Przedszkole nr 173 w Warszawie

Przedszkole nr 173 w Warszawie

Ogłoszenia 

Drodzy Rodzice,

prosimy o wpłacanie po 80 zł

na wycieczkę do „Leszczynowego Zacisza” dnia 12.06.2023 r. w terminie

do 07.06.2023 r. u nauczyciela w grupie wraz z podpisem zgody na wycieczkę.


Drodzy Rodzice,

Dnia 12.06.2023r całe przedszkole wybiera się na wycieczkę całodniową  do „Leszczynowego Zacisza” w Rozalinie. Bardzo prosimy aby dzieci tego dnia przyprowadzone zostały do godz. 8.00, ponieważ o 8.15 zjedzą śniadanie. Wyjazd zaplanowany jest z parkingu na Namysłowskiej o godzenie 9.00. Po przyjeździe dzieci na miejscu zjedzą drugie śniadanie. W programie przewidziane jest:

 1. robienie pizzy
 2. zwiedzanie mini zoo
 3. zabawy na świeżym powietrzu (jeżeli pozwoli na to pogoda)
 4. obiad
 5. przejażdżki wozem
 6. podwieczorek

Bardzo prosimy o wygodne ubranie dzieci pozwalający na pobyt na świeżym powietrzu. Prosimy o informacje do nauczyciela grupy w razie jakichkolwiek przeciwwskazań do podróży, zgoda na wycieczkę do podpisania u wychowawcy.Przewidywany powrót ok. godz. 16.00.


Dnia 06.06.2023 o godz. 15.00 odbędzie się na terenie ogródka przedszkolnego Piknik Rodzinny pt „Piknik z kapeluszem na głowie” Zaplanowano dobrą zabawę i grillowanie ( kiełbaski zapewnione)  i oby pogoda dopisała, i wszystkim nie zabrakło dobrego humoru. Oczywiście zachęcamy Rodziców do włączenia się przy organizacji zdrowego poczęstunku ( soki, owoce,  zdrowe przekąski …). Zapraszamy Rodziców i Przedszkolaków , jak również dzieci nowo przyjęte z Rodzicem.


Dnia 18.05.2023 o godz. 9.00 odbędzie sesja fotograficzna pt. „Lato w albumie”.

Grupa Pszczółki będzie miała wykonane również zdjęcia do tablo i prosimy aby dzieci były ubrane na galowa.


Drodzy Rodzice,

w środę 10.05.2023 r. w przedszkolu będzie dzień angielski. Dzieci poznają kulturę i zwyczaje oraz smaki związane z Anglii.


Drodzy Rodzice,

dnia 31.03.2023 (piątek) w naszym przedszkolu będzie DZIEŃ PIŻAMOWY :), prosimy aby tego dnia dzieci przyszły ubrane w piżamy z ulubioną poduszką lub przytulanką. Ubrania na zmianę niech przyniosą w reklamówkach i pozostawią w szatni.


Szkoła nr 127 zaprasza na Dzień Otwarty

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych w sobotę 11 marca 2023r w godz. 11.00-14.00 na nową część szkoły. W programie atrakcje dla dzieci i możliwość obejrzenia placówki.


Drodzy Rodzice,

Dnia 7.02.2023r całe przedszkole wybiera się na bal karnawałowy połączony z warsztatami do „Leszczynowego Zacisza” w Rozalinie. Bardzo prosimy aby dzieci tego dnia przyprowadzone do godz. 8.00, ponieważ o 8.15 zjedzą śniadanie. Wyjazd zaplanowany jest z parkingu na Namysłowskiej o godzenie 9.00. Po przyjeździe dzieci na miejscu zjedzą drugie śniadanie. W programie przewidziane jest:

 1. robienie faworków
 2. zwiedzanie mini zoo
 3. zabawy na świeżym powietrzu (jeżeli pozwoli na to pogoda)
 4. obiad
 5. przejażdżki wozem
 6. tańce, zabawy, swawole przy muzyce w rytm karnawałowego szaleństwa
 7. podwieczorek

