Przedszkole nr 173 w Warszawie

Przedszkole nr 173 w Warszawie

Grupa II ŻabkiWydarzenia Grupy II ” Żabki”

Rok szkolny 2019/2020


Zajęcia z gimnastyki korekcyjnej
Witam,
W wyniku zaistniałej sytuacji osoby posiadają Facebook zapraszam do dołączenia do grupy https://www.facebook.com/groups/516976815884033/
Natomiast osoby nie posiadające Facebook zapraszam na maila LOGIN: przedszkole173@interia.pl 
HASŁO: kochamprzedszkole173
Pozdrawiam
nauczyciel gimnastyki korekcyjnej
J. Szymczak-Goc

Drodzy Rodzice,

tu kolejna propozycja zabawy w domu z dzieciakami:)

Propozycja zabawy z dziećmi w domu


PLAN  PRACY

ĆWICZENIA I AKTYWNOŚCI W JĘZYKU ANGIELSKIM,

 KTÓRE MOGĄ ZOSTAĆ ZREALIZOWANE W DOMU

25.03.2020 – 10.04.2020

Cel: kontakt z językiem angielskim, mimo braku możliwości spotkania na zajęciach w przedszkolu oraz podtrzymywanie pozytywnych skojarzeń związanych z nauką języka.

W związku z przedłużającym się czasem, w którym zamknięte są placówki edukacyjne, poniżej przedstawiam plan ćwiczeń i aktywności, które mogą być zrealizowane w domu.

 

TEMAT: WIOSNA (SPRING) 

Piosenki: 

  • Sing a Song of Flowers – The Kiboomers
  • 5 Little Frogs – Cocomelon

TEMAT: W OGRODZIE (GARDENING)

  •  Wykonanie „domowego ogródka”

TEMAT: WIELKANOC (EASTER)

  • Karty pracy ze strony twistynoodle
     Wszystkim dzieciom polecam wykonanie „domowego ogródka”. Koniec marca to wiosna czas, kiedy zaczynamy już niektóre prace w ogródku (gardening). Oto przepis na „domowy ogródek”.Talerz / miseczkę trzeba wyłożyć zmoczonym ręcznikiem papierowym. Położyć na nim jedną lub 2 cebule (najlepiej takie, które zaczęły wypuszczać zielony kiełek). „Domowy ogródek” należy umieścić w słonecznym miejscu w domu a ręcznik papierowy powinien być mocno wilgotny. Po kilku dniach powinniśmy mieć szczypiorek z własnego „ogródka”.  Dla młodszych dzieci 3-4 latki np. rysowanie po śladzie lub kolorowanie:https://twistynoodle.com/spring-tracing-coloring-page/

    https://twistynoodle.com/hello-spring-29-coloring-page/

    Jeśli nie mamy drukarki dzieci mogą wykonać zakładkę samodzielnie – na podstawie wzoru albo używając własnej wyobraźni.


„Dla chętnych”

Wykonanie „książeczki”, która będzie przedstawiać jak dzieci spędziły ten czas wolny z rodzicami. Tutaj jest mile widziana pomoc rodzica, bądź starszego rodzeństwa. Technika dowolna, mogą to być farby, kredki, wyklejanki, wycięte elementy przez rodzica i naklejone przez dziecko. Oraz podpisane przez osobę starszą, co przedstawia dany rysunek i wymyślenie tytułu książeczki. Miłej zabawy 😉


23-27.03.2020 „Temat kompleksowy- Szukamy śladów wiosny”

W związku z koronawirusem na stronie grupy będą umieszczane, raz w tygodniu informacje dotyczące zdalnej nauki z przedszkolakami. Karty pracy czekają w przedszkolu na odbiór. Zostaną również oddane stare karty pracy (zielone), jeżeli ktoś ma ochotę może uzupełnić braki z dzieckiem.

