Przedszkole nr 173 w Warszawie

Przedszkole nr 173 w Warszawie

Grupa IV SłoneczkaWydarzenia Grupy IV ” Słoneczka”

Rok szkolny 2019/2020

 

07. 10. 2019 Warsztaty z Żyrafą Olą

Dnia 7 października odbyły się warsztaty z Żyrafką Olą. Dzieci na podstawie przygód żyrafki nauczył się jak rozwiązywać konflikty, które pojawiają się na co dzień. Na koniec dzieci mogły wspólnie bawić się i tańczyć z Żyrafką. 


03. 10. 2019 Zajęcia z piłki nożnej

W czwartek na podwórku przedszkolnym dzieci uczestniczyły w zajęciach ruchowych z piłki nożnej. Wszystkie dzieci aktywnie brały udział w zadaniach sportowych. 


26. 09. 2019 Wycieczka „Młyn Gąsiorowo”

Wyjazd na całodniową wycieczkę do Gąsiorowo. Obiekt turystyki wiejskiej stworzony na terenie zabytkowego siedliska młynarskiego. 


24. 09. 2019 Wyjście do Szkoły Muzycznej

Wyjście do Szkoły Muzycznej na przedstawienie pt. „Przygody Kota- mądrość pokoleń”


20. 09. 2019 Dzień Przedszkolaka

W tym dniu w naszej grupie świętowaliśmy Dzień Przedszkolaka. Każdy przedszkolak otrzymał z tej okazji medal, nauczył się piosenki „Dzień Przedszkolaka”, a także uczestniczył w zabawach tanecznych. 


16. 09. 2019 Warsztaty Twórcze w Jordanku

Tego dnia dzieci z grupy Słoneczek udały się do Ogrodu Jordanowskiego. Gdzie wspólnie miały możliwość wykonania pracy plastycznej „Jesienny Jeż”. 


09. 08. 2019 Światowy Dzień Pierwszej Pomocy

Tego dnia przedszkolaki nauczyły się w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Dzieci z zainteresowaniem słuchały wskazówek dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia życia np. skaleczenia, oparzenia, utraty przytomności, zatrucia, złamania czy krwotoku. Nauczyły się podstawowych numerów alarmowych oraz jak wezwać pomoc przez telefon. Duże wrażenie na dzieciach zrobił „fantom”, na którym dzieci uczyły się podstaw reanimacji.

 

Rok szkolny 2018/2019

24. 05. 2019 Konkurs

Udział Igora W. i Witolda Ch. w konkursie dzielnicowym pt. „Kolory Pragi” w którym zostali wyróżnieni. 


15. 05. 2019 Konkurs 

Udział naszej Mai W. w konkursie dzielnicowym pt. „Wiosenna eko ozdoba domu” w Ogrodzie Jordanowskim w którym zajęła I miejsce.


09. 05. 2019 „Kubuś i przyjaciele”

Nasze Słoneczka wybrały się na spektakl teatralny do Szkoły Muzycznej pt. „Kubuś i przyjaciele”.


06. 05. 2019 Wyjście do Ogrodu Jordanowskiego 

Wyjście do Ogrodu Jordanowskiego na warsztaty plastyczne „Żabie gody”.


17. 04. 2019 Zajęcia otwarte połączone z warsztatami plastycznymi 

Dziś odbyły się warsztaty plastyczne dla rodziców pt. „Wielkanocny stroik” połączone z zajęciami otwartymi pt. „Matematyczne potyczki zająca”.


17. 04. 2019 Czytanie dzieciom

Dziś w naszej grupie zagościli mama z rodzeństwem Gabrysi S. Mama wraz z Gabrysi bratem czytali naszym pociechom bajki.


15. 04. 2019 Wyjście do Ogrodu Jordanowskiego

Tego dnia wybraliśmy się do Ogrodu Jordanowskiego na warsztaty plastyczne pt. „Warszawska Syrenka”.


09. 04. 2019 Konkurs

Udział naszego Maksa Ł. w konkursie recytatorskim pt. „Zawody ukryte w wierszach” w którym został wyróżniony. 


04. 04. 2019 Konkurs

Udział Kuby C. w IV Warszawskim Festiwalu Piosenki Przedszkolnej pt. „O zdrowie dbamy i o nim śpiewamy” w którym został wyróżniony.


29. 03. 2019 Spotkanie z Borsukiem

Dziś w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z Borsukiem. 


18. 03. 2019 „Czyste powietrze”

Tego dnia nasz grupa wybrała się na spacer po okolicy – spacer miał na celu ukierunkować uwagę dzieci na źródła i rodzaje dymów poprzez obserwację w środowisku. Po powrocie do przedszkola odbyliśmy ciekawą pogadankę o naszych spostrzeżeniach ze spaceru.

Nasza grupa wzięła czynny udział w programie „Czyste powietrze”. 


06. 03. 2019 Fluoryzacja

Dziś w naszym przedszkolu odbyła się fluoryzacja. Podczas spotkania z panią higienistką dzieci dowiedziały się na temat prawidłowego mycia zębów dzięki czemu utrzymają jamę ustną w dobrym stanie. Na koniec naszej pogadanki odbyła się fluoryzacja zębów.


05. 03. 2019 „Biegniemy do ZOO”

Wyjście do Domu Kultury „Praga” na otwarcie wystawy plastycznej „Nasze ZOO” przygotowanej przez dzieci z naszego przedszkola oraz na występy artystyczne przygotowane przez naszą grupę. Po zakończeniu naszych występów dzieci miały przyjemność obejrzeć wystawę oraz otrzymały w nagrodę słodki poczęstunek. 


12. 02. 2019 Zabawa karnawałowa w przedszkolu

Tego dnia w naszym przedszkolu odbyła się długo wyczekiwana zabawa karnawałowa. Każde dziecko miało okazję przebrać za swoją ulubiona postać z bajki i wyruszyć w podróż swoich zabawkowych marzeń. Podczas zabawy nie obyło się bez śpiewania, tańców oraz konkursów w których dzieci chętnie uczestniczyli.


05. 02. 2019 Spotkanie z policją wodną

Dziś w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policja wodną. Dzieci podczas spotkania dowiedziały się na temat bezpieczeństwa podczas zabaw nad wodą oraz o tym jak się zachować podczas zagrożenia życia.


25. 01. 2019 „Bal Karnawałowy”

W tym dniu Słoneczka wraz z Pszczółkami wybrały się na bal karnawałowy do Szkoły Podstawowej nr. 127 zorganizowany przez dzieci klas młodszych oraz ich wychowawców.


22. 01. 2019 „Dzień Babci i Dziadka”

Dziś w naszym przedszkolu obchodziliśmy święto Dziadków. Nasze kruszynki specjalnie na tą okazję przygotowały program artystyczny oraz skromne prezenty.


08.01. 2019 Wyjście do Ogrodu Jordanowskiego 

Tego dnia nasze Słoneczka wybrały się na plastyczne warsztaty pt. „Pani Zima”. Dzieci wykonały pracę plastyczną przy użyciu pasty do zębów oraz brokatu. Efekt pracy był nieziemsko piękny, a Pani Zima została w całości odwzorowana na kartce papieru. 


21. 12. 2018 „Bal z Mikołajem”

Dziś odbyło się wielkie spotkanie ze świętym Mikołajem podczas, którego odbyły się wspólne zabawy i śpiewanie kolęd. Pod koniec zabawy św. Mikołaj rozdał dzieciom prezenty. Nie zabrakło nam również czasu na zrobienie zdjęć z naszym kochanym św. Mikołajem na pamiątkę jego odwiedzin.


20. 12. 2018 „Spotkanie wigilijne”

Tego dnia nasze Słoneczka zaprosiły swoich rodziców na przedświąteczne spotkanie w przedszkolu. W świątecznej scenerii i pięknych strojach przedszkolaki z wielkim przejęciem, najpiękniej jak umiały, dostarczając wszystkim gościom niezwykłych doznań i wzruszeń wspólnie mówiły wiersze, tańczyły i śpiewały piosenki świąteczne oraz kolędy wspólnie ze swoimi rodzicami. Dzieci wprowadziły wszystkich w nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Po zakończeniu naszego przedstawienia nasze dzieciaki razem ze swoimi rodzicami zasiedli do stołu pełnego pysznych słodkości przygotowanych przez rodziców. Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu tej skromnej uroczystości


17. 12. 2018 Fabryka Elfów

W tym dniu wybraliśmy się do wielkie fabryki Elfów, która mieści się w PGE na Stadionie Narodowym. Podczas naszej przygody dzieci wykonywały zadania z pomocą Elfów w celu uzyskania eliksiru radości dla św. Mikołaja. Pod koniec przygody dzieci dotarły do św. Mikołaja z eliksirem, aby go odczarować. Po spotkaniu z Mikołajem dzieci wykonały własne przywieszki i otrzymały dyplomy.


13. 12. 2018 Warsztaty plastyczne z rodzicami

Tego dnia odbyły się warsztaty plastyczne dla rodziców i dzieci z okazji świąt Bożego Narodzenia pt. „Świąteczna pocztówka”. Każdy miał przyjemność wykonać własną świąteczną kartkę oraz stworzyć świąteczną atmosferę.


11. 12. 2018 „Warsztaty Osikowe”

W tym dniu odbyły się warsztaty osikowe. Dzieciaki miały przyjemność wykonać swoje własne choinki z płatków osikowych na specjalną okazję jaką są św. Bożego Narodzenie.


06. 12. 2018 „Mikołaju, Mikołaju”

Tego dnia nasze przedszkole obchodziło Mikołajki. Z tej okazji zagrano koncert na którym śpiewano świąteczne piosenki. Po całej zabawie dzieci odwiedził św. Mikołaj, zostawiając drobne upominki pod choinką.


05. 12. 2018 „Polskie baśnie”

Dziś nasze pociechy wybrały się do biblioteki na zapoznanie się z naszą polską literaturą.


04. 12. 2018 Czytanie dzieciom bajki

Dziś tata naszego Ksawerego wziął udział w akcji czytanie dzieciom bajki. Dzieci miały ogromną przyjemność wysłuchać bajkę pt. „Mikołajowy strój”.


03. 12. 2018 „Co z tym Mikołajem?”

Wyjście do Ogrodu Jordanowskiego na warsztaty. Dzieciaki miały przyjemność dowiedzieć się ciekawych rzeczy na temat legendy o świętym Mikołaju, miejscu jego zamieszkania dzięki obejrzeniu krótkiego filmu o wiosce Mikołaja. Po wszystkim dzieci własnoręcznie wykonały Mikołaje.


29. 11. 2018 „Dzień pomarańczowy”

W tym dniu obchodziliśmy dzień pomarańczowy. Wszyscy ubrani byli na pomarańczowo.


28. 11. 2018 „Baśnie meksykańskie”

Wyjście do biblioteki publicznej na spotkanie z baśniami meksykańskimi. Dzieci zapoznały się z bajkami i baśniami z dalekich krajów tj. Meksyk. Nasze pociechy brały czynny udział spotkaniu .


26. 11. 2018 „Dzień Misia”

Tego dnia całe przedszkole świętowało dzień Misia. Wszystkie dzieci miały okazję przynieść swoją ulubioną przytulankę.


23. 11. 2018 „Fabryka bombek”

W tym dniu dzieci z grupy IV i V miały przyjemność odwiedzić fabrykę bombek, wysłuchać historię ich powstania, zobaczyć proces formowania i dmuchania oraz własnoręcznie pomalować i ozdobić za pomocą farb i brokatów własne bombki.


