Grupa II Żabki

Wydarzenia Grupy II ” Żabki”

Rok szkolny 2020/2021

Nasze przedszkole już kolejny rok uczestniczy aktywnie  w akcji „Pola Nadziei” we współpracy z Ośrodkiem Hospicjum Domowe Zgromadzenia Księży Marianów z ul. Tykocińskiej w Warszawie. Dzieci sadzą cebulki żonkili w ogrodzie przedszkola, które zakwitną wiosną.

Prowadzimy zbiórkę pieniężną do puszki umieszczonej na szatni przedszkolnej, a zgromadzone środki przekazujemy na cele ww. hospicjum.

Drogi Rodzicu! Włącz się do akcji ! Dobro powraca!

w poniższym linku znajdują się ćwiczenia z jęz. angielskiego.

Ćwiczenia z jęz. angielskiego

Kochani!

Witam Was i proponuję jeszcze trochę zabawy z „darami jesieni”

„Rysujemy owoce”- rymowanka

Rysujemy jabłka, śliwki oraz gruszki,

sprytne w rysowaniu są nasze paluszki

Duże jabłko, śliwka mała….

Gdzie się gruszka nam schowała?

Rysowanie ilustracji do wiersza.

Dzieci rysują owoce przedstawione w wierszu – duże jabłko, małą śliwkę, a następnie gruszkę.

„Malujemy drzewa owocowe” –  praca plastyczna

Dziecko maluje dłoń brązową farbą i  przykłada na  górze kartki, domalowuje pień. moczy paluszek w czerwonej farbie i odbija przy brązowych gałązkach(jabłka). moczy paluszek w zielonej farbie i odbija obok jabłuszek(liście).

„Ogórek” zagadka

Niech pomyślą wasze głowy :

jest on bardzo, bardzo zdrowy.

Cały jest zielony,

może być kiszony.

Do sałatki dołożony,

na kanapkę położony.

Dzielenie wyrazu” ogórek” na sylaby, liczenie sylab, wyklaskiwanie sylab.

Smakowanie  ogórków kiszonych, konserwowych i surowych – działania praktyczne. Określanie smaku i zapachu ogórków.

CDN.

w poniższym linku znajdują się ćwiczenia z jęz. angielskiego.

Ćwiczenia z jęz. angielskiego

Drodzy Rodzice…..

Z racji małej frekwencji dzieci uroczystość pasowania na przedszkolaka odbędzie się w dniu 18.11.2020 (środa) dla grupy Motylki i czwórki trzylatków dzieci z grupy Żabki. Prosimy tego dnia o przyniesienie w reklamówce podpisanej odświętnych ubrań dla dzieci (dziewczynki – sukieneczka lub biała bluzeczka i ciemna spódniczka, chłopcy – biała lub niebieska koszula i ciemne spodnie).

Ze względu na panującą pandemię, nie mają Państwo możliwości zobaczenia prac plastycznych swoich pociech. W związku z tym prace dzieci będą prezentowane w galerii zdjęć grupy „Żabki”.

Bardzo prosimy o przygotowanie wyprawki dla dziecka.
W wyprawce dziecka znajdować się powinno: zapasowe ubranie, piżama, koc (o wymiarach 160×200) oraz poduszka, chusteczki (higieniczne i nawilżane) , papier ksero A4 kolorowy oraz biały,a także obuwie na zmianę. Prosimy, aby wszystkie przyniesione rzeczy były podpisane imieniem i nazwiskiem.

Lista przydzielonych znaczków dla dzieci

Ponowne otwarcie gdańskich przedszkoli | Komunikaty | Referat prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku