Przedszkole nr 173 w Warszawie

Przedszkole nr 173 w Warszawie

Grupa II ŻabkiWydarzenia Grupy II ” Żabki”

Rok szkolny 2019/2020

 

 


Rok szkolny 2018/2019


13.06.2019 Wyjście na przedstawienie

Całe przedszkole tego dnia wyszło na przestawienie teatralne pt. „Baśnie Polskie” do szkoły muzycznej.


12.06.2019 Wycieczka całodniowa

W tym dniu odbyła się wycieczka całodniowa do Gospodarstwa Agroturystycznego „Leszczynowe Zacisze. Przejażdżki wozem, wspólne przygotowywanie pizzy i wypiekanie w piecu opalanym węglem drzewnym, relaksacja w stodole, kiełbaski z ogniska oraz zabawa na placu zabaw. 


11.06.2019 Piknik Rodzinny

Wspólne zabawy oraz tańce z rodzicami. Odbył się również występ artystyczny dzieci, był słodki poczęstunek oraz kiełbaski z grilla.


31.05.2019 Dzień Dziecka

Wszystkie przedszkolaki uczestniczyły we wspólnej zabawie, były konkursy oraz tańce. Dzieci otrzymały prezenty.


30.05.2019 Dzień Mamy i Taty

Tego dnia obchodziliśmy uroczystość Dnia Mamy i Taty. Przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny oraz wręczyły rodzicom prezenty.


23.05.2019 „Warsztaty czekoladowe”

W tym dniu w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty czekoladowe. Dzieci miały okazje samodzielnie zrobić i ozdobić czekoladki, które wręczyły rodzicom w prezencie na uroczystości z okazji Dnia Mamy i Taty.


 18.04.2019 „Warsztaty wielkanocne”

Tego dnia w naszej grupie odbyły się warsztaty wiosenno – wielkanocne, w których udział brali rodzice z dziećmi. Przedszkolaki poznawały tradycje i zwyczaje świąteczne oraz przygotowywały wspólnie z rodzicami ozdoby świąteczne.Zajęcia przebiegały w miłej i serdecznej atmosferze, umiliły dzieciom oczekiwanie na święta i wprowadziły je w wielkanocny nastrój.


 3.04.2019 „Wizyta w Szkole Muzycznej”

Dnia 3 kwietnia dzieci wybrały się do Szkoły Muzycznej przy ulicy Namysłowskiej na przedstawienie teatralne „Kubuś Puchatek” w wykonaniu aktorów Teatru Edukacji J.Art. Dzieci z radością i zaciekawieniem obserwowały zabawne przygody Kubusia,któremu towarzyszyli jego wierni przyjaciele:Prosiaczek, Królik, brykający Tygrysek, Sowa Przemądrzała oraz wiecznie smutny osiołek Kłapouchy.


29.03.2019- Z Borsukiem bezpieczniej

Dnia 29.03.2019 w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z Policjantką z Wydziału Ruchu Drogowego i maskotką policyjna Borsukiem. Tematem spotkania było utrwalanie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Przedszkolaki dowiedziały się jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi,jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacjach zagrożenia.


12.02.2019r.Bal Karnawałowy

12 lutego w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy.Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek ,     w każdej grupie wiekowej można było spotkać wróżki, królewny, rycerzy, piratów oraz policjantów. Przedszkolaki świetnie bawili się, uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna muzyka zachęcała do tańca. Zabawa karnawałowa dostarczyła dzieciom wiele radości, przyjemności i niezapomnianych chwil, które na długo pozostaną w ich pamięci.


30.01.2019″Wizyta w Klubie Złotego Wieku”

W styczniu dzieci z grupy „Żabek” oraz „Pszczółek” wybrały się do Klubu Złotego Wieku przy ul. Jagiellońskiej w Warszawie. Przedszkolaki przedstawiły program artystyczny, który wcześniej przygotowały z okazji Dnia Babci i Dziadka. Z uśmiechem na twarzy, choć lekko stremowane, dzielnie prezentowały swoje umiejętności. Dzieci wręczyły wszystkim zgromadzonym upominki oraz wspólnie dekorowały pierniczki. Za swój trud i zaangażowanie zostały nagrodzone brawami i słodkościami.


