Przedszkole nr 173 w Warszawie

Przedszkole nr 173 w Warszawie

 

Wydarzenia Grupy II ” Żabki”

2022/2023

DRODZY RODZICE

Serdecznie Zapraszamy na Akademię Dnia Mamy i Taty dnia 24 maja (środa) na godz. 15.30.


DRODZY RODZICE

W dniu 25 kwietnia odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pt.” Podwodny Świat”. Prace przygotowane przez Dzieci z pomocą Rodziców i Nauczycieli będą wystawione do końca kwietnia w Pałacyku Konopackiego.  Serdecznie Zapraszamy!


DRODZY RODZICE

W dniu dzisiejszym gościliśmy Teatr dla Dzieci Dur- Moll „Przygody Bociana Klekosława”.

Czy wiecie, że podróż z Afryki do Polski zajmuje bocianowi nawet 2 miesiące? To bardzo wyczerpująca i niebezpieczna wyprawa. Bocian Klekosław pierwszy raz w swoim życiu musi przebyć tę drogę. Nie wie nawet, gdzie jest Polska i jak rozpozna, że znalazł się u celu swej podróży… Na szczęście spotyka na drodze postacie, które opowiadały mu o polskiej fladze,  godle oraz o naszym polskim krajobrazie! Dzięki tym opowieściom udaje mu się odnaleźć swoją Ojczyznę.


DRODZY RODZICE

 W dniu dzisiejszym gościliśmy Teatr Czarodziej z  przedstawienie ekologicznym „Bajka o Jeżach”. Opowiada o małym jeżyku który nie chciał chodzić do szkoły, poszedł do lasu gdzie spotkało go wiele niebezpiecznych przygód. W bajce, dzieci poznają życie jeży, ich zwyczaje. Dowiadują się dlaczego jeże są pod ochroną a także o znaczeniu jeży w ekosystemie miejskim.


DRODZY RODZICE

Po długiej zimie, chcemy ciepła, kwiatów, zielonych drzew i śpiewających kwiatów. We wtorek 21 marca wszystkie dzieci świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od zabaw związanych z tematyką pór roku. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały  w wiosennym korowodzie, na czele którego widniała Marzanna, którą następnie pożegnaliśmy według tradycji. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.


DRODZY RODZICE

W dniu dzisiejszym gościliśmy Teatr Animacji.  Pełne humoru i melodyjnych piosenek przedstawienie dla młodszych dzieci. Opowieść o podwórkowych perypetiach niesfornych kurczaków Szałaputków, ich mamy – Kwoki, płochliwej przyjaciółki Myszki i podstępnego Lisa została pomyślana w konwencji poetyckiego kabaretu dla najmłodszych.
Tempo, prosta, pomysłowa scenografia, współgrająca z koncepcją inscenizacji nadaje widowisku klarowną formę bezpretensjonalnej zabawy aktorów z publicznością.


DRODZY RODZICE

Dnia 29 marca dzieci wybrały się do pobliskiego Pałacyku Konopackiego na występ teatralny pt. „A wszystko przez Krokodyla”. Po przedstawieniu dzieci wzięły udział w warsztatach teatralnych, podczas których poznały rodzaje lalek oraz dowiedziały się jak przygotować teatr cieni.


 

DRODZY RODZICE

W poniedziałek nasze przedszkole odwiedzili aktorzy z teatru Lalek Pinokio z Nowego Sącza . Wszyscy z przejęciem oglądali spektakl pt: „Kruszynka” . Spektakl opowiadał o Kruszynce – cyrkowej słonicy. Nasza Kruszynka nie lubiła pomagać innym, jest samolubna i myśli tylko o osobie. Zwierzątka jej pomagają. W końcu słonica odkrywa że prawdziwy sekret przyjaźni polega na wzajemnej pomocy i akceptacji samego siebie i innych. Akceptujmy innych i samych siebie bez znaczenia kim jesteśmy i jak wyglądamy. W sposób bajkowy spektakl pokazał wartości przyjaźni, zrozumienia, akceptacji i pomocy potrzebującym. Przedszkolaki z zainteresowaniem śledziły losy słoniczki i jej przyjaciół. Na koniec dzieci nagrodziły aktorów wielkimi brawami.


DRODZY RODZICE

Serdecznie Zapraszam dnia 23 lutego (czwartek) na godz. 16.15  na zebranie podsumowujące I semestr nauki. 


