Przedszkole nr 173 w Warszawie

Przedszkole nr 173 w Warszawie

Grupa IV Pszczółki

 

Wydarzenia Grupy IV „Pszczółki „

2023/2024

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny
i wśród przyjaciół.

życzą Pszczółki wraz z Paniami.


04-08.03.2024 TYDZIEŃ FRANCUSKI Flaga Francji 100x60cm

W tym tygodniu w naszym przedszkolu obchodziliśmy francuski tydzień. Nasza szatnia zamieniła się w paryskie alejki, mogliśmy podziwiać symbole Francji wykonane przez dzieci . Każdy dzień obfitował w wiele niespodzianek i atrakcji związanych z Francją. Bonjour France!

W pierwszym dniu dowiedzieliśmy się gdzie się znajduje się Francja , poznaliśmy podstawowe symbole tego kraju – flagę , godło  oraz hymn. Wykonaliśmy w małych grupkach  flagę państwa. Poznaliśmy  podstawowe zwroty w języku francuskim. Nauczyliśmy się piosenki „Ferre Jacques” oraz dowiedzieliśmy się, że „kaczuszki” to taniec francuski!

W następnych dniach oglądaliśmy  najważniejsze zabytki Paryża oraz zabytki warte zobaczenia we Francji . Dowiedzieliśmy się ciekawostek na temat wieży Eiffla, Łuku Triumfalnego, tajemniczego Luwru oraz rzeki Loary, nad którą znajduję się około 300 zamków!. 

Następny dzień to był dzień bajek , którymi twórcami byli francuscy pisarze , odtwarzaliśmy krótkie scenki z tych bajek przebrani za bohaterów tych bajek Niespodzianką w tym dniu okazała się bajka „Dzwonnik z Notre-Damme”.

W czasie tygodnia francuskiego degustowaliśmy pysznej bagietki , jedliśmy francuską zupę cebulowa oraz francuskie ślimaczki z cynamonem. 🙂 Mimo, że Francuzi lubią jeść. tak!- żaby i ślimaki, to Francja jest kolebką pysznych serów, croissantów, bagietek i aromatycznych przypraw. Musieliśmy to sprawdzić! Ale nie, nie jedliśmy ślimaków tylko pyszne francuskie ciasteczka, croissanty, ser camembert, tosty francuskie według oryginalnej receptury. Było pysznie…

Do Francji chciałby polecieć każdy przedszkolak!I! Otóż w miasteczku pod Paryżem znajduje się kraina bajek- Disneyland! Dowiedzieliśmy się, także o Prowansji , regionie słynącej z pól lawendowych .

W ciągu całego tygodnia Francja gościła wszędzie-podczas naszych zabaw i zajęć.

Au revoir France!

 

 


01.03.2024 WYCIECZKA DO MUZEUM PRAGI PT.Sensoryczna podróż w czasie

W czasie lekcji wcieliliśmy się w pierwszych osadników, którzy wyprażali puszczę, by zbudować osadę – nazwaną później Pragą. Zastanowiliśmy się, jakie rzeczy są nam niezbędne do zbudowania osady. Oglądaliśmy  widoki prawobrzeżnej Warszawy i makietę  Pragi z epoki ostatniego króla Polski. Obejrzeliśmy  materiały wykorzystywane w tutejszych pracowniach rzemieślniczych oraz przywołaliśmy  historię praskich bazarów. Zaplanowaliśmy  jak mogłaby wyglądać wymarzona Praga, tworząc  makietę z drewnianych klocków .Na koniec rozpoznawaliśmy  zapachy towarów sprzedawanych w sklepie kolonialnym, który mieścił się niegdyś w jednym z budynków dzisiejszego muzeum.


Serdecznie zapraszamy naszych dziadków i babcie na uroczystość z okazji „Dnia Babci i Dziadka” dnia 08.02.2024 o godzinie 15.30.

Kiedy jest Dzień Babci i Dziadka? - Infor.pl


Drodzy Rodzice

zapraszamy na jasełka w wykonaniu dzieci dnia 21.12.2023 r. na godzinę 15.30.


Drodzy Rodzice,

dnia 24.11.2023 r. w przedszkolu będzie obchodzony „Dzień Pluszowego Misia” i zapraszamy wszystkie dzieci ubrane w miarę możliwości na brązowo z misiem pod pachą Pluszowy miś MBW® MiniFeet® 14 cm, kolor MIŚ - aletaniereczniki.plw programie misiowe zabawy i tańce:)


Szanowni Państwo,

dnia 28.11.2023 r. (wtorek) całe przedszkole wybiera się na przedstawienie teatralne pt. „Brzechwolandia” do domu kultury „Świt” na godzinę 9.30. Prosimy o wpłacanie do wychowawcy grupy po 18 zł na autokar do dnia 24.11.2023 r.. Rodzice, którzy opłacili wcześniejszy wyjazd tj. 27.10.2023 r., a dzieci nie skorzystały z wyjazdu są proszenie o dopłacenie tylko tej różnicy 2 zł.

Prosimy również o przyprowadzenie tego dnia dzieci do godziny 8.15.


Drodzy Rodzice,

prosimy aby dzieci dnia 10.11.2023 r. były ubrane na galowo (białe bluzki-koszule, ciemne spodnie-spódniczki) będzie uroczyste odśpiewanie hymnu o godzinie 11.11 w związku z Narodowym Świętem Niepodległości 11.11.2023 r.


17.10 WYCIECZKA AUTOKAROWA DO ARGO CITY

„Wielki rwetes dziś u Basi, bo kapustę Basia kwasi. Szatkownica poszła w taniec, to ci było szatkowanie. Rach, ciach, ciach! Obereczka! Już kapusty pełna beczka!” Dzieci zapoznały  się z procesem kiszenia kapusty. Przygotowały  produkty do kwaszenia,  szatkowały kapustę, obierały marchew oraz ubijały kapustę wałkiem w beczkach. Przedszkolaki  dostały  beczułkę kapusty do  przedszkola.
Ponadto na dzieci uczestniczyły w  następujących  atrakcjach : przejażdżka wozem po okolicy, dojenie sztucznej krowy, kopalnia złota, leśny labirynt, układnie dużych puzzli, zjeżdżalnia linowa – tyrolka, połów drewnianych rybek, rzuty podkowami do celu oraz wiele innych zabaw ruchowych na świeżym powietrzu.  Dodatkowo braliśmy udziała w zajęciach Z DYNIĄ ZA PAN BRAT – Poznaliśmy  Dynię i sposoby jej wykorzystania. Obejrzeliśmy  pole dyniowe, kompozycje dyniowe oraz wystawę „Jesienne Dary Natury”. Otrzymaliśmy  także  dynię do samodzielnego wykonania dyniowego dzieła w szkole lub przedszkolu

 

Versteckt Phonetik Schweinefleisch kiszenie kapusty i przechowywanie w platykowej beczce zwei Wochen Base Vergeltung


Drodzy Rodzice,

dnia 24.10.2023 odbędą się warsztaty z pierwszej pomocy w naszej grupie i proszę aby tego dnia każde dziecko przyniosło ze sobą misia lub lalkę, które posłużą naszym małym ratownikom za pacjentów 🙂


13.10 SPOTKANIE Z POLICJANTKĄ

Tego dnia  przedszkolaki  miały okazję spotkać się z policjantką. Podczas spotkania przedszkolaki przypomniały sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, jak reagować w sytuacjach różnych zagrożeń . Pani ostrzegła też przed osobami nieznajomymi z którymi nie wolno rozmawiać oraz wpuszczać ich do domu.  Zostały również przedstawione i przećwiczone zasady właściwego zachowania się podczas ataku psa. Pani policjantka wyjaśniała reguły właściwego zachowania w pobliżu psa i sposobu podchodzenia do niego. Dzieci wysłuchały policyjnych rad  oraz zadawały wiele interesujących pytań. Szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy. Poznaliśmy zasady   bezpiecznego  przechodzenia przez jezdnię oraz jakie numery alarmowe powinien znać każdy, aby wezwać pomocy w razie potrzeby.

Dzieci chętnie wysłuchały opowiadań o codziennej pracy policjanta. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Na zakończenie pani policjantka wręczyła wszystkim dzieciom odblaski oraz dyplomy . W podziękowaniu za ciekawe spotkanie , przybliżenie i usystematyzowanie zasad bezpieczeństwa dotyczącego ruchu drogowego podopieczni nasi wręczyli naszym gościom upominek.

 Serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie, to spotkanie oraz treści przekazane na pewno na długo pozostaną w naszej pamięci.


06.10 OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKÓW

06. października 2022 roku w Szkole Podstawowej nr 127 im. Henryka Sienkiewicza przy ul. Kowieńskiej 12/20 w Warszawie odbyła się I edycja Olimpiady Przedszkolaka zorganizowana przez Urząd Dzielnicy Praga-Północ, w której wzięła udziała nasz grupa.   Dzieci miały do pokonania osiem konkurencji dostosowanych do swojego wieku. W tej rywalizacji nie było wygranych i przegranych, bowiem wszystkim zawodnikom należą się ogromne gratulacje za zaangażowanie oraz profesjonalne podejście.  Jej głównym zadaniem jest promocja aktywności sportowych wśród najmłodszych mieszkańców dzielnicy. Pszczółki zostały nagrodzone medalami oraz drobnymi upominkami . Brawo nasze Pszczółki

Brak opisu.


