mgr Justyna Rogowska – psycholog

Dostałam link do bajki terapeutycznej:

„PAN KROKODYL I POWRÓT DO PRZEDSZKOLA”

Książeczka ma na celu  pomóc przygotować dziecko na powrót do przedszkola, w którym obowiązują nowe zasady.

Ta bajka powstała po to, żeby pomóc rodzicowi w rozmowie z dzieckiem nt.

nowych zasad w przedszkolu,

oswoić z przedszkolakiem trudne emocje i lepiej przygotować je na nową sytuację.

Bezpośredni link do ebooka:

Przedszkole współpracuje z Poradnią Psychologiczną nr 5 przy ul. Otwockiej 3.

Pomoc psychologiczna w przedszkolu obejmuje zarówno dzieci oraz rodziców. Pomoc udzielana dzieciom jest w postaci diagnozy psychologicznej, rozpoznawania potencjalnych możliwości dzieci oraz ich indywidualnych potrzeb. Pomoc psychologiczna służy także rozpoznawaniu potrzeb i przyczyn trudności rozwojowych dzieci.

Udzielana jest pomoc rodzicom i obejmuje: wspieranie rodziców w działaniach wyrównawczych deficyty rozwojowe dziecka, poprawieniu szans edukacyjnych, przekazywaniu rodzicom informacji o właściwych metodach pracy z dzieckiem, prowadzone jest doradztwo dla rodziców odnośnie dalszego kierunku rozwoju dziecka.

Psycholog przyjmuje również rodziców i dzieci na konsultacje, testy i badania psychologiczne w poradni.

Beata Mering

Dyżur w przedszkolu: