Grupa IV Słoneczka

Wydarzenia Grupy IV ” Słoneczka”

Rok szkolny 2020/2021

25.01.2021r. (poniedziałek) o godz. 13 odbędzie się przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dziadka, bardzo prosimy, aby tego dnia chłopcy byli ubrani elegancko, a dziewczynki w białe bluzeczki oraz białe rajstopki.

Dziękujemy 🙂

Bardzo prosimy, aby do końca stycznia dzieci,które uczestniczyły w przedstawieniu świątecznym przyniosły podpisane pendrive (pamięć USB) do wychowawczyni grupy, nagramy na nie przedstawienie. Nagranie zajmuje 4GB.

Bardzo dziękujemy 🙂

21 grudnia 2020 r.(poniedziałek) nasza grupa zaprezentuje przedstawienie świąteczne , które odbędzie się o g. 13.

Prosimy , aby w tym dniu dzieci były ubrane na galowo. Ze względu na sytuację epidemiologiczną uroczystość odbędzie się bez udziału Rodziców. Fotorelacje zostaną przesłane Państwu pocztą elektroniczną.

List od Św. Mikołaja do dzieci.

16.12.2020 (środa) grupa IV wyrusza na Spacer przyrodniczy po PARKU PRASKIM z przewodniczką. Poznamy warszawską przyrodę, rozmaite ślady i kryjówki zwierząt,  będziemy wypatrywać różne gatunki ptaków. Bardzo prosimy, aby tego dnia dzieci były ciepło ubrane. Z przedszkola wyruszamy ok. godz. 12.30, powrót przed podwieczorkiem.

01.12.2020 i 03.12.2020

ANGIELSKI 5 latki (Grupa IV)

Drodzy Rodzice! Kochane Przedszkolaki!

Niestety w tym tygodniu nie spotkamy się na zajęciach w przedszkolu. Dla chętnych dzieci mam w związku z tym następujące propozycje:

Mam nadzieję, że będziecie się przy tym dobrze bawić 😊

1. Film / książka ‘Gruffalo

(Cel: poznanie całej historii, której fragment dzieci poznały na zajęciach oraz utrwalenie poznanego słownictwa)

1. Ćwiczenia na stronie gruffalo.com

Cel: utrwalenie poznanego słownictwa

Ćwiczenia, które znajdują się na tej stronie pozwolą dzieciom jeszcze bardziej poznać zabawną historię o Gruffalo.

Pozdrawiam BARDZO SERDECZNIE i życzę dużo zdrowia!

Pani od angielskiego

Marianna Kądziela

Zawieszenie zajęć : 01.12.2020 do 03.12.2020. Pozdrawiamy serdecznie i życzymy dużo zdrowia .

Drodzy Rodzice, Kochane Dzieci….

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Jestem sobie mały miś. Prosimy o wykonanie pracy z dzieckiem w formie opaski z wizerunkiem swojego ulubionego misia, technika dowolna. Termin dostarczenia prac 24.11.2020r. Rozstrzygnięcie w dniu święta Pluszowego Misia tj 25.11.2020, zwycięzcom konkursu zostaną przyznane upominki i dyplomy.

Zachęcamy do wzięcia udziału i życzymy udanej zabawy.

Dzień Pluszowego Misia

Nasze przedszkole już kolejny rok uczestniczy aktywnie  w akcji „Pola Nadziei” we współpracy z Ośrodkiem Hospicjum Domowe Zgromadzenia Księży Marianów z ul. Tykocińskiej w Warszawie. Dzieci sadzą cebulki żonkili w ogrodzie przedszkola, które zakwitną wiosną.

Prowadzimy zbiórkę pieniężną do puszki umieszczonej na szatni przedszkolnej, a zgromadzone środki przekazujemy na cele ww. hospicjum.

Drogi Rodzicu! Włącz się do akcji ! Dobro powraca!

w poniższym linku przesyłamy ćwiczenia z jęz. angielskiego.

Ćwiczenia z jęz. angielskiego

w poniższym linku przesyłamy ćwiczenia z jęz. angielskiego.

Ćwiczenia z jęz. angielskiego

W związku z zaistniałą sytuacją panującą w naszym przedszkolu ,pragniemy zachęcić wszystkich do zajęć zdalnych na bieżący tydzień.

Temat kompleksowy: „Polska to mój dom”

Zastanówcie się i odpowiedzcie na takie pytania;

Co to jest Polska?

Kim my jesteśmy?

Gdzie ja mieszkam?(nazwa miejscowości)

Czy to jest wieś, czy miasto? Powtórzcie słowa wiersza W. Bełzy „Katechizm Polskiego Dziecka’ oglądając filmhttps://www.youtube.com/watch?v=pqEFs5cKg2Y&feature=share

Czy wiecie ,co to są symbole narodowe, takie jak ; godło, flaga, hymn. Żeby wam to wyjaśnić proponuję  oglądnięcie filmiku  „Polskie Symbole Narodowe -Polak Mały”. Zwróćcie uwagę na nowe pojęcia i ciekawostki historyczne dotyczące powstania państwa polskiego.https://youtu.be/xQk8p7XY23A

Czy już wiecie, od czego wzięła się nazwa pierwszej stolicy polski?(od gniazda-Gniezno)

Dlaczego naszym godłem jest orzeł biały?

Co symbolizują kolory flagi?

kiedy należy wywiesić flagę?

Wiecie, co to jest hymn, kiedy  się go śpiewa?

Powtórzcie i utrwalcie sobie słowa i melodię hymnu śpiewając równocześnie w czasie oglądania filmiku.

„Znamy symbole narodowe”- zabawa orientacyjno- porządkowa.

Dzieci swobodnie poruszają się po sali. Na hasło Flaga!- machają rękami w górze, naśladują kołysanie/ powiewanie flagi na wietrze, Godło!- kładą się na dywanie, wykonują wymachy rąk i nóg na boki, naśladują rysowanie orła na śniegu, Hymn!- stają na baczność.

Zachęcam do wykonania kart pracy ,korzystając z następującego linku:https://przedszkolankowo.pl/wp-content/uploads/2019/04/PRZEDSZKOLANKOWY-BAZGROLNIK-PRZEDSZKOLAKA-cz%C4%99%C5%9B%C4%87-5.pdf

Lista przydzielonych znaczków dla dzieci

Drodzy Rodzice! Kochane Dzieci!

1 września rozpoczynamy nowy rok szkolny. W związku z Covid 19,bardzo prosimy o przestrzeganie zasad sanitarnych , m.in. o nie przynoszenie zabawek, nie przyprowadzanie dzieci z gorączką, kaszlem lub innymi objawami choroby, poinformowanie placówki , jeśli domownicy są objęci kwarantanną.

Grupa IV będzie funkcjonować w godzinach:

Poniedziałek: 7.30 – 16.30

Wtorek: 7.30 – 17.00

Środa: 7.30 – 16.30

czwartek – piątek:  8.00 – 17.00

W miarę możliwości , prosimy o przyprowadzanie i odbieranie dzieci w godzinach pracy grupy  i przyprowadzanie najpóźniej do godziny 8.30