne zabawy ruchowe na świeżym powietrzu z rodzicami, piekliśmy kiełbaski i było słodki poczęstunek.


28-30.05.2018 Zielone przedszkole

Dzieci wzięły udział w zielonym przedszkolu w Camp Serwy. Dzieci spędziły wspaniałe 3 dni w ośrodku. Dni były wypełnione różnymi zabawami pod opieką instruktorów – było pływanie kajakami po jeziorze, udział w grach terenowych, strzelanie z prawdziwego łuku na torze łuczniczym. Zdobyliśmy 7 metrową ściankę wspinaczkową, był również park linowy. Ostatniego dnia uczestniczyliśmy w zabawach sportowych pt. „Gry świata” , piekliśmy również kiełbaski przy ognisku. Na pewno długo będziemy wspominali te trzy dni spędzone w Camp Serwy.


18.05.2018 60-lecie Przedszkola

Jako najstarsza grupa byliśmy gospodarzami całej uroczystości. Zaprezentowaliśmy przedstawienie pt.”Kolory tęczy” w którym były prezentowane grupy przedszkolne: Motylki, Żabki, Biedronki i Słoneczka. Na zakończenie przedstawienia stojąc grupami ułożyliśmy z szarf trzymanych w rękach piękną kolorową tęczę. Otrzymaliśmy wielkie brawa od zaproszonych gości.


05.03.2018 Spotkanie ze stomatologiem
Pani higienistka stomatologiczna opowiedziała nam w jaki sposób dbać o ząbki – właściwe odżywianie, profilaktyka i regularne wizyty u stomatologa oraz prawidłowe mycie zębów. Po fluoryzacji każde dziecko zostało nagrodzone upominkiem.


19.02.2018 Udział w warsztatach ekologicznych w Ogródku Jordanowskim ” W świecie dinozaurów”


15.02.2018 Wyjście do Szkoły podstawowej 127  -udział w zajęciach edukacyjnych

Dzieci miały możliwość wzięcia udziału w ciekawych zajęciach tematycznych prowadzonych przez nauczycieli szkoły podstawowej: zajęciach w pokoju ciszy  i plastycznych prowadzonych przez nauczycieli świetlicy szkolnej. Podczas takich zajęć czują się jak „prawdziwi” uczniowie, odpowiadając na pytania nauczyciela (oczywiście przed tym podnosząc paluszek w górę). Bardzo im się to podobało.


14.02.2018 Dzień czekolady


01.02.20 Wyjście dzieci do Kina Praha na spektakl teatralny pt. Brzechwa i Tuwim dzieciom


31.01.2018 Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka


Bal Karnawałowy w szkole podstawowej nr 127 .

Karnawał to fantastyczny czas nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci. Nasze przedszkolaki zostały ponownie zaproszone do Szkoły Podstawowej Nr127 na bal karnawałowy . Dzieci przebrane w różnorodne, kolorowe stroje wspaniale bawiły się w rytm muzyki .Podczas trwania zabawy odbyły się różne quizy i konkursy. Wspólna zabawa przysporzyła wiele radości naszym przedszkolakom.  Na twarzach małych tancerek i tancerzy malował się uśmiech, który nie znikał, mimo chwilowego zmęczenia. Było bardzo radośnie, kolorowo i zabawnie.  Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały balową salę.


 01.2018 Bal karnawałowy

    Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, …  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.Wszyscy świetnie się bawili przy skocznej muzyce , brali udział w konkursach . Na zakończenie balu wszystkie dzieci miały robione pamiątkowe zdjęcie . 


20.12.2017    Występ w klubokawiarni ” Dzika strona Wisły” z przedstawieniem Bożonarodzeniowym ” Jasełka” 

    Nasi mali artyści wystąpili z przedstawieniem „JASEŁKA” w pobliskiej klubokawiarni ” Dzika strona Wisły” . Na przestawienie  przybyli zaproszeni goście z urzędu dzielnicowego , panie dyrektorki z praskich przedszkoli , przedstawiciele biblioteki ,Ogródka Jordanowskiego i Praskiego Domu Kultury . Odwiedziły nas również .Była również emerytowana pani Dyrektor naszego przedszkola wraz z emerytowanymi nauczycielkami . Nasze występy także podziwiali młodsi koledzy z naszego przedszkola. Po występie każdy gość dostał mały świąteczny prezencik , który dzieci wykonały własnoręcznie.