19. 11. 2018 „Jesienne gałązki”

Dziś Słoneczka wybrały się do Ogrodu Jordanowskiego na warsztaty plastyczne pt. „Jesienne gałązki”. Dzieci miały okazję wykonać jesienne gałązki za pomocą farb plakatowych.


14. 11. 2018 „Patriotyczne pieśni i tańce”

W tym dniu obchodziliśmy uroczystość z okazji 100 lecia Niepodległości Polski. Dzieci zaśpiewały piosenki oraz zaprezentowały tańce ludowe.


09. 11. 2018 „100 lat odzyskania Niepodległości Polski”

Tego dnia nasze przedszkole obchodziło święto Niepodległości. Wszystkie dzieci z tej okazji zaśpiewały hymn Polski.


26. 10. 2018 „Dzień Ziemniaka” 

Dziś nasze przedszkole obchodziło „Dzień Ziemniaka”. Zanim nadszedł każda z grup pracowicie się do niego przygotowywała ucząc się piosenek, tańców i wierszy. Każda z pan w swojej grupie odbyła pogadankę z której można było dowiedzieć się jakie są odmiany ziemniaków, jak się je uprawia, jaką mają budowę i wartości odżywcze, skąd pochodzą i co można z nich zrobić. Dzieci wysłuchały krótką bajkę „Wróbelek Elemelek”, a poza tym były jeszcze zagadki i film. Nasza cała grupa połączyła się w zabawie „Mój ziemniaczku, mój malutki…” i ziemniaczek tak urósł, że zabrakło mu miejsca w naszej sali. Wreszcie przyszedł czas na największe emocje każda z grup zrobiła występ w naszej największej sali. Po występach wszystkie dzieci wspólnie tańczyły i śpiewały piosenki.


18. 10. 2018 „Spacer do Parku Praskiego”

Jesień to piękna pora roku, pełna kolorów i cudownych widoków. Tegoroczna jesień jest wyjątkowa ciepła, dlatego zachęciła nas do spaceru po parku. Dzieci podziwiały park w jesiennej szacie, otaczającą przyrodę, rozpoznawały gatunki drzew. owoce i liście, które zbierały w celu wzbogacenia kącika przyrodniczego. Wypatrywaliśmy zwierząt tj. wiewiórki i jeża. Na zakończenie dzieci bawiły się w szeleszczące liście.  


16. 10. 2018 „Dzień Chleba”

Dziś w naszym przedszkolu odbył się „Dzień Chleba”. Każda z pań w swojej grupie odbyła globalną pogadankę na temat jak powstaje chleb, co jest niezbędne do upieczenia chleba. Wspólnie obejrzeliśmy historyjkę na temat powstania chleba dzięki czemu utrwaliliśmy nasze wiadomości poznane podczas zajęć na temat chleba. Po wszystkim w naszej grupie odbyła się degustacja różnego rodzaju pieczywa świetnie przy tym się bawiąc.


04. 10. 2018  „Jesienne dary”

Nasza grupa Słoneczka miała okazję wyjść na bazarek po zakup warzyw i owoców. Podczas pobytu na bazarku dzieci oglądały, nazywały i rozpoznawały nazwy warzyw i owoców. Nasze pociechy miały okazję zrobić samodzielnie zakupy, co sprawiło im ogromną radość. Po zakupie niezbędnych produktów wspólnie stworzyliśmy nasz kącik tematyczny pt. „Jesienne dary”.


03. 10. 2018 „Fluoryzacja” 

Dziś w naszym przedszkolu odbyła się pogadanka z panią higienistką na temat higieny jamy ustnej oraz prawidłowego mycia zębów. 


27.09.2018 „Wyraźni na drodze” 

Tego dnia nasze pociechy wzięły udział w akcji pt. „Wyraźni na drodze” przygotowanej przez Disney Polska. Akcja polegała na przeprowadzeniu zajęć edukacyjnych na temat bezpieczeństwa na drodze, a w szczególności o tym, aby pamiętać o używania i noszeniu elementów odblaskowych. Przekazaliśmy również wiedzę z zakresu znajomości przepisu ruchu drogowego i znaków drogowych. Każde dziecko za aktywny udział w akcji w nagrodę otrzymało Certyfikowany odblask oraz książeczkę aktywności. Ponadto wspólnie wraz z grupą wzięliśmy udział w konkursie pt. „Bezpieczni na drodze”.