Drodzy Rodzice,

Dnia 7.02.2023r całe przedszkole wybiera się na bal karnawałowy połączony z warsztatami do „Leszczynowego Zacisza” w Rozalinie. Bardzo prosimy aby dzieci tego dnia przyprowadzone do godz. 8.00, ponieważ o 8.15 zjedzą śniadanie. Wyjazd zaplanowany jest z parkingu na Namysłowskiej o godzenie 9.00. Po przyjeździe dzieci na miejscu zjedzą drugie śniadanie. W programie przewidziane jest:

  1. robienie faworków
  2. zwiedzanie mini zoo
  3. zabawy na świeżym powietrzu (jeżeli pozwoli na to pogoda)
  4. obiad
  5. przejażdżki wozem
  6. tańce, zabawy, swawole przy muzyce w rytm karnawałowego szaleństwa
  7. podwieczorek

Bardzo prosimy o wygodne ubranie dzieci pozwalający na pobyt na świeżym powietrzu oraz zabawę taneczną. Dzieci mogą zabrać ze sobą karnawałowe ozdoby na głowę które można łatwo zdjąć i założyć. W trakcie balu będzie możliwość malowania twarzy (drobne elementy). Prosimy o informacje do nauczyciela grupy w razie jakichkolwiek przeciwwskazań do podróży lub malowania twarzy, zgoda na wycieczkę do podpisania u wychowawcy.Przewidywany powrót ok. godz. 16.00.


DRODZY RODZICE

Dnia 19.01.2023 o godz.9.00 odbędą się warsztaty.


DRODZY RODZICE

Serdecznie Zapraszamy Wszystkie Babcie i Dziadkòw na uroczystość z okazji Ich Święta.

Dnia 1 lutego o godz. 15.30 🙂 


DRODZY RODZICE

Dnia 19 grudnia o godzinie 15.30 serdecznie zapraszamy na spotkanie Bożonarodzeniowe 🎁

prosimy o przygotowanie w podpisanych torebkach :

dziewczynki- białe rajstopki, biała bluzeczka bez nadruków

chłopcy- ciemne spodnie, biała koszula

Dziękujemy 🙂 


DRODZY RODZICE

Dnia 6 grudnia odbyły się warsztaty mydlarskie ! Tego w naszym przedszkolu jeszcze nie było! 

Pachnące, kolorowe mydełka od zawsze były dla dzieci elementem zabaw podczas kąpieli. Warsztaty Mydlarskie ukazały dzieciom , iż powszechnie znane im mydło może nie tylko stanowić atrybut czystości, ale również stać się niepowtarzalnym, pachnącym dziełem sztuki Mrugnięcie

Podczs warsztatów, dzieci dowiedziały się jaka jest historia powstawania mydła, z czego tworzy się mydlane kształty, w jaki sposób w mydlanych kostkach gromadzi się moc zapachów i niezwykłych barw. Każde dziecko mogło samodzielnie wykonać swoje mydełka glicerynowe. 


DRODZY RODZICE

Serdecznie zapraszamy wszystkie Przedszkolaki wraz z rodzicami do wykonania wspólnej pracy konkursowej : JESIENNY LAMPION.  Konkurs polega na wykonaniu pracy plastycznej. Pomysł oraz technika wykonania jest dowolna. Ozdoby mogą być wykonane z surowców wtórnych (np. plastiku, gazet, rolek po papierze itd.) Na prace czekamy do 28 listopada, które należy dostarczyć do wychowawcy grup. Rozstrzygnięcie konkursu 30 listopada. 


DRODZY RODZICE

Dnia 10 listopada nasze Przedszkole wzięło udział w Ogólnopolskiej Akcji „Szkoła do Hymnu”. Jest to akcja ogłoszona przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, polegająca na odśpiewaniu hymnu państwowego w dzień poprzedzający Narodowe Święto Niepodległości.

Dokładnie o symbolicznej godzinie 11:11 wszystkie przedszkolak naszego przedszkola wraz z wychowawcami uroczyście odśpiewali hymn narodowy „Mazurka Dąbrowskiego”.  Dzieci pamiętały o  prawidłowej postawie podczas śpiewu. Udział w akcji jest jednym z wielu działań podejmowanym w naszym przedszkolu, mającym na celu kształtowanie wśród wychowanków postawy patriotycznej, poczucia świadomości narodowej.


DRODZY RODZICE

Dnia 10 listopada gościliśmy Teatr Lalkowy z bajką  „Puszek”, który mieszka daleko stąd, w tajemniczej, egzotycznej dżungli i… żywi się wyłącznie słodkimi kokosankami. I niestety – z powodu swojej ogromnej słabości do tych łakoci – pewnego dnia dopada go straszny ból zęba. I tu zaczyna się historia, bowiem wrażliwy Puszek panicznie boi się wizyty u doktora. Na pomoc jednak przychodzą mu pomysłowi przyjaciele, którzy mają swoje recepty na przyniesienie ulgi obolałemu kumplowi.


