Przedszkole nr 173 w Warszawie

Przedszkole nr 173 w Warszawie

Grupa IV Pszczółki

 

Wydarzenia Grupy IV „Pszczółki „

2023/2024


19.09.2023  WARSZTATY EKOLOGICZNO-PLASTYCZNE PT. ” JESIENNE SKRZATY”

Starszaki uczestniczyły w zajęciach ECO-plastycznych pt. „Jesienne skrzaty” . Na wstępie poznały informacje związane z nadchodząca nową porą jesienią.  Dowiedziały się , jakie są charakterystyczne kolory jesienne, poznały dary jesieni z lasu, pola sadu oraz ogrodu . Pod koniec zajęć wykonały jesiennego skrzata z rolki po papierze toaletowym , filcu oraz rożnych ozdób. Skrzaty ozdobiły naszą galerię  przedszkolną .

Skrzaty jesienne handmade Kraków Mistrzejowice • OLX.pl

 


15.09.2023 SPRZĄTANIE ŚWIATA

Tradycyjnie jak co roku PSZCZÓŁKI uczestniczyły w Akcji Sprzątania Świata, której celem jest promowanie od najmłodszych lat zasad dbania o środowisko. Dzieci z chęcią i radością włączyły się do akcji by posprzątać „Naszą Ziemię”. Przedszkolaki wyruszając na akcję otrzymały rękawiczki i worki na śmieci. Akcja odbyła się w formie zabawy, dzieci dowiedziały się, że należy dbać o przyrodę, chronić ją, by korzystać z jej uroków. Coroczna akcja Sprzątania Świata jest świetną okazją, aby uświadomić dzieciom jak wiele dobrego człowiek może zrobić dla środowiska poprzez właściwe zachowanie


15.09.2023 DZIEŃ KROPKI

Tego dnia nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach uważnie wysłuchaliśmy opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, TALENT. Wspólnie w grupie stworzyliśmy opaski na głowę z różnokolorowymi kropkami. Dostrzegaliśmy również, że świat składa się z kropek małych i dużych. Kropki gościły w zabawach ruchowych jak i matematycznych. Dzieci stworzyły  kompozycje ” MOJA KROPKA” z wyciętego koła na które doklejały rożne elementy tworząc swoja kropkę , rozwijając przy tym swoje twórcze myślenie i kreatywność. Na zakończenie każde dziecko otrzymało order uśmiechniętej kropki. Tego dnia było bardzo kolorowo i wesoło.

 

Dzień Kropki


 

Plakaty na Powitanie przedszkola do druku za darmo A4 i XXL

Grupy

grupa 1 grupa 2 grupa 3 grupa 4
BIP
Skip to content