Na ten tydzień prosimy, aby uzupełnić w żółtych kartach pracy zadania od nr. 112-114. Jak również wykonanie pracy plastycznej „Krzew forsycji”. Technika dowolna, ale prośba jest, aby to była praca dziecka, to nie jest żaden konkurs 🙂 Prosimy również naukę piosenki ( https://www.youtube.com/watch?v=yNLqW1kp9Pw ) , dzieci już na zajęciach z rytmiki ją słyszały, więc nie powinno to sprawiać większego problemu.


06.03.2020 „Czy to już wiosna?”

Dziś będąc na przedszkolnym placu zabaw, dzieci zaobserwowały już pierwsze kwitki, żonkile. Czy to oznacza, że wiosna w tym roku zawitała do nas wcześniej?


05.03.2020 „Fluoryzacja”

Tego dnia odwiedziła nas Pani od Fluoryzacji. Przypomniała naszym dzieciom jak dbać o zęby, jak również higienę osobistą, prawidłowe mycie rąk.


31.01.2020 „Dzień Babci i Dziadka”

To był ważny dzień i dla naszych przedszkolaków jak również na dziadków 🙂 Dzieci pięknie wystąpiły tego dnia przed ukochanymi babciami i dziadkami. Na koniec występów dzieci rozdały gościom prezenty, następnie wspólnie z nimi mogli zasiąść do stołu na „małe co nie co” 😉


14.01.2020 „Wycieczka całodniowa”

Dziś całe przedszkole wybrało się na wycieczkę całodniową do „Leszczynowego Zacisza” na Bal Karnawałowy. Odbyły się tam tańce, przejażdżka bryczką, robiliśmy faworki, oczywiście odbyła się ich późniejsza konsumpcja 🙂 Mieliśmy okazję zaobserwować różne zwierzątka, jak króliczki, kózki, kucyka 🙂 Pogoda nam dopisała, mimo że nie doczekaliśmy się śniegu, zabawa była przednia (dobrze, że nie padało :D).  W drodze powrotnej dzieci „padły” w autokarze, to znaczy, że wycieczka była udana 😉


20.12.2019 „Jasełka”

Cóż to był za wspaniały dzień, co za emocje! Tego dnia odbyły się występy dla ukochanych rodziców i dla pozostałych członków rodzin z okazji zbliżających się świat Bożego Narodzenia. „Żabki” pięknie wystąpiły na „scenie”, jak prawdziwi aktorzy recytowali swoje kwestie, śpiewali pięknie pastorałki, tańczyli. Rodzice byli wzruszeni występami swoich pociech. Na zakończenie mogliśmy wspólnie spędzić czas z bliskimi, zjeść małe, co nie co 🙂 Dzieci również rozdały piękne prezenty i kartki świąteczne własnoręcznie wykonane 🙂 Wesołych Świat! 🙂


16.12.2019 „Spotkanie z Mikołąjem”

No nie wierzę… Dziś po raz kolejny odwiedził nas.. No nie uwierzycie.. Święty Mikołaj!!! Tak, dobrze słyszeliście, Święty Mikołaj :):) Tego dnia przyjechał z teatrzykiem, który pokazał dzieciom, że warto być grzecznym 😉 Na koniec dzieci dostały piękne prezenty od naszego gościa, jak i każdy miał pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem!!! Do zobaczenia za ROK Mikołaju 🙂


06.12.2019 „Mikołajki”

Dzisiejszego dnia odwiedził Nas wyjątkowy gość!!! Święty Mikołaj!!! Och,co to były za emocje, co za radość na twarzach naszych przedszkolaków, że ten długo wyczekiwany gość nas w końcu odwiedził 🙂 Zaśpiewaliśmy naszemu Mikołajowi piosenkę, natomiast dzieci dostały od niego drobne upominki 🙂 Mikołaju, zapraszamy ponownie!!! 🙂


25.11.2019 „Dzień Pluszowego Misia”

W tym dniu każde dziecko mogło przynieść do przedszkola swojego ulubionego misia. W trakcie tego dnia odbyły się zabawy ze swoją przytulanką (tańce, śpiewanie piosenek).