22.01.2019 „Dzień Babci i Dziadka”

We wtorek 21.01.w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. W tym wyjątkowym dniu dzieci przygotowały program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Niejednej babci i dziadkowi łezka zakręciła się w oku. Po występach wszyscy goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek oraz obdarowani upominkami wykonanymi przez dzieci.


21.12.2018 „Spotkanie z Mikołajem”

W grudniu nasze przedszkole odwiedził wyjątkowy gość- Święty Mikołaj. Na to spotkanie dzieci czekały z niecierpliwością cały rok i starały się z całych sił być jak najbardziej grzeczne. Oprócz spotkania z Mikołajem było wiele innych atrakcji- tańce, śpiewanie piosenek oraz wiele konkursów w których brały udział przedszkolaki.


18.12.2018r. Jasełka

18 grudnia odbyło się spotkanie Wigilijne z rodzicami, podczas których dzieci przedstawiły Jasełka. Świąteczny nastrój podkreślały niecodzienne stroje dzieci oraz bożonarodzeniowa dekoracja sali. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odgrywały swoje role. Uroku inscenizacji dodały kolędy, pastorałki, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt.


11.12.2018r. Warsztaty Bożonarodzeniowe

W dniu 11 grudnia nasze przedszkolaki wzięły udział w warsztatach, podczas których wykonały ozdobę świąteczną z wykorzystaniem drzewa osikowego. Własnoręcznie wykonana choinka była okazją do rozwijania twórczego myślenia oraz zdolności manualnych. Dzieci wykonały unikalne rękodzieła, którymi ozdobiły świąteczne stoły w swoich domach.


06.12.2018r. Spotkanie z Mikołajem

6 grudnia nasze przedszkole odwiedził św. Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków . Św. Mikołaj został gorąco zaproszony przez dzieci do zabawy, tańca i śpiewu. Na koniec Mikołaj wszystkich obdarzył prezentami i obiecał że za rok na pewno nas odwiedzi.


04.12.2018r. Czytanie bajek

Dnia 4 grudnia naszą grupę odwiedził tata Marceliny Pan Karol przeczytał dzieciom książkę pt. ” Pomocnicy Świętego Mikołaja”. Przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem wysłuchali pięknego opowiadania. Tacie Marcelinki bardzo dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy kolejnych gości.


 29.11.2018r. Dzień Pomarańczowy

29 listopada w naszym przedszkolu było bardzo pomarańczowo i wesoło.W tym dniu obowiązywał kolor pomarańczowy czego dowodem były ubrania dzieci oraz dekoracje w poszczególnych salach. w każdej grupie odbywały się różnorodne zajęcia i zabawy. Przedszkolaki piły pyszny sok marchwiowy oraz jadły zupę dyniową przygotowaną przez Panie kucharki.


 26.11.2018r. Dzień Pluszowego Misia

W dniu 26.11.2018r.nasze przedszkolaki uczestniczył w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem. Dla dzieci w tym dniu panie przygotowały wiele atrakcji: zabawy, konkursy, poznały historię święta, bawiły się przy misiowych piosenkach Mamy nadzieję że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.


 09.11.2018r. 100-lecie Niepodległej Polski

Z okazji Święta Niepodległości nasze przedszkole odwiedził zespół  „Sokoły”. Dzięki wizycie tak wyjątkowych gości, dzieci wysłuchały koncertu pieśni patriotycznych oraz odśpiewały hymn Polski. Tego dnia dzieci były odświętnie ubrane i miały na sobie kotyliony, które same wykonały.


 26.10.2018r. w Naszym Przedszkolu obchodziliśmy Święto Ziemniak

W spotkaniu uczestniczyły dzieci ze wszystkich grup wiekowych. Przedszkolaki w tym dniu przedstawiły piękne inscenizacji muzyczno-ruchowe, wysłuchały piosenek o ziemniaku, robiły ziemniaczane stemple oraz odgadywały zagadki. Pod koniec spotkania dzieci zajadały się pysznymi frytkami przygotowanymi przez Nasze Panie Kucharki.


