Przedszkole współpracuje z Poradnią Psychologiczną nr 5 przy ul. Otwockiej 3.

Pomoc psychologiczna w przedszkolu obejmuje zarówno dzieci oraz rodziców. Pomoc udzielana dzieciom jest w postaci diagnozy psychologicznej, rozpoznawania potencjalnych możliwości dzieci oraz ich indywidualnych potrzeb. Pomoc psychologiczna służy także rozpoznawaniu potrzeb i przyczyn trudności rozwojowych dzieci.

Udzielana jest pomoc rodzicom i obejmuje: wspieranie rodziców w działaniach wyrównawczych deficyty rozwojowe dziecka, poprawieniu szans edukacyjnych, przekazywaniu rodzicom informacji o właściwych metodach pracy z dzieckiem, prowadzone jest doradztwo dla rodziców odnośnie dalszego kierunku rozwoju dziecka.

Psycholog przyjmuje również rodziców i dzieci na konsultacje, testy i badania psychologiczne w poradni.

Beata Mering

Dyżur w przedszkolu: