Przedszkole nr 173 w Warszawie

Przedszkole nr 173 w Warszawie

Ogłoszenia

Drodzy Rodzice,

serdecznie zapraszamy na IX Wystawę Prac Plastycznych z cyklu „Galeria twórczości przedszkolaka”. Wystawę prace można oglądać od dnia 21.03.2024 do dnia 27.03.2024 w godzinach 10.00-11.00.  Zapraszamy


Dnia 28.02.2024 w przedszkolu  „Dzień Francuski ” zachęcamy wszystkie dzieci do ubrania się w  koszulki w paski  (biało – czarne, biało -granatowe), spodnie ciemne, mile widziany berecik z antenką:)


Zapraszamy na BAL KARNAWAŁOWY

  dnia 07.02.2024 r.  

Bardzo prosimy, aby dzieci tego dnia były już ubrane w miarę możliwości w stroje karnawałowe lub przyniosły je umieszczone na wieszakach – podpisane imieniem i nazwiskiem. Ubrania na zmianę proszę o pozostawienie w szafeczkach dzieci.

Życzymy udane zabawy😊


Zapraszamy wszystkie dzieci na  Bal z Mikołajem 20.12.2023 r. w związku z tym prosimy aby dzieci były ubrane odświętnie.


Serdecznie zapraszamy na spotkania Bożonarodzeniowe, które odbędą się w następujących terminach:

  • grupa I – 15.12.2023r. godz.15.15
  • grupa II – 18.12.2023r. godz.17.00
  • grupa III – 18.12.2023r. godz.15.00
  • grupa IV – 21.12.2023r. godz.15.30

🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄


Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w corocznej, ogólnoświatowej i ogólnopolskiej akcji „Pola Nadziei”.

Również w tym roku szkolnym 2023/24 nasze przedszkolaki biorą udział w akcji „Pola Nadziei” zorganizowanej przez ośrodek Hospicjum Domowe Zgromadzenia Księży Marianów z Warszawy na Targówku. Pola Nadziei to wkład w pomoc bardzo chorym, budowanie cywilizacji nadziei, miłości i pokoju. Żonkilowe „Pola Nadziei” to znaki przypominające, że są ludzie, którzy z nadzieją stawiają czoło wielkim problemom. Otrzymaliśmy cebulki kwiatów i posadziliśmy je już w ogrodzie przedszkolnym. Zachęcamy Rodziców do wzięcia cebulek żonkili i posadzenia w swoich ogrodach i wparcie akcji symbolicznym pieniążkiem:)

Kampania „Pola Nadziei” to działania polegające również  na edukowaniu społeczeństwa i zapoznawania z tematyką funkcjonowania hospicjum.


Drodzy Rodzice,

dnia 24.11.2023 r. w przedszkolu będzie obchodzony „Dzień Pluszowego Misia” i zapraszamy wszystkie dzieci ubrane w miarę możliwości na brązowo z misiem pod pachą Pluszowy miś MBW® MiniFeet® 14 cm, kolor MIŚ - aletaniereczniki.plw programie misiowe zabawy i tańce:)


Szanowni Państwo,

dnia 28.11.2023 r. (wtorek) całe przedszkole wybiera się na przedstawienie teatralne pt. „Brzechwolandia” do domu kultury „Świt” na godzinę 9.30. Prosimy o wpłacanie do wychowawcy grupy po 18 zł na autokar do dnia 24.11.2023 r.. Rodzice, którzy opłacili wcześniejszy wyjazd tj. 27.10.2023 r., a dzieci nie skorzystały z wyjazdu są proszenie o dopłacenie tylko tej różnicy 2 zł.

Prosimy również o przyprowadzenie tego dnia dzieci do godziny 8.15.

Opis przedstawienia:

To wspaniała kraina, którą wszyscy powinniście poznać. Powodów jest wiele.

Po pierwsze- dzięki niej można zapomnieć o wszystkich zmartwieniach, przenieść się w kolorowy świat marzeń, pełen radości i muzyki.

Po drugie- Brzechwolandia uczy, jak powinno się w życiu postępować. Często przecież zapominamy o dobrym zachowaniu w domu, w szkole, na podwórku…

Po trzecie- to okazja poznania wspaniałych wierszy polskiego poety, który właśnie dla was rymował piękne strofy („Leń”, „Samochwała”, „Skarżypyta”, „Znaki przestankowe”, „Atrament”, itp.)