 28 WRZESIEŃ – ŚWIATOWY DZIEŃ JABŁKA

Pszczółki  obchodziły  dzisiaj  Dzień  jabłka. Wszyscy w tym dniu mieliśmy na sobie ubrania w kolorze jabłek- kolor czerwony, żółty, zielony. . Dzieci poznały wiele ciekawostek na temat jabłek. Słuchały pięknego opowiadania i piosenki o jabłkach,  wzięły udział w superowych konkurencjach sportowych z jabłkami. Wykonaliśmy także Jabłuszkową książeczkę  w której rysowaliśmy  etapy rozwoju jabłka , budowę  oraz co można zrobić z tego owocu . Przedszkolna kuchnia zaserwowała nam  jedzonko z jabłkiem w roli główmy . Na koniec wykonaliśmy piękne prace plastyczne oraz zajadali się pysznym jabłkami. Ten dzień minął jabłkowo :-).

Światowy Dzień Jabłka - Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kutnie - Portal Gov.pl


20 WRZESIEŃ  DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

W tym dniu w naszym przedszkolu na dzieci czekało wiele atrakcji i niespodzianek przygotowanych przez Panie. Dzieci przyszły przebrane w śmieszne ubranko . Wśród nich znalazły się między innymi gry i zabawy , z użyciem chusty animacyjnej i  gumy sensorycznej. Było także zwijanie paseczków z bibuły,zabawy z balonami i bańkami .  Nie zabrakło również konkursów, prac plastycznych oraz aktywności przy muzyce. Na koniec zajęć każde dziecko otrzymało medal Super Przedszkolaka. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Z pewnością ten radosny dzień na długo pozostanie w pamięci każdego dziecka.
Wszystkim przedszkolakom jeszcze raz składamy serdeczne życzenia.Medal Dzielnego Przedszkolaka do druku PDF - RodzicielskieInspiracje.pl


19.09.2023  WARSZTATY EKOLOGICZNO-PLASTYCZNE PT. ” JESIENNE SKRZATY”

Starszaki uczestniczyły w zajęciach ECO-plastycznych pt. „Jesienne skrzaty” . Na wstępie poznały informacje związane z nadchodząca nową porą jesienią.  Dowiedziały się , jakie są charakterystyczne kolory jesienne, poznały dary jesieni z lasu, pola sadu oraz ogrodu . Pod koniec zajęć wykonały jesiennego skrzata z rolki po papierze toaletowym , filcu oraz rożnych ozdób. Skrzaty ozdobiły naszą galerię  przedszkolną .

Skrzaty jesienne handmade Kraków Mistrzejowice • OLX.pl

 


15.09.2023 SPRZĄTANIE ŚWIATA

Tradycyjnie jak co roku PSZCZÓŁKI uczestniczyły w Akcji Sprzątania Świata, której celem jest promowanie od najmłodszych lat zasad dbania o środowisko. Dzieci z chęcią i radością włączyły się do akcji by posprzątać „Naszą Ziemię”. Przedszkolaki wyruszając na akcję otrzymały rękawiczki i worki na śmieci. Akcja odbyła się w formie zabawy, dzieci dowiedziały się, że należy dbać o przyrodę, chronić ją, by korzystać z jej uroków. Coroczna akcja Sprzątania Świata jest świetną okazją, aby uświadomić dzieciom jak wiele dobrego człowiek może zrobić dla środowiska poprzez właściwe zachowanie


15.09.2023 DZIEŃ KROPKI

Tego dnia nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach uważnie wysłuchaliśmy opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, TALENT. Wspólnie w grupie stworzyliśmy opaski na głowę z różnokolorowymi kropkami. Dostrzegaliśmy również, że świat składa się z kropek małych i dużych. Kropki gościły w zabawach ruchowych jak i matematycznych. Dzieci stworzyły  kompozycje ” MOJA KROPKA” z wyciętego koła na które doklejały rożne elementy tworząc swoja kropkę , rozwijając przy tym swoje twórcze myślenie i kreatywność. Na zakończenie każde dziecko otrzymało order uśmiechniętej kropki. Tego dnia było bardzo kolorowo i wesoło.

 

Dzień Kropki


 

Plakaty na Powitanie przedszkola do druku za darmo A4 i XXL

Grupy

grupa 1 grupa 2 grupa 3 grupa 4
BIP
Skip to content