Bardzo prosimy o wygodne ubranie dzieci pozwalający na pobyt na świeżym powietrzu oraz zabawę taneczną. Dzieci mogą zabrać ze sobą karnawałowe ozdoby na głowę które można łatwo zdjąć i założyć. W trakcie balu będzie możliwość malowania twarzy (drobne elementy). Prosimy o informacje do nauczyciela grupy w razie jakichkolwiek przeciwwskazań do podróży lub malowania twarzy, zgoda na wycieczkę do podpisania u wychowawcy.Przewidywany powrót ok. godz. 16.00.


Drodzy Rodzice,

w dniu 31.01.2023 będziemy obchodzić w przedszkolu „Dzień Grecki” i prosimy aby tego dnia dzieci w miarę możliwości przyszły ubrane na biało. Będziemy poznawać kulturę i smaki Grecji.


Drodzy Rodzice,

Dnia 07.02.2023 r. jest zaplanowana wycieczka połączona z balem karnawałowym dla całego przedszkola, więcej informacji otrzymają Państwo w pierwszych dniach lutego.


Prośba do Rodziców,

o przyprowadzanie do placówki tylko zdrowych dzieci!

–  Dziecko „podleczone” lub bezpośrednio po przebytej chorobie jest wyraźnie osłabione i jego organizm jest bardzo podatny na kolejne infekcje czy inne choroby.

– Warto zdać sobie sprawę, jakie powikłania i konsekwencje zdrowotne niesie ze sobą niewyleczona do końca choroba. Często nieświadomi tego Rodzice podejmują ryzyko i odprowadzają do przedszkola dzieci wykazujące jeszcze objawy chorobowe.

–  Nawet zwykłe zapalenie górnych dróg oddechowych nieleczone lub leczone nieodpowiednio może u małego dziecka doprowadzić do rozwoju poważniejszej choroby lub powikłań. Konsekwencja tego jest przedłużona absencja w pracy przynajmniej jednego z Rodziców, podnosi to koszty leczenia dziecka oraz naraża je na długotrwałe konsekwencje zdrowotne oraz utratę treści dydaktycznych realizowanych w tym czasie w przedszkolu.

–  Nikt z rodziców nie chce, by inne dzieci narażały jego własne na zachorowanie, a każde chore, przeziębione dziecko przebywające w przedszkolu jest zagrożeniem dla pozostałych.

Jedno dziecko chore w grupie, to za chwilę chora CAŁA GRUPA co widać po frekwencji !

PROSZĘ O SZANOWANIE ZDROWIA INNYCH DZIECI I PRACOWNIKÓW PLACÓWKI.


Drodzy Rodzice, Kochane Przedszkolaki

Bardzo dziękujemy i gratulujemy udziału w konkursie ” Tradycyjna Szopka Bożonarodzeniowa”. Każda praca jest wyjątkowa, niepowtarzalna. Włożony wkład i zaangażowanie jest widoczne w najdrobniejszych szczegółach, tak aby ukazać tradycję, historię, zaczarować zapachem a nawet smakiem. Szopki stanowią cudowną ozdobę galerii przedszkolnej. Gratulacje i ogromne podziękowania dla Rodziców i Dzieci.

Warszawa 21.12.2022


25 listopada to Światowy Dzień Pluszowego Misia – zachęcamy dzieci do przyniesienie tego dnia swojego pluszowego przyjaciela. 


Zapraszamy Państwa do udziału w kolejnej ogólnopolskiej akcji hospicyjnej Żonkilowe  ,,Pola Nadziei”2022/2023.

Bardzo prosimy o datki do puszki , które będą przekazane do Ośrodka Hospicjum Domowego przy ul. Tykocińskiej 27/35 na prowadzenie opieki nad nieuleczalnie chorymi i na różne akcje edukacyjne. Cebulki żonkili są symbolem akcji i to one zakwitną w naszym ogrodzie na wiosnę przypominając nam o tak ważnej akcji.

Aktualności: POLA NADZIEI - Witamy w Jasienicy

 


Drodzy Rodzice,                                                                                             Dynie ozdobne dekoracyjne | Dąbrowica Duża | Kup teraz na Allegro Lokalnie

Dnia 28 października ( piątek ) w naszym przedszkolu będziemy obchodzić Święto dyni:)

Prosimy aby dzieci były ubrane na pomarańczowo ( w miarę możliwości).

Chętne dzieci prosimy o przyniesienie do przedszkola dyń- ( nie tylko pomarańczowych)

 

 

 


Drodzy Rodzice, apel o przyprowadzanie dzieci zdrowych,

W związku z sezonem infekcyjnym przypominamy, że do przedszkola przyprowadzamy dzieci, które nie mają  żadnych objawów choroby (kaszel, katar, stan podgorączkowy, a także problemy żołądkowe). Dbajmy o zdrowie swoje i innych.


Drodzy Rodzice,

Zapraszamy przedstawicieli trójek klasowych na  zebranie Rady Rodziców dnia 13.09.2022 o godz. 16.00 .


Szanowni Państwo,
informujemy, iż nastąpiła zmiana adresu e-mail przedszkola. Od dnia 1 września 2022 r. prosimy o kontakt pod adresem:
p173@eduwarszawa.pl

Drodzy Rodzice,

zapraszamy wszystkich Rodziców dnia 07.09.2022 o godz. 16.30 na zebranie ogólne z Panią Dyrektor. 

Po zebraniu ogólnym rodziców z grup II, III, IV i V zapraszamy na spotkania z wychowawcami.


Szanowni Rodzice

31.08.2022 o godz. 16.00 zebranie rodziców gr. I Motylki ( 3-latki). Na zebraniu mogą być obecni również rodzice dzieci nowo przyjętych do innych grup wiekowych. Serdecznie zapraszamy.


Szanowni Rodzice

01.08.2022

Bardzo prosimy o zabranie wszystkich rzeczy dzieci, pozostawionych w półkach szatni do dnia 26.08.2022 . Rzeczy można odbierać  w godzinach 9.00- 15.00. Po 26.08.2022 pozostawione rzeczy zostaną spakowane i usunięte z placówki. Szatnia musi być przygotowana na 01.09.2022 ( sprzątanie, dezynfekcja , ozonowanie) . Do zobaczenia w nowym roku 2022/2023.


Szanowna Rado Rodziców podsumowujące spotkanie dnia 28.06.2022 o godz. 17.00, do zobaczenia.


Drodzy Rodzice,

Informujemy, że dzień 1 lipca 2022 r. jest dniem pracy dla wszystkich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. W tym dniu pracujemy normalnie.


Drodzy Rodzice,

28, 29.06.2022 dni adaptacyjne dla dzieci przyjętych do przedszkola od 01.09.2022.

Na dzień 28.06.202 zaplanowano zebranie z Rodzicami dzieci nowo przyjętymi, 29.06.2022 to zabawa i integracja. Serdecznie zapraszamy na godz. 16.00.


Dla zainteresowanych spędzeniem atrakcyjnie soboty: https://www.gov.pl/web/kgpsp/strazacki-piknik-rodzinny-zapraszamy


Drodzy Rodzice,

Dnia 23.06.2022 o godz. 15.00 odbędzie się na terenie ogródka przedszkolnego ” Piknik Rodzinny” Zaplanowano dobrą zabawę i grilowanie ( kiełbaski zapewnione )  i oby pogoda dopisała, i wszystkim nie zabrakło dobrego humoru. Oczywiście zachęcamy Rodziców do włączenia się przy organizacji zdrowego poczęstunku ( soki, owoce,  zdrowe przekąski …). Zapraszamy Rodziców i Przedszkolaków , jak również dzieci nowoprzyjęte z Rodzicem.