 „Spotkanie z autorką książek dla dzieci”

Dzieci miały przyjemność gościć dziś w naszym przedszkolu autorkę książek dla dzieci – Barbarą Szelągowską i ilustratorem Moniką Jędrychowską. Zapoznały się z budową i procesem powstania książki od pomysłu poprzez druk do sprzedaży w księgarni. Podczas spotkania towarzyszyła dzieciom kolorowa i bardzo wesoła stonoga Jadzia, z którą dzieci wspólnie się bawiły.


08.11.2019 „Święto Niepodległości”

Dziś uczciliśmy dzień, w których Nasz kraj odzyskał Niepodległość. Przypomnieliśmy to naszym dzieciom. Utrwaliliśmy nasze symbole Narodowe, a o godzinie 11:11 odśpiewaliśmy wspólnie hymn.


07.11.2019 „Jak mądrze dokarmiać ptaki”

Przedszkolaki brały udział w pogadance na temat jak mądrze dokarmiać ptaki. Dzieci dowiedziały się, że zima to trudny czas dla ptaków i w jaki sposób o nie dbać i czym je dokarmiać. Poznały ptaki zimujące w Polsce, jak również zapoznały się z ich wyglądem. „Żabki” zgodnie obiecały, że podczas zimowych spacerów będą systematycznie uzupełniały pokarm w karmnikach.


29.10.2019 „Kraina Bajek”

Dzieci tego dnia wzięły udział w przedstawieniu teatralnym pt. „Kraina Bajek”. Przybliżone zostały dzieciom twórczości J. Tuwima i J. Brzechwy

25.10.2019 Akcja „Szkoła Pamięta”

Z okazji 80-tej rocznicy II wojny światowej grupa Żabki poszły pod pomnik J. Hallera, aby zapalić znicz ku czci jego pamięci. Zostawiliśmy również flagę Polski zrobioną wcześniej w przedszkolu.

10.10.2019 Warsztaty pszczelarskie

Dziś dzieci wzięły udział w warsztatach pszczelarskich. Zapoznały się z budową ula oraz cyklem rozwojowym pszczół, poznały również przyrządy jakimi posługuje się pszczelarz. Miały okazję spróbować miodu z pasieki. Na koniec otrzymały drobne upominki i certyfikaty za udział w warsztatach.

07.10.2019 Odwiedziny Żyrafki Oli

W tym dniu odwiedziła Nas Żyrafka Ola, jaka ona była duuuża (jak to żyrafki) 🙂 Dzieci przybijały piątki z Ola, przytulały się do niej, a na koniec zrobiliśmy sobie z nią wspólne, pamiątkowe zdjęcie 🙂

02.10.2019 Fluoryzacja

Tego dnia nasze przedszkole odwiedzili goście. Wspólnie z Paniami przypomnieliśmy sobie jak prawidłowo myć zęby, jak i dbać o higienę. Na koniec dzieci dostały małe upominki. 🙂

26.09.2019 „Młyn Gąsiorowo” – wycieczka całodniowa

Dziś cztery grupy pojechały na wycieczkę całodniową z okazji dnia Jabłka. Mieliśmy okazję poznać różne rodzaje jabłek, poznać ich smak, jak i wspólnie zrobić z nich kompot 🙂 Karmiliśmy urocze kózki, rysowaliśmy jabłka. Gospodarze ugościli nas wspaniale, był pyszny obiad, dzieci jak i dorośli zajadali ze smakiem. Na koniec była świetna zabawa na dużym placu zabaw, Panie zorganizowały też zawody 😉 Mamy nadzieje, że się jeszcze spotkamy!


Rok szkolny 2018/2019


13.06.2019 Wyjście na przedstawienie

Całe przedszkole tego dnia wyszło na przestawienie teatralne pt. „Baśnie Polskie” do szkoły muzycznej.


12.06.2019 Wycieczka całodniowa

W tym dniu odbyła się wycieczka całodniowa do Gospodarstwa Agroturystycznego „Leszczynowe Zacisze. Przejażdżki wozem, wspólne przygotowywanie pizzy i wypiekanie w piecu opalanym węglem drzewnym, relaksacja w stodole, kiełbaski z ogniska oraz zabawa na placu zabaw. 


