Zajęcia dodatkowe

RytmikaZajęcia oparte są na różnych formach muzykowania – na śpiewie, grze na instrumentach i tańcu. Ponadto istotnym ich elementem jest improwizowanie w zakresie instrumentalnym i ruchowym. Dla wielu dzieci rytmika w przedszkolu jest pierwszym kontaktem z muzyką, która może stać się ich nowym zainteresowaniem.

Gimnastyka korekcyjnaCelem gimnastyki korekcyjnej jest pomoc dziecku w osiągnięciu prawidłowej postawy ciała i wzmocnieniu się, przy jednoczesnej poprawie elastyczności, równowagi i koordynacji. Gimnastyka korekcyjna może być również korzystna dla dzieci, które mają niepełnosprawność fizyczną i rozwojową.

Jęz. angielski – Języki obce w przedszkolach mogą korzystnie wpływać na zdolności nauki kolejnych w późniejszym życiu.Nauka języka obcego stymuluje rozwój mózgu, umożliwiając dzieciom doskonalenie kompetencji również w innych obszarach. Przede wszystkim ćwiczy pamięć i koncentrację, a także uczy logicznego myślenia i zdolności kojarzenia.Edukacja językowa w przedszkolu może rozwijać postawę empatii i otwartości, zwłaszcza że często wiąże się z poznawaniem innych kultur oraz tradycji.Wczesna ekspozycja na język sprawia, że dzieci uczą się go w sposób intuicyjny i wkładają mniej wysiłku z zapamiętywanie nowego słownictwa, czy przyswajanie struktur językowych.Poprzez odpowiednie zabawy językowe przedszkole zachęca do współpracy i kształtuje umiejętności społeczne.

grupa 1 grupa 2 grupa 3