Przedszkole nr 173 w Warszawie

Przedszkole nr 173 w Warszawie

Grupa II ŻabkiWydarzenia naszej grupy 2017/2018

 09.11.2018r. 100-lecie Niepodległej Polski

Z okazji Święta Niepodległości nasze przedszkole odwiedził zespół  „Sokoły”. Dzięki wizycie tak wyjątkowych gości, dzieci wysłuchały koncertu pieśni patriotycznych oraz odśpiewały hymn Polski. Tego dnia dzieci były odświętnie ubrane i miały na sobie kotyliony, które same wykonały.


 26.10.2018r. w Naszym Przedszkolu obchodziliśmy Święto Ziemniak

W spotkaniu uczestniczyły dzieci ze wszystkich grup wiekowych. Przedszkolaki w tym dniu przedstawiły piękne inscenizacji muzyczno-ruchowe, wysłuchały piosenek o ziemniaku, robiły ziemniaczane stemple oraz odgadywały zagadki. Pod koniec spotkania dzieci zajadały się pysznymi frytkami przygotowanymi przez Nasze Panie Kucharki.


 16.10.2018r. Święto Chleba

Tego dnia dzieci miały okazje poznać historie i proces powstawania chleba, rogalików, a także różnego rodzaju bułeczek. Dowiedziały się jak powstaje mąka oraz na czym polega praca piekarza. Zapoznały się z rożnymi rodzajami chleba oraz składnikami potrzebnymi do jego wypieku. Na koniec dnia dzieci zostały poczęstowane kawałkami świeżych bułeczek oraz chlebów.


25.06.2018r. Kolorowy tydzień w naszym przedszkolu.

Na zakończenie naszej wspólnej przygody dzieci w poszczególne dni tygodnia ubierają się w następujące kolory : żółty, zielony, niebieski, czerwony i kolorowo.


19.06.2018r.  Wycieczka całodniowa do Stajni Celinów.

Żabki wraz z całym przedszkolem wybrały się do Stajni Celinów na przejażdżkę konikami, pieczenie kiełbasek oraz ciekawe zabawy prowadzone przez animatora pt. ” Rycerze i księżniczki”


12.06.2018r.  Wizyta strażaków

 Rozmowa na temat pracy strażaków, prezentacja atrybutów.


07.06.2018r. 

Wyjście do kina Praha na przedstawienie teatralne pt. „Kuba i Buba”


05.06.2018r. Piknik rodzinny z okazji Dnia Mamy i Taty

Wspólne świętowanie uroczystości, zabawy ruchowe w ogrodzie wraz  z rodzicami, pieczenie kiełbasek oraz słodki poczęstunek. 

Dziękujemy rodzicom za przygotowanie słodkiego poczęstunku dla naszych pociech.


18.05.2018r.  60 – lecie Przedszkola

Akademia wystawiona przez wszystkie dzieci z przedszkola pt. „Kolory tęczy”


27.04.2018r. 

Wyjście do kina Praha na przedstawienie teatralne pt. ” Zaczarowany ołówek”


28.03.2018r.

Warsztaty wiosenno -wielkanocne


05.03.2018r.  Fluoryzacja

Spotkanie z higienistką stomatologiczną. Rozmowa kierowana do dzieci na temat dbania o higienę jamy ustnej oraz prawidłowego szczotkowania zębów.


14.02.2018r.  Dzień Czekolady

Tego dnia dzieci zapoznawały się z etapami powstawania czekolady. Była wspólna degustacja czekolady, rozpuszczanie jej na języku oraz opisywanie jej smaku i konsystencji.


31.01.2018r. Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka to jeden z najbardziej niezwykłych dni w przedszkolu. Tego dnia nasi mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role. W ten sposób mogli podziękować za poświęcony im czas, wspólne zabawy, spacery, za dobre rady i pomoc w trudnych chwilach. Na koniec wszystkie wnuczęta  obdarowały swoich  bliskich własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Goście ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy i wielkimi brawami dziękowali za występy. Dopełnieniem uroczystego spotkania  był słodki poczęstunek.

Dziękujemy Dziadkom za przybycie na uroczystość, a rodzicom za pomoc w jej przygotowaniu.


12.01.2018r. Warsztaty „Żelowe świece”

Dziś w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty pt. „Żelowe świece”. Warsztaty zostały zorganizowane w ramach zajęć przedszkolnych. Dzieciaki za pomocą pań prowadzących wykonali swoje własne żelowe świece pięknie je ozdabiając.