11.06.2019 Piknik Rodzinny

Wspólne zabawy oraz tańce z rodzicami. Odbył się również występ artystyczny dzieci, był słodki poczęstunek oraz kiełbaski z grilla.


31.05.2019 Dzień Dziecka

Wszystkie przedszkolaki uczestniczyły we wspólnej zabawie, były konkursy oraz tańce. Dzieci otrzymały prezenty.


30.05.2019 Dzień Mamy i Taty

Tego dnia obchodziliśmy uroczystość Dnia Mamy i Taty. Przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny oraz wręczyły rodzicom prezenty.


23.05.2019 „Warsztaty czekoladowe”

W tym dniu w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty czekoladowe. Dzieci miały okazje samodzielnie zrobić i ozdobić czekoladki, które wręczyły rodzicom w prezencie na uroczystości z okazji Dnia Mamy i Taty.


 18.04.2019 „Warsztaty wielkanocne”

Tego dnia w naszej grupie odbyły się warsztaty wiosenno – wielkanocne, w których udział brali rodzice z dziećmi. Przedszkolaki poznawały tradycje i zwyczaje świąteczne oraz przygotowywały wspólnie z rodzicami ozdoby świąteczne.Zajęcia przebiegały w miłej i serdecznej atmosferze, umiliły dzieciom oczekiwanie na święta i wprowadziły je w wielkanocny nastrój.


 3.04.2019 „Wizyta w Szkole Muzycznej”

Dnia 3 kwietnia dzieci wybrały się do Szkoły Muzycznej przy ulicy Namysłowskiej na przedstawienie teatralne „Kubuś Puchatek” w wykonaniu aktorów Teatru Edukacji J.Art. Dzieci z radością i zaciekawieniem obserwowały zabawne przygody Kubusia,któremu towarzyszyli jego wierni przyjaciele:Prosiaczek, Królik, brykający Tygrysek, Sowa Przemądrzała oraz wiecznie smutny osiołek Kłapouchy.


29.03.2019- Z Borsukiem bezpieczniej

Dnia 29.03.2019 w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z Policjantką z Wydziału Ruchu Drogowego i maskotką policyjna Borsukiem. Tematem spotkania było utrwalanie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Przedszkolaki dowiedziały się jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi,jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacjach zagrożenia.


12.02.2019r.Bal Karnawałowy

12 lutego w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy.Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek ,     w każdej grupie wiekowej można było spotkać wróżki, królewny, rycerzy, piratów oraz policjantów. Przedszkolaki świetnie bawili się, uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna muzyka zachęcała do tańca. Zabawa karnawałowa dostarczyła dzieciom wiele radości, przyjemności i niezapomnianych chwil, które na długo pozostaną w ich pamięci.


30.01.2019″Wizyta w Klubie Złotego Wieku”

W styczniu dzieci z grupy „Żabek” oraz „Pszczółek” wybrały się do Klubu Złotego Wieku przy ul. Jagiellońskiej w Warszawie. Przedszkolaki przedstawiły program artystyczny, który wcześniej przygotowały z okazji Dnia Babci i Dziadka. Z uśmiechem na twarzy, choć lekko stremowane, dzielnie prezentowały swoje umiejętności. Dzieci wręczyły wszystkim zgromadzonym upominki oraz wspólnie dekorowały pierniczki. Za swój trud i zaangażowanie zostały nagrodzone brawami i słodkościami.


22.01.2019 „Dzień Babci i Dziadka”

We wtorek 21.01.w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. W tym wyjątkowym dniu dzieci przygotowały program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Niejednej babci i dziadkowi łezka zakręciła się w oku. Po występach wszyscy goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek oraz obdarowani upominkami wykonanymi przez dzieci.


21.12.2018 „Spotkanie z Mikołajem”

W grudniu nasze przedszkole odwiedził wyjątkowy gość- Święty Mikołaj. Na to spotkanie dzieci czekały z niecierpliwością cały rok i starały się z całych sił być jak najbardziej grzeczne. Oprócz spotkania z Mikołajem było wiele innych atrakcji- tańce, śpiewanie piosenek oraz wiele konkursów w których brały udział przedszkolaki.


18.12.2018r. Jasełka

18 grudnia odbyło się spotkanie Wigilijne z rodzicami, podczas których dzieci przedstawiły Jasełka. Świąteczny nastrój podkreślały niecodzienne stroje dzieci oraz bożonarodzeniowa dekoracja sali. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odgrywały swoje role. Uroku inscenizacji dodały kolędy, pastorałki, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt.


11.12.2018r. Warsztaty Bożonarodzeniowe

W dniu 11 grudnia nasze przedszkolaki wzięły udział w warsztatach, podczas których wykonały ozdobę świąteczną z wykorzystaniem drzewa osikowego. Własnoręcznie wykonana choinka była okazją do rozwijania twórczego myślenia oraz zdolności manualnych. Dzieci wykonały unikalne rękodzieła, którymi ozdobiły świąteczne stoły w swoich domach.


06.12.2018r. Spotkanie z Mikołajem

6 grudnia nasze przedszkole odwiedził św. Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków . Św. Mikołaj został gorąco zaproszony przez dzieci do zabawy, tańca i śpiewu. Na koniec Mikołaj wszystkich obdarzył prezentami i obiecał że za rok na pewno nas odwiedzi.


04.12.2018r. Czytanie bajek

Dnia 4 grudnia naszą grupę odwiedził tata Marceliny Pan Karol przeczytał dzieciom książkę pt. ” Pomocnicy Świętego Mikołaja”. Przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem wysłuchali pięknego opowiadania. Tacie Marcelinki bardzo dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy kolejnych gości.


 29.11.2018r. Dzień Pomarańczowy

29 listopada w naszym przedszkolu było bardzo pomarańczowo i wesoło.W tym dniu obowiązywał kolor pomarańczowy czego dowodem były ubrania dzieci oraz dekoracje w poszczególnych salach. w każdej grupie odbywały się różnorodne zajęcia i zabawy. Przedszkolaki piły pyszny sok marchwiowy oraz jadły zupę dyniową przygotowaną przez Panie kucharki.


 26.11.2018r. Dzień Pluszowego Misia

W dniu 26.11.2018r.nasze przedszkolaki uczestniczył w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem. Dla dzieci w tym dniu panie przygotowały wiele atrakcji: zabawy, konkursy, poznały historię święta, bawiły się przy misiowych piosenkach Mamy nadzieję że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.


 09.11.2018r. 100-lecie Niepodległej Polski

Z okazji Święta Niepodległości nasze przedszkole odwiedził zespół  „Sokoły”. Dzięki wizycie tak wyjątkowych gości, dzieci wysłuchały koncertu pieśni patriotycznych oraz odśpiewały hymn Polski. Tego dnia dzieci były odświętnie ubrane i miały na sobie kotyliony, które same wykonały.


 26.10.2018r. w Naszym Przedszkolu obchodziliśmy Święto Ziemniak

W spotkaniu uczestniczyły dzieci ze wszystkich grup wiekowych. Przedszkolaki w tym dniu przedstawiły piękne inscenizacji muzyczno-ruchowe, wysłuchały piosenek o ziemniaku, robiły ziemniaczane stemple oraz odgadywały zagadki. Pod koniec spotkania dzieci zajadały się pysznymi frytkami przygotowanymi przez Nasze Panie Kucharki.


 16.10.2018r. Święto Chleba

Tego dnia dzieci miały okazje poznać historie i proces powstawania chleba, rogalików, a także różnego rodzaju bułeczek. Dowiedziały się jak powstaje mąka oraz na czym polega praca piekarza. Zapoznały się z rożnymi rodzajami chleba oraz składnikami potrzebnymi do jego wypieku. Na koniec dnia dzieci zostały poczęstowane kawałkami świeżych bułeczek oraz chlebów.


25.06.2018r. Kolorowy tydzień w naszym przedszkolu.

Na zakończenie naszej wspólnej przygody dzieci w poszczególne dni tygodnia ubierają się w następujące kolory : żółty, zielony, niebieski, czerwony i kolorowo.


19.06.2018r.  Wycieczka całodniowa do Stajni Celinów.

Żabki wraz z całym przedszkolem wybrały się do Stajni Celinów na przejażdżkę konikami, pieczenie kiełbasek oraz ciekawe zabawy prowadzone przez animatora pt. ” Rycerze i księżniczki”


12.06.2018r.  Wizyta strażaków

 Rozmowa na temat pracy strażaków, prezentacja atrybutów.


07.06.2018r. 

Wyjście do kina Praha na przedstawienie teatralne pt. „Kuba i Buba”


05.06.2018r. Piknik rodzinny z okazji Dnia Mamy i Taty

Wspólne świętowanie uroczystości, zabawy ruchowe w ogrodzie wraz  z rodzicami, pieczenie kiełbasek oraz słodki poczęstunek. 

Dziękujemy rodzicom za przygotowanie słodkiego poczęstunku dla naszych pociech.


18.05.2018r.  60 – lecie Przedszkola

Akademia wystawiona przez wszystkie dzieci z przedszkola pt. „Kolory tęczy”


27.04.2018r. 

Wyjście do kina Praha na przedstawienie teatralne pt. ” Zaczarowany ołówek”


28.03.2018r.

Warsztaty wiosenno -wielkanocne


05.03.2018r.  Fluoryzacja

Spotkanie z higienistką stomatologiczną. Rozmowa kierowana do dzieci na temat dbania o higienę jamy ustnej oraz prawidłowego szczotkowania zębów.


14.02.2018r.  Dzień Czekolady

Tego dnia dzieci zapoznawały się z etapami powstawania czekolady. Była wspólna degustacja czekolady, rozpuszczanie jej na języku oraz opisywanie jej smaku i konsystencji.


31.01.2018r. Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka to jeden z najbardziej niezwykłych dni w przedszkolu. Tego dnia nasi mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role. W ten sposób mogli podziękować za poświęcony im czas, wspólne zabawy, spacery, za dobre rady i pomoc w trudnych chwilach. Na koniec wszystkie wnuczęta  obdarowały swoich  bliskich własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Goście ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy i wielkimi brawami dziękowali za występy. Dopełnieniem uroczystego spotkania  był słodki poczęstunek.

Dziękujemy Dziadkom za przybycie na uroczystość, a rodzicom za pomoc w jej przygotowaniu.


12.01.2018r. Warsztaty „Żelowe świece”

Dziś w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty pt. „Żelowe świece”. Warsztaty zostały zorganizowane w ramach zajęć przedszkolnych. Dzieciaki za pomocą pań prowadzących wykonali swoje własne żelowe świece pięknie je ozdabiając.


10.01.2018r. Bal Karnawałowy

Bal karnawałowy dla dzieci to dzień niezwykły, jest atrakcją bardzo lubianą, dostarczającą wielu przeżyć i radości. Tego dnia już od rana w naszej sali pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. Wesołe zabawy w sali balowej wprowadziły dzieci  w radosny nastrój, który nie opuszczał dzieci do końca dnia. W naszej sali czekały na dzieci przeróżne atrakcje, poza zabawą taneczną, dzieci uczestniczyły w zabawach, pląsach oraz konkursach. Nie ominął nas również pokaz żonglerstwa. Wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy, mimo chwilowego zmęczenia. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowaniu pięknych balowych strojów.

Na zakończenie balu dzieci miały robione pamiątkowe zdjęcia.


21.12.2017r. Warsztaty świąteczne z rodzicami

Dziś w naszej grupie odbyły się warsztaty świąteczne z rodzicami. Dzieci wraz ze swoimi rodzicami malowali i ozdabiali ozdoby świąteczne. To był bardzo miło i wesoło spędzony czas, a dzieciom atrakcji nie brakowało. 