 19.12.2017    Bal z Mikołajem

To był długo wyczekiwany dzień w naszym przedszkolu- odwiedził nas Św. Mikołaj wraz ze Śnieżynką . Razem z gośćmi bawiliśmy się przy muzyce , śpiewaliśmy wspólnie kolędy , recytowaliśmy Św. Mikołajowi poznane wierszyki .  W nagrodę za dobre sprawowanie otrzymawszy prezenty. Na koniec spotkania zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie ze Św. Mikołajem .


15.12.2017    ” Jasełka ” dla rodziców

Święta Bożego Narodzenia są, jak powszechnie wiadomo, najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół. Piękną tradycją stało się już, że w okresie Bożego Narodzenia w naszym Przedszkolu, dzieci wystawiają Jasełka.  Piękna, nastrojowa scenografia wprowadziła wszystkich, w jakże dobrze nam znaną opowieść wigilijna związaną z narodzeniem Jezusa. Rodzice byli  zachwycani umiejętnościami aktorskimi swoich dzieci .


04.12.2017  Udział w Przestawieniu teatralnym ” Śpiącą królewna ” w Teatrze Ochota. 

30.11.2017  Andrzejkowa dyskoteka

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbyła się Dyskoteka Andrzejkowa, która stała się już niemal naszą coroczną tradycją, a w tym roku naprawdę dużo się działo.Piękne dekoracje, skoczna muzyka i fantastyczne błyszczące stroje przedszkolaków stworzyły idealną atmosferę do wspólnej zabawy.  Czas zabawy umilił dzieciom wodzirej , który w rytmie dyskotekowej muzyki poprowadził dyskotekę . Po zabawie  dzieci  miały robione zdjęcia do portretów. 

Było świetnie, wesoło i kolorowo!


29.11.2017 Udział w akcji charytatywnej ” Karta świąteczna dla Hospicjum ”   

Jak co roku nasze przedszkolaki wzięły udział w konkursie plastycznym ” Kartka świąteczna dla Hospicjum „. Dzieci wykonały śliczne karty świąteczne , które zostaną przekazane na aukcję ,  dochód z nich  zostanie przekazany na pomoc dla hospicjum domowego . 


25.11.2017 Dzień pluszowego misia 

Całą masę tych wdzięcznych pluszaków w towarzystwie ich właścicieli ,można było także spotkać tego dnia  podczas uroczystych obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia.
W trakcie wesołych zabaw dzieci poznały nie tylko historię powstania maskotki, ale zobaczyły także na własne oczy, jak wygląda produkcja misia w fabryce zabawek. Nie zabrakło także zabaw tanecznych i zmagań sportowych z misiem w roli głównej oczywiście. Dzieci wykonały misie technika origami , którymi ozdobiliśmy szatnię .
To był dzień pełen radości, wesołej zabawy wszystkich przedszkolaków i słodkich niespodzianek.


17.11.2017 sadzenie  żonkili na placu Hallera w ramach akcji „Pola nadziei”

Przedszkolaki zostały zaproszone do posadzenia cebulek żonkili w ramach akcji charytatywnej „Pola nadziei’. Sadzenie odbyło się przy obelisku na  placu Hallera . Mieliśmy przygotowane dołki do których sadziliśmy cebulki kwiatków . W akcji tej brały także udział nasi koledzy z innego przedszkola oraz pan burmistrz dzielnicy Praga Północ pan Wojciech Zabłocki .  


14.11.2017  Spotkanie z autorem książek Przemysławem Wechterowiczem.

W ramach rozwijania zainteresowań czytelniach dzieci spotkały się w Bibliotece im. ks Twardowskiego z autorem książeczek dla dzieci  panem Przemysławem Wechterowiczem .Jest on autorem takich książeczek : Wielkie marzenie ,Mrówka wychodzi za mąż , Wilk, pies i owce oraz wielu innych . Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach rozwijających wyobraźnie i na pewno wrócą do książeczek tego autora. 


02.11.2017 Koncert muzyczny  „Jesteśmy dziećmi Ziemi tej”

Z okazji Święta Niepodległości dzieci czynnie uczestniczyły w koncercie. Bawiły się, śpiewały pieśni patriotyczne oraz wykonywały prace plastyczne odzwierciedlające symbole narodowe.


30.10.2017 Warsztaty plastyczne w Ogródku Jordanowskim” Strachy i Straszki”

Braliśmy udział w kolejnych warsztatach plastycznym w Ogródku Jordanowskim . Tematem zajęć były  „Strachy i straszaki ” związane z nadchodzącym świętem Halloween . Przedszkolaki wykonały piękne pracy , gdzie wykorzystały kilka technik plastycznych –  stemplowanie , wycinanie , malowanie. W efekcie powstała „straszna ” a zarazem piękna praca , która została zaprezentowana w kąciku dla rodziców.


19.10.2017  Udział w teatrzyku „bajki trochę inne” , który odbył się w bibliotece  im. Księdza  Twardowskiego

Pszczółki uczestniczyły w spektaklu teatralnym pt” Bajki trochę inne” , który odbył się w Bibliotece publicznej im. kś. J. Twardowskiego . Poznaliśmy i usłyszeliśmy instrumenty pochodzące z dalekiej Afryki Dowiedzieliśmy się dlaczego słoń ma trąbę , dlaczego kangury noszą swoje dzieci w torbach na brzuchu. i jeszcze wiele innych ciekawych historii. 


18.10.2017 Warsztaty w ogródku Jordanowskim „Jesienne graffiti „

Tematem kolejnych zajęć było ” Jesienne graffiti”. Zadaniem dzieci było obrysowanie szablonu liści w rożnym położeniach  za każdym razem innym flamastrem w innym  kolorze. Na koniec straszaki kolorowały jeden wybrany listek . Podczas zajęć dzieci utrwalały kształty liści i drzew z których pochodzą . 


17.10.2017   Wycieczka do Pizzerii  Dominium

Tego dnia grupa Pszczółek wybrała się z wizytą do Pizzy Dominium w Centrum handlowym Wileńska.Zostaliśmy zapoznani z kolejnymi etapami robienia pizzy , poznaliśmy historią tego smakołyku. Po pokazie mogliśmy wspólnie zrobić swoja ulubioną pizze. Na koniec spotkania nastąpiła degustacja. Mniam , mniam palce lizać.


12.10.2017  Pogadanka ,, dokarmiamy ptaki”

Zima coraz bliżej dlatego w naszym przedszkolu odbyła się pogadanka dotycząca mądrego dokarmiania ptaków. Dzieci poznały różne gatunki ptaków . Dowiedziały czym i w jaki sposób należny dokarmiać ptaki , aby im nie zaszkodzić tylko pomóc, w jaki sposób mozna zrobić karmnik dla ptaków z butelki plastykowej . Zachęcamy wszystkich do pomocy ptaków. 


11.09.2017 Lekcja ekologiczna w ogródko jordanowskim  „ekologia ochrona środowiska”

Braliśmy Udział w lekcji ekologicznej w Ogródku Jordanowskim na temat ” Ekologia a ochrona środowiska „. Zajęcia miały na celu kształcenie u dzieci poczucia odpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego , rozwijanie zdolności właściwego reagowania na niszczenie środowiska . Na koniec wspólnie wykonaliśmy plakat związany z ekologią . Plakat ten zaprezentowaliśmy w przedszkolu rodzicom i kolegom z młodszych grup. 


                      

Grupy

grupa 1 grupa 2 grupa 3 grupa 4 grupa 5
BIP