 16.10.2018r. Święto Chleba

Tego dnia dzieci miały okazje poznać historie i proces powstawania chleba, rogalików, a także różnego rodzaju bułeczek. Dowiedziały się jak powstaje mąka oraz na czym polega praca piekarza. Zapoznały się z rożnymi rodzajami chleba oraz składnikami potrzebnymi do jego wypieku. Na koniec dnia dzieci zostały poczęstowane kawałkami świeżych bułeczek oraz chlebów.


25.06.2018r. Kolorowy tydzień w naszym przedszkolu.

Na zakończenie naszej wspólnej przygody dzieci w poszczególne dni tygodnia ubierają się w następujące kolory : żółty, zielony, niebieski, czerwony i kolorowo.


19.06.2018r.  Wycieczka całodniowa do Stajni Celinów.

Żabki wraz z całym przedszkolem wybrały się do Stajni Celinów na przejażdżkę konikami, pieczenie kiełbasek oraz ciekawe zabawy prowadzone przez animatora pt. ” Rycerze i księżniczki”


12.06.2018r.  Wizyta strażaków

 Rozmowa na temat pracy strażaków, prezentacja atrybutów.


07.06.2018r. 

Wyjście do kina Praha na przedstawienie teatralne pt. „Kuba i Buba”


05.06.2018r. Piknik rodzinny z okazji Dnia Mamy i Taty

Wspólne świętowanie uroczystości, zabawy ruchowe w ogrodzie wraz  z rodzicami, pieczenie kiełbasek oraz słodki poczęstunek. 

Dziękujemy rodzicom za przygotowanie słodkiego poczęstunku dla naszych pociech.


18.05.2018r.  60 – lecie Przedszkola

Akademia wystawiona przez wszystkie dzieci z przedszkola pt. „Kolory tęczy”


27.04.2018r. 

Wyjście do kina Praha na przedstawienie teatralne pt. ” Zaczarowany ołówek”


28.03.2018r.

Warsztaty wiosenno -wielkanocne


05.03.2018r.  Fluoryzacja

Spotkanie z higienistką stomatologiczną. Rozmowa kierowana do dzieci na temat dbania o higienę jamy ustnej oraz prawidłowego szczotkowania zębów.


14.02.2018r.  Dzień Czekolady

Tego dnia dzieci zapoznawały się z etapami powstawania czekolady. Była wspólna degustacja czekolady, rozpuszczanie jej na języku oraz opisywanie jej smaku i konsystencji.


31.01.2018r. Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka to jeden z najbardziej niezwykłych dni w przedszkolu. Tego dnia nasi mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role. W ten sposób mogli podziękować za poświęcony im czas, wspólne zabawy, spacery, za dobre rady i pomoc w trudnych chwilach. Na koniec wszystkie wnuczęta  obdarowały swoich  bliskich własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Goście ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy i wielkimi brawami dziękowali za występy. Dopełnieniem uroczystego spotkania  był słodki poczęstunek.

Dziękujemy Dziadkom za przybycie na uroczystość, a rodzicom za pomoc w jej przygotowaniu.


12.01.2018r. Warsztaty „Żelowe świece”

Dziś w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty pt. „Żelowe świece”. Warsztaty zostały zorganizowane w ramach zajęć przedszkolnych. Dzieciaki za pomocą pań prowadzących wykonali swoje własne żelowe świece pięknie je ozdabiając.


10.01.2018r. Bal Karnawałowy

Bal karnawałowy dla dzieci to dzień niezwykły, jest atrakcją bardzo lubianą, dostarczającą wielu przeżyć i radości. Tego dnia już od rana w naszej sali pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. Wesołe zabawy w sali balowej wprowadziły dzieci  w radosny nastrój, który nie opuszczał dzieci do końca dnia. W naszej sali czekały na dzieci przeróżne atrakcje, poza zabawą taneczną, dzieci uczestniczyły w zabawach, pląsach oraz konkursach. Nie ominął nas również pokaz żonglerstwa. Wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy, mimo chwilowego zmęczenia. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowaniu pięknych balowych strojów.

Na zakończenie balu dzieci miały robione pamiątkowe zdjęcia.


21.12.2017r. Warsztaty świąteczne z rodzicami

Dziś w naszej grupie odbyły się warsztaty świąteczne z rodzicami. Dzieci wraz ze swoimi rodzicami malowali i ozdabiali ozdoby świąteczne. To był bardzo miło i wesoło spędzony czas, a dzieciom atrakcji nie brakowało. 


19.12.2017r. Spotkanie ze Świętym Mikołajem

Wizyta świętego Mikołaja wraz ze Śnieżynką w naszym Przedszkolu, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku. Przygotowują się do niego  starannie. Każda grupa wykonuje bardzo ciekawe prace plastyczne płaskie i przestrzenne, na których oczywiście króluje Mikołaj. Wszystkie przedszkolaki wraz ze swoimi gośćmi wspólnie się bawiły przy muzyce. Za wzorowe zachowania naszych dzieci Mikołaj wręczył każdemu wspaniały prezent. Pod koniec naszej wspaniałej zabawy zdjęcia zrobione wraz z Mikołajem, będą wspaniałą pamiątką tego spotkania. 


13.12.2017r. Jasełka 

Tego dnia nasze Żabki zaprosiły swoich rodziców na przedświąteczne spotkanie w przedszkolu. W świątecznej scenerii i pięknych strojach przedszkolaki z wielkim przejęciem, najpiękniej jak umiały, dostarczając wszystkim gościom niezwykłych doznań i wzruszeń wspólnie mówiły wiersze, tańczyły i śpiewały piosenki świąteczne oraz kolędy wspólnie ze swoimi rodzicami. Dzieci wprowadziły wszystkich w nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Po zakończeniu naszego przedstawienia nasze dzieciaki razem ze swoimi rodzicami zasiedli do stołu pełnego pysznych słodkości przygotowanych przez rodziców. Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu tej skromnej uroczystości.


29.11.2017r. Warsztaty „Rośliny mięsożerne”

Dziś w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty pt. „Rośliny mięsożerne”. Tego dnia nasze przedszkolaki podziwiały różne gatunki roślin mięsożernych. Dzieciaki miały świetną okazję do poznania z bliska poprzez dotyk oraz węch roślin, których nazwa budzi w nich ogromne zainteresowanie.


28.11.2017r.  Andrzejki

Tego dnia w naszym przedszkolu odbyła się zabawa Andrzejkowa. Zabawa dla dzieci zorganizowana była w ramach zajęć przedszkolnych. Sala przedszkolna nie wyglądała jak co dzień, była pięknie udekorowana, a przepiękne stroje naszych przedszkolaków sprawiły, że sala wyglądała nieziemsko. Przedszkole zapewniło dzieciom wiele atrakcji, zabaw i niespodzianek. Tego dnia dzieci poznały wiele zwyczajów i tradycji andrzejkowych. 

Po zakończeniu naszej wspaniałej zabawy, dzieci miały robione zdjęcia do portretów.


25.11.2017r. Dzień Pluszowego Misia


21.11.2017r.  Czytanie Bajki

Spotkanie dzieci z autorem oraz ilustratorem książki pt. „Burze kuchenne i bestie bezsenne”.


08.11.2017r.  Pasowanie na Przedszkolaka

W obecności Rodziców, Nauczycieli i zaproszonych gości Dyrektor Przedszkola pasował dzieci na przedszkolaków.


12.10.2017r. Pogadanka „Dokarmianie ptaków”

Wielkimi krokami zbliża się do nas zima, w naszym przedszkolu odbyła się rozmowa na temat „Jak mądrze dokarmiać ptaki?”. Dzieci poznały jak prawidłowo dokarmiać zimą ptaki, aby im nie zaszkodzić oraz w jaki sposób można wykonać karmnik dla ptaków. 

 


29.09.2017r. Fluoryzacja

Spotkanie z panią stomatolog. Prezentacja przyborów do mycia zębów (szczoteczka, pasta, kubeczek). Pokazywanie dzieciom, jak prawidłowo szczotkować swoje ząbki.


20.09.2017r. Spotkanie z kozą


20.09.2017r. Światowy Dzień Przedszkolaka


 

Grupy

grupa 1 grupa 2 grupa 3 grupa 4 grupa 5
BIP