Szanowni Rodzice

Dnia 20.06.2022 wszystkie grupy przedszkolne wybieraj się na wycieczkę autokarową.  Gr. I, II, III do ” Wesoła Zagroda” połączanie edukacji z zabawą .Uczestnikom udostępniono  NA WYŁĄCZNOŚĆ – starannie przygotowany teren i spotkanie ze zwierzętami egzotycznymi, gospodarskimi . Do dyspozycji:  teren zieleni,plac zabaw, konstrukcje z opon, duża piaskownica (atest PZH), altanę 60m2. Gr IV i V  ” Skrzaty z Lipin”, zabawa , edukacja ekologiczna, pobyt w lesie połączony z grami terenowymi, ścieżki ekologiczne. Oczywiście grill z kiełbaskami dla wszystkich. Swobodne zabawy na bezpiecznym terenie zielonym tylko dla naszych dzieci. Wyjeżdżamy  autokarami po śniadaniu ok 9.00, powrót przewidziany na ok. 16.00. Bardzo prosimy o punktualne przyprowadzenie dzieci do godz. 8.15, zabezpieczenie dzieci, które źle znoszą podróżowanie oraz posmarowanie lub spryskanie przed ukąszeniami komarów czy przed kleszczami, ubranie dzieci „na cebulkę” ( strój swobodny). Napoje, drugie śniadanie, przekąski będą przygotowane, więc dzieci nie zabierają ze sobą żadnych rzeczy oprócz dobrego humoru. Ze względu na bardzo wysokie koszty autokarów i zdecydowanie większe kwoty za pobyt od osoby, koszt od jednego dziecka 70 zł. płatne u wychowawcy grupy.


Drodzy rodzice, Kochane Dzieci

01.06.2022 o godz. 15.00 koncert dla dzieci zapraszamy.


Drodzy Rodzice,

Dnia 16.05.2022 o godz. 17.00 odbędzie się rada szkoleniowa „Trening umiejętności wychowawczych”, której celem będzie: analiza potrzeb dzieci – źródło wiedzy –  rodzic i nauczyciel, warunki współpracy dorosłych  – ustalenie zasad i oczekiwań, plan dla dobra dziecka – wspólne rozmowy dorosłych (m.in. potrzeby, formy zabawy, nauki i obowiązków ).

Serdecznie zapraszamy do udziału Rodziców


Kochani Rodzice!

Z  przyjemnością zapraszamy do obejrzenia wystawy zatytułowanej „Eko-Wiosna” w Domu Kultury Praga, przy ul. Dąbrowszczaków 2. Miło nam poinformować, że wszystkie prace zostały wykonane przez naszych Przedszkolaków 🙂 Wystawa zostanie otwarta we wtorek 26 kwietnia 2022 r. i potrwa do piątku 29 kwietnia 2022 r.
Zachęcamy do odwiedzania wystawy i życzymy przyjemnego oglądania!

Warszawa, 22.04.2022 r.


Drodzy Rodzice, Kochane Przedszkolaki!

Z  radością informujemy, że w dniu 10 maja br. organizujemy wyjazd autokarami do  „Dobre Miejsce” ul. Dewajtis 1, na przedstawienie w wykonaniu Teatru Bajka  pt. „Krawiec Niteczka”. Wyjazd autokarami jest zaplanowany na godz. 9:20 – 9:30 z parkingu przy ul. Namysłowskiej, powrót natomiast jest przewidziany na ok.  godz. 13:00. Po przedstawieniu dzieci wraz z opiekunami odbędą spacer po Lasku Bielańskim.
Koszt wyjazdu to 30 zł ( pieniądze wpłacamy do nauczyciela grupy).
Życzymy udanych wrażeń!

Warszawa, 14.04.2022 r.


Drodzy Rodzice

PROGRAM „WIĘCEJ WIEM MNIEJ CHORUJĘ”

Przedszkole uczestniczy w programie edukacyjnym Głównego Inspektoratu Sanitarnego „Więcej wiem mniej choruje”. Program edukacyjny przeznaczony dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Dotyczy profilaktyki chorób zakaźnych, oparty jest na dwóch filarach zapobiegania: higienie rąk i szczepieniach ochronnych. 

Cel główny programu:

Zmniejszenie zapadalności na choroby zakaźne poprzez zmianę nawyków higienicznych oraz docenienie roli i wykonywanie szczepień ochronnych.

Cele szczegółowe:

 1. Zwiększenie wiedzy na temat chorób związanych z nieprzestrzeganiem higieny.
 2. Wykształcenie i utrwalenie nawyków higienicznych wśród dzieci w miejscach zagrożeń:
  1. zwiększenie nadzoru nad warunkami higieny i realizowanymi zaleceniami higienicznymi (HDM, HŻŻ);
  2. toaleta (dom, szkoła);
  3. kuchnia i jej otoczenie (przed jedzeniem i przygotowywanie posiłków);
  4. zabawa ze zwierzętami;
  5. nowe strefy klimatyczne.
 3. Zwiększenie umiejętności rozpoznawania dróg zakażeń.
 4. Zwiększenie wrażliwości dzieci na zachowania higieniczne w czasie swojej choroby
  i choroby innych.
 5. Wzrost wiedzy o roli i znaczeniu szczepień ochronnych wśród rodziców, opiekunów, nauczycieli (obowiązkowych i zalecanych).
 6. Zwiększenie wiedzy o zagrożeniach chorobami zakaźnymi w innych strefach klimatycznych i ich zapobieganie. 

 

Program edukacyjny „WIĘCEJ WIEM MNIEJ CHORUJĘ” – Przedszkole nr 96


Drodzy Rodzice,

PROGRAM „CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS”

Państwowa Inspekcja Sanitarna podejmuje m.in. takie działania jak koordynowanie programów edukacji antytytoniowej dla przedszkoli i szkół. Jednym z takich programów jest program edukacyjny dla dzieci w wieku przedszkolnym, ich rodziców i opiekunów „Czyste Powietrze Wokół Nas”.

Program „Czyste Powietrze Wokół Nas” realizowany jest od 2008 roku. Program jest dostosowany do dzieci w wieku 5-6 lat. Realizowany jest przez nauczycieli, wychowawców przedszkolnych oraz przez przedstawicieli środowiska przedszkolnego i szkolnego. Głównym celem Programu jest zwiększenie wiedzy rodziców w zakresie ochrony dzieci przed narażeniem na działanie dymu tytoniowego oraz kształtowanie świadomych, asertywnych postaw wśród dzieci dotyczących ochrony własnego zdrowia, w przypadku bezpośredniego kontaktu z osobami palącymi.

Program ma za zadanie:

 1. Wykształcić umiejętności rozpoznawania różnych źródeł dymów.
 2. Wykształcić umiejętności rozpoznawania różnych dymów, „wydobycie” dymu papierosowego.
 3. Zwiększyć wrażliwości dzieci na szkodliwość dymu papierosowego.
 4. Zwiększyć poziom wiedzy na temat skutków palenia papierosów.
 5. Zwiększyć wrażliwość dzieci na miejsca, w których mogą być narażone na dym tytoniowy.

Baner programu Czyste powietrze wokół nas


Drodzy Rodzice,

W zamieszczonym poniżej linku znajdują się wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego, dotyczące zachowania bezpieczeństwa zdrowotnego dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi. Zachęcamy do zapoznania się z podanymi informacjami.

wytycznezachowaniabezpieczenstwazdrowotnegogisdlaprzedszkolioddzialowprzedszkolnychwszkolepodstawowej 

Warszawa, 06.04.2022 r.


Drodzy Rodzice

Wytyczne dotyczące obostrzeń pandemicznych, a głównie dotyczących zniesienia obowiązku noszenia maseczek zmieniają również naszą procedurę bezpieczeństwa w czasie pandemii. Jednocześnie w dalszym ciągu zachowujemy ostrożność i dystans w kontaktach. Przy przyprowadzaniu i odbieraniu dzieci bardzo proszę o nie gromadzenie się w szatni oraz unikanie skupisk. Oczywiście do placówki przyprowadzają i odbierają zdrowe dzieci  osoby upoważnione bez objawów choroby. Dbajmy o zdrowie własne i innych.