Po czwarte- możecie być świadkami niesamowitych przygód, które tylko w Brzechwolandii zdarzyć się mogą.

Po piąte i po szóste… przekonajcie się sami!

„Brzechwolandia to kraina szczęśliwości,

w Brzechwolandii tylko uśmiech zawsze gości,


Drodzy Rodzice,

prosimy aby dzieci dnia 10.11.2023 r. były ubrane na galowo (białe bluzki-koszule, ciemne spodnie-spódniczki) będzie uroczyste odśpiewanie hymnu o godzinie 11.11 w związku z Narodowym Świętem Niepodległości 11.11.2023 r.


Prośba do Rodziców,

o przyprowadzanie do placówki tylko zdrowych dzieci!

– Dziecko „podleczone” lub bezpośrednio po przebytej chorobie jest wyraźnie osłabione i jego organizm jest bardzo podatny na kolejne infekcje czy inne choroby.

– Warto zdać sobie sprawę, jakie powikłania i konsekwencje zdrowotne niesie ze sobą niewyleczona do końca choroba. Często nieświadomi tego Rodzice podejmują ryzyko i odprowadzają do przedszkola dzieci wykazujące jeszcze objawy chorobowe.

– Nawet zwykłe zapalenie górnych dróg oddechowych nieleczone lub leczone nieodpowiednio może      u małego dziecka doprowadzić do rozwoju poważniejszej choroby lub powikłań. Konsekwencja tego jest przedłużona absencja w pracy przynajmniej jednego z Rodziców, podnosi to koszty leczenia dziecka oraz naraża je na długotrwałe konsekwencje zdrowotne oraz utratę treści dydaktycznych realizowanych w tym czasie w przedszkolu.

– Nikt z rodziców nie chce, by inne dzieci narażały jego własne na zachorowanie, a każde chore, przeziębione dziecko przebywające w przedszkolu jest zagrożeniem dla pozostałych.

Jedno dziecko chore w grupie, to za chwilę chora CAŁA GRUPA!!!

PROSIMY O SZANOWANIE ZDROWIA INNYCH DZIECI I PRACOWNIKÓW PLACÓWKI.


UWAGA OWSIKI!!!

Otrzymaliśmy zgłoszenie od rodzica wychowanka naszego przedszkola o zdiagnozowanej u niego owsicy.

Zgodnie z obowiązującymi zasadami informujemy Państwa o zaistniałym fakcie i jednocześnie prosimy o podjęcie następujących działań:

– obserwacja własnych dzieci;

– w przypadku niepokojących objawów, przebadanie dziecka pod kątem występowania pasożytów;

– podjęcie leczenia dziecka i całej rodziny;

–  zadbanie o higienę stosowną do występowania zakażenia.

Bardzo prosimy o sumienne podejście do problemu, bardzo nam zależy i Państwu na pewno też, aby zjawisko jak najszybciej wyeliminować.


Drodzy Rodzice,

dnia 27.10.2023 r. (piątek) całe przedszkole wybiera się na edukacyjny koncert dla dzieci „Zdrowo i bezpiecznie” w wykonaniu zespołu Centrum Uśmiechu na godz.10:00 do Domu Kultury ” Świt”. Prosimy o wpłacanie do wychowawcy grupy po 16 zł na autokar do dnia 25.10.2023 r.

Opis koncertu:

Edukacyjny koncert dla najmłodszych to około 50 minutowe interaktywne show, podczas którego dzieci dowiadują się m.in. o zasadach jakie obowiązują uczestników ruchu drogowego oraz o tym w jaki sposób dbać o zdrowie – zarówno jeżeli chodzi a aktywność fizyczną jak i o odpowiednią dietę, bogatą w owoce i warzywa, rozumiana jako zdrowy styl życia, a nie przymus.

Zespół występuję w barwnych kostiumach owoców i warzyw, co wpływa na wyobraźnie najmłodszych oraz buduje pozytywne skojarzenia względem zdrowego stylu życia.


