Przedszkole nr 173 w Warszawie

Przedszkole nr 173 w Warszawie

Grupa V PszczółkiWydarzenia Grupy V „Pszczółki”

09.11.2018 „100 – lecie Niepodległości”

Ten dzień był jednym z najważniejszych dni w Naszym przedszkolu, ponieważ obchodziliśmy 100-lecie Naszej Niepodległej Polski. Przygotowywaliśmy się do tego dnia cały tydzień (wiesze, piosenki, dekoracje, prace plastyczne, hymn). Dziś mogliśmy wysłuchać koncertu z okazji tego dnia. Były odśpiewane pieśni ludowe,a o godzinie 11:11 wraz z Naszymi gośćmi hymn Polski.

24.10.2018 „Ogródek Jordanowski – Ceramika”

„Ceramika podstawka dla mamy” – to temat pracy plastycznej na zajęciach ceramicznych dla starszaków. „Pszczółki” doskonaliły sprawność palców oraz wyobraźnię twórczą poprzez działania z gliną.

22.10.2018 „ECO warsztaty”

Tego dnia starszaki odwiedziły Ogródek Jordanowski. Brały udział w zajęciach pt. „Przygoda z muchomorem”. Dzieci poznały grzyby jadalne i niejadalne. Na koniec zajęć zrobiły samodzielnie własnego muchomora, którego zabrały do przedszkola.

15.10.2018 „Kopciuszek”

„Kopciuszek” – to baśń, która ukazuje dobro i zło. Wprowadza dzieci w baśniowy nastrój i ukazuje pozytywne wzorce. Tego wszystkiego doświadczyły dzieci oglądając teatrzyk „Kopciuszek” w Bibliotece Publicznej.

10.10.2018 „Baśnie Indian z Ameryki Południowej”

W ramach współpracy z Biblioteką Publiczną, „Pszczółki” zostały zaproszone na cykl baśni świata opowiadanych przez Michała D. Wysłuchały baśni Indian Ameryki Południowej.

27.09.2018 „Prawdziwy skarb”

Dziś nasze Przedszkole odwiedził teatrzyk. Nasi goście przedstawili bajkę pt. „Prawdziwy skarb”. Bajka była z przesłaniem, iż prawdziwym skarbem jest rodzina, a przyjaźni nie da się po prostu kupić. Podczas przedstawienia dzieci miały również okazję zostać aktorem/ką. 🙂

25.09.2018 Wyjście do Jordanka

Tego dnia piątka dzieci z grupy „Pszczółek” poszła na warsztaty o Niepodległości do Ogródka Jordanowskiego. Warsztaty były bardzo ciekawe nie tylko dla nauczycieli, ale i dla dzieci. Podczas warsztatów brały czynny udział, mówiły bardzo mądrze mimo młodego wieku.

25.09.2018 „Baśnie Andersena”

Dziś „Pszczółki” i grupa „Słoneczek” pojechały do Kina Praha na przedstawienie „Baśnie Andersena”. Dzieci oglądały takie bajki jak: „Świnopas”, „Brzydkie Kaczątko” i „Nowe szaty cesarza”. Dzieci oglądały przedstawienie z zaciekawieniem.

21.09.2018 „Centrum Nauki Kopernik”

W tym dniu „Pszczółki” wybrały się na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik. W Planetarium, w poszukiwaniu Smoka Wawelskiego dzieci zaprowadzone zostały w daleką przeszłość. Cofnęły się do chwili narodzin naszej planety. Powędrowały też w głąb Ziemi. Dowiedziały się, że na terenie dzisiejszej Polski żyły wielkie gady, jednego z nich nazwano Smokiem Wawelskim. Po pokazie w Planetarium dzieci oglądały wystawy,eksperymentowały. Pobyt w Centrum Nauki Kopernik zakończyły wspaniałą zabawą w sali zabaw.

ROK SZKOLNY 2018/2019


 20.06.2018 Pożegnanie przedszkola

Tego dnia odbyło się pożegnanie grupy Pszczółek. Dzieci przygotowały krótkie przedstawienie artystyczne. Pożegnały się z pracownikami przedszkola i na zakończenie uroczystości otrzymały dyplomy, tablo oraz encyklopedię. 


19.06.2018 Wycieczka do Stajni Celinów

W tym dniu całe przedszkole brało udział w całodniowej wycieczce do stadniny. Były różne zabawy i atrakcje przygotowane przez animatorów pt. „Rycerze i księżniczki”


05.06.2018 Piknik rodzinny

W tym dniu wspólnie świętowaliśmy Dzień Mamy i Taty. Odbyły się różne zabawy ruchowe na świeżym powietrzu z rodzicami, piekliśmy kiełbaski i było słodki poczęstunek.


28-30.05.2018 Zielone przedszkole

Dzieci wzięły udział w zielonym przedszkolu w Camp Serwy. Dzieci spędziły wspaniałe 3 dni w ośrodku. Dni były wypełnione różnymi zabawami pod opieką instruktorów – było pływanie kajakami po jeziorze, udział w grach terenowych, strzelanie z prawdziwego łuku na torze łuczniczym. Zdobyliśmy 7 metrową ściankę wspinaczkową, był również park linowy. Ostatniego dnia uczestniczyliśmy w zabawach sportowych pt. „Gry świata” , piekliśmy również kiełbaski przy ognisku. Na pewno długo będziemy wspominali te trzy dni spędzone w Camp Serwy.


18.05.2018 60-lecie Przedszkola

Jako najstarsza grupa byliśmy gospodarzami całej uroczystości. Zaprezentowaliśmy przedstawienie pt.”Kolory tęczy” w którym były prezentowane grupy przedszkolne: Motylki, Żabki, Biedronki i Słoneczka. Na zakończenie przedstawienia stojąc grupami ułożyliśmy z szarf trzymanych w rękach piękną kolorową tęczę. Otrzymaliśmy wielkie brawa od zaproszonych gości.


05.03.2018 Spotkanie ze stomatologiem
Pani higienistka stomatologiczna opowiedziała nam w jaki sposób dbać o ząbki – właściwe odżywianie, profilaktyka i regularne wizyty u stomatologa oraz prawidłowe mycie zębów. Po fluoryzacji każde dziecko zostało nagrodzone upominkiem.


19.02.2018 Udział w warsztatach ekologicznych w Ogródku Jordanowskim ” W świecie dinozaurów”


15.02.2018 Wyjście do Szkoły podstawowej 127  -udział w zajęciach edukacyjnych

Dzieci miały możliwość wzięcia udziału w ciekawych zajęciach tematycznych prowadzonych przez nauczycieli szkoły podstawowej: zajęciach w pokoju ciszy  i plastycznych prowadzonych przez nauczycieli świetlicy szkolnej. Podczas takich zajęć czują się jak „prawdziwi” uczniowie, odpowiadając na pytania nauczyciela (oczywiście przed tym podnosząc paluszek w górę). Bardzo im się to podobało.


14.02.2018 Dzień czekolady


01.02.20 Wyjście dzieci do Kina Praha na spektakl teatralny pt. Brzechwa i Tuwim dzieciom


31.01.2018 Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka


Bal Karnawałowy w szkole podstawowej nr 127 .

Karnawał to fantastyczny czas nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci. Nasze przedszkolaki zostały ponownie zaproszone do Szkoły Podstawowej Nr127 na bal karnawałowy . Dzieci przebrane w różnorodne, kolorowe stroje wspaniale bawiły się w rytm muzyki .Podczas trwania zabawy odbyły się różne quizy i konkursy. Wspólna zabawa przysporzyła wiele radości naszym przedszkolakom.  Na twarzach małych tancerek i tancerzy malował się uśmiech, który nie znikał, mimo chwilowego zmęczenia. Było bardzo radośnie, kolorowo i zabawnie.  Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały balową salę.


 01.2018 Bal karnawałowy

    Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, …  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.Wszyscy świetnie się bawili przy skocznej muzyce , brali udział w konkursach . Na zakończenie balu wszystkie dzieci miały robione pamiątkowe zdjęcie . 