10.01.2018r. Bal Karnawałowy

Bal karnawałowy dla dzieci to dzień niezwykły, jest atrakcją bardzo lubianą, dostarczającą wielu przeżyć i radości. Tego dnia już od rana w naszej sali pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. Wesołe zabawy w sali balowej wprowadziły dzieci  w radosny nastrój, który nie opuszczał dzieci do końca dnia. W naszej sali czekały na dzieci przeróżne atrakcje, poza zabawą taneczną, dzieci uczestniczyły w zabawach, pląsach oraz konkursach. Nie ominął nas również pokaz żonglerstwa. Wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy, mimo chwilowego zmęczenia. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowaniu pięknych balowych strojów.

Na zakończenie balu dzieci miały robione pamiątkowe zdjęcia.


21.12.2017r. Warsztaty świąteczne z rodzicami

Dziś w naszej grupie odbyły się warsztaty świąteczne z rodzicami. Dzieci wraz ze swoimi rodzicami malowali i ozdabiali ozdoby świąteczne. To był bardzo miło i wesoło spędzony czas, a dzieciom atrakcji nie brakowało. 


19.12.2017r. Spotkanie ze Świętym Mikołajem

Wizyta świętego Mikołaja wraz ze Śnieżynką w naszym Przedszkolu, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku. Przygotowują się do niego  starannie. Każda grupa wykonuje bardzo ciekawe prace plastyczne płaskie i przestrzenne, na których oczywiście króluje Mikołaj. Wszystkie przedszkolaki wraz ze swoimi gośćmi wspólnie się bawiły przy muzyce. Za wzorowe zachowania naszych dzieci Mikołaj wręczył każdemu wspaniały prezent. Pod koniec naszej wspaniałej zabawy zdjęcia zrobione wraz z Mikołajem, będą wspaniałą pamiątką tego spotkania. 


13.12.2017r. Jasełka 

Tego dnia nasze Żabki zaprosiły swoich rodziców na przedświąteczne spotkanie w przedszkolu. W świątecznej scenerii i pięknych strojach przedszkolaki z wielkim przejęciem, najpiękniej jak umiały, dostarczając wszystkim gościom niezwykłych doznań i wzruszeń wspólnie mówiły wiersze, tańczyły i śpiewały piosenki świąteczne oraz kolędy wspólnie ze swoimi rodzicami. Dzieci wprowadziły wszystkich w nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Po zakończeniu naszego przedstawienia nasze dzieciaki razem ze swoimi rodzicami zasiedli do stołu pełnego pysznych słodkości przygotowanych przez rodziców. Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu tej skromnej uroczystości.


29.11.2017r. Warsztaty „Rośliny mięsożerne”

Dziś w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty pt. „Rośliny mięsożerne”. Tego dnia nasze przedszkolaki podziwiały różne gatunki roślin mięsożernych. Dzieciaki miały świetną okazję do poznania z bliska poprzez dotyk oraz węch roślin, których nazwa budzi w nich ogromne zainteresowanie.


28.11.2017r.  Andrzejki

Tego dnia w naszym przedszkolu odbyła się zabawa Andrzejkowa. Zabawa dla dzieci zorganizowana była w ramach zajęć przedszkolnych. Sala przedszkolna nie wyglądała jak co dzień, była pięknie udekorowana, a przepiękne stroje naszych przedszkolaków sprawiły, że sala wyglądała nieziemsko. Przedszkole zapewniło dzieciom wiele atrakcji, zabaw i niespodzianek. Tego dnia dzieci poznały wiele zwyczajów i tradycji andrzejkowych. 

Po zakończeniu naszej wspaniałej zabawy, dzieci miały robione zdjęcia do portretów.


25.11.2017r. Dzień Pluszowego Misia


21.11.2017r.  Czytanie Bajki

Spotkanie dzieci z autorem oraz ilustratorem książki pt. „Burze kuchenne i bestie bezsenne”.


08.11.2017r.  Pasowanie na Przedszkolaka

W obecności Rodziców, Nauczycieli i zaproszonych gości Dyrektor Przedszkola pasował dzieci na przedszkolaków.


12.10.2017r. Pogadanka „Dokarmianie ptaków”

Wielkimi krokami zbliża się do nas zima, w naszym przedszkolu odbyła się rozmowa na temat „Jak mądrze dokarmiać ptaki?”. Dzieci poznały jak prawidłowo dokarmiać zimą ptaki, aby im nie zaszkodzić oraz w jaki sposób można wykonać karmnik dla ptaków. 

 


29.09.2017r. Fluoryzacja

Spotkanie z panią stomatolog. Prezentacja przyborów do mycia zębów (szczoteczka, pasta, kubeczek). Pokazywanie dzieciom, jak prawidłowo szczotkować swoje ząbki.


20.09.2017r. Spotkanie z kozą


20.09.2017r. Światowy Dzień Przedszkolaka


 

Grupy

grupa 1 grupa 2 grupa 3 grupa 4 grupa 5
BIP