DRODZY RODZICE

Dnia 28 października obchodziliśmy Święto Dyni. Tego dnia dzieci poznawały walory warzyw z rodziny dyniowatych. W tym dni obowiązywał kolor pomarańczowy na naszych ubraniach. Dzieci wraz panią przecinały dynie na pół by zobaczyć jak wygląda ona w środku. Przedszkolaki mogły oglądać, dotykać różnej wielkości i różnego ubarwienia dynie. Poznały także warunki w których dnia wyrasta. Ten dzień był przepełniony zajęciami plastycznymi, wierszykami, zabawami i tańcami. Na koniec dnia zrobiliśmy wystawę wszystkich prac. 


DRODZY RODZICE

Dnia 26 października gościliśmy Teatr dla dzieci „Dur-Moll” z przedstawieniem pt. „Na jesiennym liściu”. Dzieci poznały 2 wyjątkowe skrzaty – Łatka i Gadułę oraz ich leśnych przyjaciół. Było dużo śmiechu i zabawy, a nasze przedszkolaki miały okazję poznać Panią Jesień? we własnej osobie!  Serdecznie dziękujemy aktorom za spektakl.


DRODZY RODZICE

Dnia 11 października nasze Przedszkole odwiedził pan policjant.  Rozmawialiśmy na temat konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego, zasad bezpiecznego przechodzenia przez drogę, utrwaliliśmy znajomość niektórych znaków drogowych. Dzieci zobaczyły prawdziwe policyjne kajdanki, które zaprezentował pan policjant, odznakę \”Policjanta\” a także przymierzały z radością czapkę oraz kamizelkę odblaskową. Policjant zwrócił uwagę dzieci na kolor umundurowania oraz przybliżył im na czym polega praca Policjanta. Największą jednak atrakcją był samochód policyjny, który zaparkował na terenie naszego przedszkola. Dzieci miały okazję wsiąść i obejrzeć radiowóz. Najwięcej radości wzbudzało włączanie sygnałów alarmowych. To był dzień, który na długo pozostanie w pamięci dzieci.


DRODZY RODZICE

5 października nasze przedszkolaki obejrzały wspaniałe przedstawienie cyrkowe w wykonaniu prawdziwych artystów cyrkowych pani Ludmiły i pana Andrzeja z cyrku „Pomponi”. Tresura psów, żonglerka maczugami, piłkami i obręczami, taniec z hula – hoop, iluzja, egzotyczne węże to wszystko działo się na przedszkolnej scenie. Dzieciaki były zachwycone występem i nagrodziły artystów gromkimi brawami.


DRODZY RODZICE

28  września dzieci z naszego przedszkola miały możliwość obejrzenia „Opowieści o dobrym człowieku”, znanej z Biblii jako przypowieść o miłosiernym Samarytaninie. Było to przedstawienie, jakie wystawił dla nas znany i lubiany przez wszystkich Teatr Eden. Przedszkolaki poznały nowe słowo: BEZINTERESOWNOŚĆ i doświadczyły co ono oznacza. Niektórym dzieciom udało się spróbować swoich sił na scenie a nawet zagrać na instrumentach.


DRODZY RODZICE

Dnia 20 września obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci oraz ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Już od samego rana w każdej grupie panowała wesoła atmosfera. Dzieci przyszły w kolorowych ubrankach.  A na dzieci czekały różne atrakcje, m.in. ciekawe zajęcia i zabawy integracyjne, ruchowe. Następnie odbył się „Bal radości”. Dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkursach. Dzień ten dostarczył dzieciom wielu pozytywnych wrażeń i na długo zostanie w ich pamięci.


DRODZY RODZICE

Dnia 15 września obchodziliśmy Dzień Kropki. Na zajęciach uważnie wysłuchaliśmy opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w codziennym życiu. Są na skrzydełkach biedronki, w diamentowej koronie króla, a nawet zdobią kapelusz muchomora. Wspólnie bawiliśmy się z kropką, skakaliśmy po kropkach, z kropek powstały piękne kropkowe prace.


DRODZY RODZICE

Serdecznie zapraszamy na zebranie organizacyjne dnia 7 września (środa) o godz. 16.30. W pierwszej części odbędzie się zebranie ogólne, które poprowadzi Pani Dyrektor. Następnie odbędą się zebrania klasowe poszczególnych grup. Serdecznie Zapraszamy.

 


Witamy po wakacjach - Przedszkole 406

 

 

Grupy

grupa 1 grupa 2 grupa 3 grupa 4 grupa 5
BIP
Skip to content