25.09.2018 Kino Praha „Baśnie Andersena”

Wyjście do Kina Praha na przedstawienie teatralne pt. „Baśnie Andersena”. Dzieci zapoznały się z twórczością Andersena takich baśni jak „Świniopas”, „Nowe szaty Cesarza” oraz „Brzydkie kaczątko”.


21.09.2018 Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik

Nasza grupa miała okazję wybrać się do Centrum Nauki Kopernik, mieliśmy ogromna przyjemność wejść do planetarium i uczestniczyć w prelekcji filmu pt. „Tam gdzie żyły smoki”. Po zakończeniu prelekcji dzieci oglądały wystawę techniczną. Następnie weszliśmy do strefy zabawy „Bzzyk”. Braliśmy udział w warsztatach „Co to jest dźwięk?”. A na koniec naszej przygody bawiliśmy się na świeżym powietrzu słuchając dźwięków z szepczących rur.


17.09.2018 Wyjście do Ogrodu Jordanowskiego 

W tym dniu „Słoneczka” wybrały się do Ogrodu Jordanowskiego na warsztaty plastyczne pt. „Jesień pełna barw”. Dzieci miały okazję wykonać swój obraz za pomocą odbijania szablonu oraz malowania palcami. Po zakończeniu warsztatów każde dziecko otrzymało swój obraz. Każdy z nas cudownie spędził ten czas, nie zapominając o zabawie. 


05.09.2018 „Powitanie roku szkolnego” 

Tego dnia w naszym przedszkolu odbył się koncert z okazji rozpoczęcia roku szkolnego na którym dzieci wraz z rodzicami i paniami wspólnie bawili się śpiewając piosenki i tańcząc.


ROK SZKOLNY 2017/2018


19.06.2018 Wycieczka do Stajni ” Celinów”

Dziś odbyła się całodniowa wycieczka do Stajni ” Celinów”. Tematem wycieczki byli ” Rycerze i Księżniczki”. Dzieci miały okazję pojeździć na koniach i pogłaskać je. Odbył się turniej rycerski, był tor przeszkód, bitwa na kulki, robiliśmy również bransoletki lub naszyjniki z koralików. Dzieci były zachwycone.


07.06.2018 Kino Praha – teatr ” Kuba i Buba”

Teatr ” Kuba i Buba” to sztuka, która miała przeslanie do dzieci -zasady dobrego wychowania. 


05.06.2018  Piknik Rodzinny

Dzień Rodziny to czas zabawy dzieci z rodzicami. Wspaniała zabawa, taniec i wiele atrakcji dostarczyło dzieciom i rodzicom wiele uśmiechu i zadowolenia.


04.06.2018 Wycieczka do Jordanka

Dziś nasze dzieci jak i gr. „Pszczółek” otrzymaliśmy zaproszenie od Ogródka Jordanowskiego na watę cukrową.


29.05.2018 Wycieczka do Domu Kultury

Tego dnia poszliśmy całą grupą do Domu Kultury, gdyż  Iga otrzymała nagrodę za zajęcie III miejsca w konkursie „Wszystkie barwy wiosny”. Dzieci miały okazję zobaczyć przedstawienie kolegów i koleżanek z innego przedszkola.


18.05.2018 60-lecie Przedszkola

W tym dniu ” Słoneczka” brały udział w części artystycznej wraz z całym przedszkolem. Dzieci otrzymały pyszny poczęstunek w formie tortu.