20.12.2017    Występ w klubokawiarni ” Dzika strona Wisły” z przedstawieniem Bożonarodzeniowym ” Jasełka” 

    Nasi mali artyści wystąpili z przedstawieniem „JASEŁKA” w pobliskiej klubokawiarni ” Dzika strona Wisły” . Na przestawienie  przybyli zaproszeni goście z urzędu dzielnicowego , panie dyrektorki z praskich przedszkoli , przedstawiciele biblioteki ,Ogródka Jordanowskiego i Praskiego Domu Kultury . Odwiedziły nas również .Była również emerytowana pani Dyrektor naszego przedszkola wraz z emerytowanymi nauczycielkami . Nasze występy także podziwiali młodsi koledzy z naszego przedszkola. Po występie każdy gość dostał mały świąteczny prezencik , który dzieci wykonały własnoręcznie.


 19.12.2017    Bal z Mikołajem

To był długo wyczekiwany dzień w naszym przedszkolu- odwiedził nas Św. Mikołaj wraz ze Śnieżynką . Razem z gośćmi bawiliśmy się przy muzyce , śpiewaliśmy wspólnie kolędy , recytowaliśmy Św. Mikołajowi poznane wierszyki .  W nagrodę za dobre sprawowanie otrzymawszy prezenty. Na koniec spotkania zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie ze Św. Mikołajem .


15.12.2017    ” Jasełka ” dla rodziców

Święta Bożego Narodzenia są, jak powszechnie wiadomo, najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół. Piękną tradycją stało się już, że w okresie Bożego Narodzenia w naszym Przedszkolu, dzieci wystawiają Jasełka.  Piękna, nastrojowa scenografia wprowadziła wszystkich, w jakże dobrze nam znaną opowieść wigilijna związaną z narodzeniem Jezusa. Rodzice byli  zachwycani umiejętnościami aktorskimi swoich dzieci .


04.12.2017  Udział w Przestawieniu teatralnym ” Śpiącą królewna ” w Teatrze Ochota. 

30.11.2017  Andrzejkowa dyskoteka

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbyła się Dyskoteka Andrzejkowa, która stała się już niemal naszą coroczną tradycją, a w tym roku naprawdę dużo się działo.Piękne dekoracje, skoczna muzyka i fantastyczne błyszczące stroje przedszkolaków stworzyły idealną atmosferę do wspólnej zabawy.  Czas zabawy umilił dzieciom wodzirej , który w rytmie dyskotekowej muzyki poprowadził dyskotekę . Po zabawie  dzieci  miały robione zdjęcia do portretów. 

Było świetnie, wesoło i kolorowo!


29.11.2017 Udział w akcji charytatywnej ” Karta świąteczna dla Hospicjum ”   

Jak co roku nasze przedszkolaki wzięły udział w konkursie plastycznym ” Kartka świąteczna dla Hospicjum „. Dzieci wykonały śliczne karty świąteczne , które zostaną przekazane na aukcję ,  dochód z nich  zostanie przekazany na pomoc dla hospicjum domowego . 


25.11.2017 Dzień pluszowego misia 

Całą masę tych wdzięcznych pluszaków w towarzystwie ich właścicieli ,można było także spotkać tego dnia  podczas uroczystych obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia.
W trakcie wesołych zabaw dzieci poznały nie tylko historię powstania maskotki, ale zobaczyły także na własne oczy, jak wygląda produkcja misia w fabryce zabawek. Nie zabrakło także zabaw tanecznych i zmagań sportowych z misiem w roli głównej oczywiście. Dzieci wykonały misie technika origami , którymi ozdobiliśmy szatnię .
To był dzień pełen radości, wesołej zabawy wszystkich przedszkolaków i słodkich niespodzianek.


17.11.2017 sadzenie  żonkili na placu Hallera w ramach akcji „Pola nadziei”

Przedszkolaki zostały zaproszone do posadzenia cebulek żonkili w ramach akcji charytatywnej „Pola nadziei’. Sadzenie odbyło się przy obelisku na  placu Hallera . Mieliśmy przygotowane dołki do których sadziliśmy cebulki kwiatków . W akcji tej brały także udział nasi koledzy z innego przedszkola oraz pan burmistrz dzielnicy Praga Północ pan Wojciech Zabłocki .  