19.12.2017r. Spotkanie ze Świętym Mikołajem

Wizyta świętego Mikołaja wraz ze Śnieżynką w naszym Przedszkolu, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku. Przygotowują się do niego  starannie. Każda grupa wykonuje bardzo ciekawe prace plastyczne płaskie i przestrzenne, na których oczywiście króluje Mikołaj. Wszystkie przedszkolaki wraz ze swoimi gośćmi wspólnie się bawiły przy muzyce. Za wzorowe zachowania naszych dzieci Mikołaj wręczył każdemu wspaniały prezent. Pod koniec naszej wspaniałej zabawy zdjęcia zrobione wraz z Mikołajem, będą wspaniałą pamiątką tego spotkania. 


13.12.2017r. Jasełka 

Tego dnia nasze Żabki zaprosiły swoich rodziców na przedświąteczne spotkanie w przedszkolu. W świątecznej scenerii i pięknych strojach przedszkolaki z wielkim przejęciem, najpiękniej jak umiały, dostarczając wszystkim gościom niezwykłych doznań i wzruszeń wspólnie mówiły wiersze, tańczyły i śpiewały piosenki świąteczne oraz kolędy wspólnie ze swoimi rodzicami. Dzieci wprowadziły wszystkich w nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Po zakończeniu naszego przedstawienia nasze dzieciaki razem ze swoimi rodzicami zasiedli do stołu pełnego pysznych słodkości przygotowanych przez rodziców. Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu tej skromnej uroczystości.


29.11.2017r. Warsztaty „Rośliny mięsożerne”

Dziś w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty pt. „Rośliny mięsożerne”. Tego dnia nasze przedszkolaki podziwiały różne gatunki roślin mięsożernych. Dzieciaki miały świetną okazję do poznania z bliska poprzez dotyk oraz węch roślin, których nazwa budzi w nich ogromne zainteresowanie.


28.11.2017r.  Andrzejki

Tego dnia w naszym przedszkolu odbyła się zabawa Andrzejkowa. Zabawa dla dzieci zorganizowana była w ramach zajęć przedszkolnych. Sala przedszkolna nie wyglądała jak co dzień, była pięknie udekorowana, a przepiękne stroje naszych przedszkolaków sprawiły, że sala wyglądała nieziemsko. Przedszkole zapewniło dzieciom wiele atrakcji, zabaw i niespodzianek. Tego dnia dzieci poznały wiele zwyczajów i tradycji andrzejkowych. 

Po zakończeniu naszej wspaniałej zabawy, dzieci miały robione zdjęcia do portretów.


25.11.2017r. Dzień Pluszowego Misia


21.11.2017r.  Czytanie Bajki

Spotkanie dzieci z autorem oraz ilustratorem książki pt. „Burze kuchenne i bestie bezsenne”.


08.11.2017r.  Pasowanie na Przedszkolaka

W obecności Rodziców, Nauczycieli i zaproszonych gości Dyrektor Przedszkola pasował dzieci na przedszkolaków.


12.10.2017r. Pogadanka „Dokarmianie ptaków”

Wielkimi krokami zbliża się do nas zima, w naszym przedszkolu odbyła się rozmowa na temat „Jak mądrze dokarmiać ptaki?”. Dzieci poznały jak prawidłowo dokarmiać zimą ptaki, aby im nie zaszkodzić oraz w jaki sposób można wykonać karmnik dla ptaków. 

 


29.09.2017r. Fluoryzacja

Spotkanie z panią stomatolog. Prezentacja przyborów do mycia zębów (szczoteczka, pasta, kubeczek). Pokazywanie dzieciom, jak prawidłowo szczotkować swoje ząbki.


20.09.2017r. Spotkanie z kozą


20.09.2017r. Światowy Dzień Przedszkolaka


 

Grupy

grupa 1 grupa 2 grupa 3 grupa 4 grupa 5
BIP