Drodzy Rodzice,

dnia 24.10.2023 odbędą się warsztaty z pierwszej pomocy w naszej grupie i proszę aby tego dnia każde dziecko przyniosło ze sobą misia lub lalkę, które posłużą naszym małym ratownikom za pacjentów 🙂


Zaproszenie

Serdecznie zapraszamy wszystkich Przedszkolaków wraz z rodzicami do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt.”Moje przedszkole”.

– praca przestrzenna (do postawienia) z wykorzystaniem materiałów recyklingowych

  • na prace czekamy do 29.09.2023 r.
  • prace należy dostarczyć do wychowawcy grupy
  • rozstrzygnięcie konkursu 02.10.2023 r.

Zapraszamy do wzięcia udziału:)


Zaproszenie

dnia 20.09.2023 o godz.16.00 zapraszamy przedstawicieli trójek grupowych na zebranie organizacyjne.


Drodzy Rodzice,

zebranie z rodzicami odbędzie się w dniu 11.09.2023. Spotkania będą w salach:

Grupa I – sala Motylki godz.16.30

Grupa II – sala Biedronek godz.17.00

Grupa III- sala Słoneczek godz. 16.30

Grupa IV – sala Pszczółek godz.16.30


Drodzy Rodzice,

Jeśli wasze dziecko było zapisane na dyżur wakacyjny do Przedszkolu nr 173, a nie korzystało lub było kilka dni prosimy o wypełnienie wniosku i dostarczenie go do Przedszkola lub skanem na nasz adres e mail p173@eduwarszawa.pl   

Plik do pobrania

Podanie o zwrot


Rok szkolny 2023/2024

Witamy po wakacjach i zapraszamy do przedszkola w piątek 01.09.2023 r.

Przedszkole jest czynne w godzinach 6.30 – 17.00

Dzieci należy przyprowadzić do godziny 8.30.

Wyprawka dla przedszkolaka:

– wygodne kapcie na zmianę

– ubrania na zmianę w podpisanej imieniem i nazwiskiem dziecka torbie (bielizna, koszulka, spodenki i skarpetki)

– opakowanie mokrego papieru toaletowego, chusteczki mokre, pudełko chusteczek suchych

Dzieci z grup: 1,2 dodatkowo przynoszą ze sobą:

– piżamkę do spania

– poduszkę typu jasiek

– śpiworek do spania lub koc obleczony w poszewkę (160 cm / 200 cm)

– ulubioną przytulankę/misia

 


Dyżur wakacyjny 2023

Szanowni Rodzice,

Dyżur wakacyjny w naszej placówce będzie pełniony w dniach od 14.08.2023 r. do  31.08.2023 r. w Filii Szkole Podstawowej na 258 na ul. Namysłowskiej 1, wejście furtką przy boisku od ul. Brechta.

Przedszkole Nr 173 jest czynne w godzinach od 6.30.00 do 17.00.

Dzieci przyprowadzamy do godziny 8.30. Nieobecność dziecka należy zgłosić drogą e-mail na adres p173@eduwarszawa.pl .

Dzieci zapisane na dyżur wakacyjny do naszego przedszkola w pierwszym dniu pobytu przynoszą:

  1. kapcie na zmianę
  2. ubrania na zmianę w podpisanej imieniem i nazwiskiem dziecka torbie (bielizna, bluzka, skarpetki, spodnie)
  3. opakowanie mokrego papieru toaletowego, chusteczki mokre i paczkę ręcznika papierowego

W pierwszym dniu dyżuru wakacyjnego otrzymają Państwo dokumenty do wypełnienia (upoważnienie do odbioru dziecka z przedszkola (tylko dzieci z innych placówek) oraz oświadczenia i zgody dot. pobytu dziecka w naszym przedszkolu). Dokumenty należy złożyć niezwłocznie w pierwszych dniach dyżuru. Oświadczenia można pobrać samodzielnie i dostarczyć do placówki linki poniżej:

Oświadczenie do odbioru

Zgody na pobyt dziecka


Dni adaptacyjne

zapraszamy wszystkie dzieci nowo przyjęte do przedszkola na rok 2023/2024 na dnia adaptacyjne w dniach 30-31.08.2023 r. na godzinę 16.00.


 

Grupy

grupa 1 grupa 2 grupa 3 grupa 4
BIP
Skip to content