14.11.2017  Spotkanie z autorem książek Przemysławem Wechterowiczem.

W ramach rozwijania zainteresowań czytelniach dzieci spotkały się w Bibliotece im. ks Twardowskiego z autorem książeczek dla dzieci  panem Przemysławem Wechterowiczem .Jest on autorem takich książeczek : Wielkie marzenie ,Mrówka wychodzi za mąż , Wilk, pies i owce oraz wielu innych . Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach rozwijających wyobraźnie i na pewno wrócą do książeczek tego autora. 


02.11.2017 Koncert muzyczny  „Jesteśmy dziećmi Ziemi tej”

Z okazji Święta Niepodległości dzieci czynnie uczestniczyły w koncercie. Bawiły się, śpiewały pieśni patriotyczne oraz wykonywały prace plastyczne odzwierciedlające symbole narodowe.


30.10.2017 Warsztaty plastyczne w Ogródku Jordanowskim” Strachy i Straszki”

Braliśmy udział w kolejnych warsztatach plastycznym w Ogródku Jordanowskim . Tematem zajęć były  „Strachy i straszaki ” związane z nadchodzącym świętem Halloween . Przedszkolaki wykonały piękne pracy , gdzie wykorzystały kilka technik plastycznych –  stemplowanie , wycinanie , malowanie. W efekcie powstała „straszna ” a zarazem piękna praca , która została zaprezentowana w kąciku dla rodziców.


19.10.2017  Udział w teatrzyku „bajki trochę inne” , który odbył się w bibliotece  im. Księdza  Twardowskiego

Pszczółki uczestniczyły w spektaklu teatralnym pt” Bajki trochę inne” , który odbył się w Bibliotece publicznej im. kś. J. Twardowskiego . Poznaliśmy i usłyszeliśmy instrumenty pochodzące z dalekiej Afryki Dowiedzieliśmy się dlaczego słoń ma trąbę , dlaczego kangury noszą swoje dzieci w torbach na brzuchu. i jeszcze wiele innych ciekawych historii. 


18.10.2017 Warsztaty w ogródku Jordanowskim „Jesienne graffiti „

Tematem kolejnych zajęć było ” Jesienne graffiti”. Zadaniem dzieci było obrysowanie szablonu liści w rożnym położeniach  za każdym razem innym flamastrem w innym  kolorze. Na koniec straszaki kolorowały jeden wybrany listek . Podczas zajęć dzieci utrwalały kształty liści i drzew z których pochodzą . 


17.10.2017   Wycieczka do Pizzerii  Dominium

Tego dnia grupa Pszczółek wybrała się z wizytą do Pizzy Dominium w Centrum handlowym Wileńska.Zostaliśmy zapoznani z kolejnymi etapami robienia pizzy , poznaliśmy historią tego smakołyku. Po pokazie mogliśmy wspólnie zrobić swoja ulubioną pizze. Na koniec spotkania nastąpiła degustacja. Mniam , mniam palce lizać.


12.10.2017  Pogadanka ,, dokarmiamy ptaki”

Zima coraz bliżej dlatego w naszym przedszkolu odbyła się pogadanka dotycząca mądrego dokarmiania ptaków. Dzieci poznały różne gatunki ptaków . Dowiedziały czym i w jaki sposób należny dokarmiać ptaki , aby im nie zaszkodzić tylko pomóc, w jaki sposób mozna zrobić karmnik dla ptaków z butelki plastykowej . Zachęcamy wszystkich do pomocy ptaków. 


11.09.2017 Lekcja ekologiczna w ogródko jordanowskim  „ekologia ochrona środowiska”

Braliśmy Udział w lekcji ekologicznej w Ogródku Jordanowskim na temat ” Ekologia a ochrona środowiska „. Zajęcia miały na celu kształcenie u dzieci poczucia odpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego , rozwijanie zdolności właściwego reagowania na niszczenie środowiska . Na koniec wspólnie wykonaliśmy plakat związany z ekologią . Plakat ten zaprezentowaliśmy w przedszkolu rodzicom i kolegom z młodszych grup. 


                      

Grupy

grupa 1 grupa 2 grupa 3 grupa 4 grupa 5
BIP