Drodzy Rodzice

W związku z dramatyczną sytuacją na Ukrainie spowodowanej wojną, odbędzie się spotkanie w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej na temat wsparcia dzieci w związku z tą sytuacją. Szczegóły spotkania znajdują się na załączonym plakacie. Zachęcamy do zapoznania się.

wsparcie dzieci_ w związku z sytuacją na Ukrainie

Warszawa, 01.03.2022 r.


Drodzy Rodzice 

 W związku z odnotowywanymi w województwie mazowieckim przypadkami wystąpienia wścieklizny wśród zwierząt wolno żyjących (m.in. lisów, nietoperzy, saren itp.) poniżej zamieszczamy plakaty z informacją na temat wścieklizny wśród zwierząt i zachęcamy do zapoznania się z ich treścią

Plakat o wściekliźnie

Ulotka o wściekliźnie

Warszawa, 15.12.2021 r.


Szanowni Rodzice 

W związku z uchwałą Rady Miasta Stołecznego Warszawy nr LIII/1621/2021 z dnia 26 sierpnia 2021 r. , dotyczącą zmiany miejsca siedziby Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej „Uniwersytet dla Rodziców”, Warszawa ul. Raszyńska 8/10, informujemy, że, z dniem 1 marca 2022 r. zmianie ulegnie dotychczasowy adres siedziby SPPP, na adres:
Warszawa,
ul. Karolkowa 53

Warszawa, 01.10.2021 r.


Drodzy Rodzice

Wszystkie informacje dotyczące działań jakie będą prowadzone w tym roku szkolnym (2021/2022) przez logopedę znajdują się na naszej stronie w zakładce: Specjaliści _ logopeda. Zachęcamy i zapraszamy do zapoznania się z podanymi tam informacjami.

Warszawa, 10.09.2021r.


Drodzy Rodzice

Bardzo prosimy Rodziców dzieci przyjętych do Przedszkola od 1 września 2021 roku o zapoznanie się z załączoną poniżej procedurą dotyczącą przestrzegania zasad higieny i bezpieczeństwa w warunkach pandemii a załączone oświadczenie prosimy wypełnić, podpisać i dostarczyć w wersji papierowej do nauczyciela grupy.

Procedura wewnętrzna Przedszkola nr 173 od 01.09.2021 r.

Oświadczenie

Warszawa, 01.09.2021 r.


Drodzy Rodzice, Kochane Przedszkolaki !

Serdecznie witamy Was wszystkich po wakacyjnej przerwie, wspólnie zaczynamy nowy rok szkolny 2021 / 2022, cieszymy się z Waszego powrotu i życzymy Wam wspaniałej, radosnej zabawy połączonej z nauką, oraz wielu wspaniałych wrażeń i zawierania nowych przedszkolnych przyjaźni. Jak zwykle u progu nowego roku szkolnego szczególnie gorąco i serdecznie witamy naszych nowych Przedszkolaków, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z przedszkolem, wierzymy, że przedszkole będzie dla Was niezwykle przyjaznym miejscem do zabawy i nauki, miejscem, do którego co rano będziecie wracać z ogromną radością.
Wszystkim naszym kochanym Przedszkolakom życzymy samych radości, dużo uśmiechu i ciekawych, niezapomnianych wrażeń.

WITAMY NOWY ROK SZKOLNY 🙂

Warszawa, 31 sierpnia, 2021 r.


Drodzy Rodzice 

Poniżej zamieszczamy informacje Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w związku z wystąpieniem przypadków wścieklizny u lisów wolno żyjących.

Komunikat prasowy Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w sprawie występujących na terenie województwa przypadków wścieklizny u lisów wolno żyjących

Plakat 1

Plakat 2 


 

Grupy

grupa 1 grupa 2 grupa 3 grupa 4 grupa 5
BIP
Skip to content