09.05.2018 Wycieczka do Czarnowa na farmę

Dziś pojechaliśmy wraz z grupą „Pszczółek” na farmę do Czarnowa. Dzieci dowiedziały się jak powstaje chleb, widziały różne zwierzęta hodowlane, np. świnie, kozy, owce, indyki itp. Na koniec wycieczki dzieci puszczały bańki, a przed powrotem do przedszkola zjadły pyszną kiełbaskę z grilla. Pogoda dopisała nam przez cały dzień.


08.03. 2018 Koncert

Dziś Naszym przedszkolu odbył się Koncert. Dzieci poznały różne instrumenty i usłyszały jak grają. Miały nawet okazje same zagrać na różnych instrumentach. A na koniec był konkurs. Dzieci poradziły sobie rewelacyjnie 😉


16.02. 2018 Wycieczka do szkoły podstawowej

Dzieci dziś miały okazję odwiedzić starszych kolegów i koleżanki ze szkoły w klasie „0”. Bawiły się z nimi wspólnie, tańczyły. Ale i przez zbliżający się dzień kota, dowiedziały się co nie co o małych czteronogi. „Słoneczka” wspólnie ze starszymi dziećmi wykonały prace plastyczną „kotka”.


14.02. 2018 Walentynki

14 luty to wyjątkowy dzień, dlatego ze „Słoneczkami” upiekliśmy pyszne babeczki. Dzieci radziły sobie świetnie, ale i dobrze się przy tym bawiły, każdy miał jakieś zadanie do wykonania. Dzieci babeczki zabrały do domu :)


12.02. 2018 Zebranie z Rodzicami

Serdecznie zapraszamy Rodziców na zebranie w dniu 12.02.2018 o godz. 16.00.


05.02. 2018 Wycieczka do Pasmanterii

Dziś z dziećmi wyruszyliśmy na wycieczkę do pobliskiej pasmanterii. „Słoneczka” dowiedziały się, co można kupić w takim sklepie, ale i jak wygląda taki sklep w środku. Mili sprzedawcy odpowiadali na pytania dzieci 🙂


01.02. 2018 Wycieczka do Kina „Praha”

Grupa „Słoneczka” z „Biedronkami” i „Pszczółkami” pojechały komunikacją do kina „Praha” na przedstawienie „Lokomotywa pełna bajek”. Aktorzy recytowali w sposób zabawny wiersze J. Tuwima, niektóre dzieci już znały te wiersze 😉 Na przedstawieniu odbyła się również pantomima.


19.01. 2018 Konkurs na najładniejszego bałwana

„Słoneczka” dziś brały udział w konkursie na najładniejszego bałwana, śnieg był znakomity, świeży, świetnie się klei i dlatego bałwany były piękne, wszystkie. I tym samym medal jak i pierwsze miejsce zdobył każdy, ale była zabawa i Nasz plac zabaw zdobiły niesamowite bałwanki 🙂


18.01. 2018 Kulig

Dziś dzięki ładnej pogodzie wyszliśmy na przedszkolny plac zabaw. Dzieci mogły zaobserwować ślady na śniegu pozostawione przez… ptaki 🙂 „Słoneczka” robiły „orły” ze śniegu, ale również odbył się kulig, dzięki dzieciom, które przyniosły sanki, zabawa była przednia 🙂


12.01. 2018 Żelowe świeczki

Dzieci miały okazję same wykonać żelowe świeczki na zbliżający się Dzień Babci i Dziadka. Świeczki były przepiękne, ale i również ładnie pachniały 🙂


20.12. 2017 Warsztaty świąteczne z rodzicami

Tego dnia w Naszej grupie gościliśmy niezwykłe osoby, rodziców. Dzieci na początek zatańczyły układ taneczny dla rodziców. Następnie wspólnie z nimi zrobili choinkę, którą mogli zabrać do domu. Chinki wyszły przepiękne. 🙂


19.12. 2017 Św. Mikołaj

W Naszym Przedszkolu ponownie gościliśmy Mikołaja, ale nie był sam, był  ze swoimi przyjaciółmi. Dzieci bawiły się wspólnie ze wszystkimi. Na koniec można było mieć zdjęcie z samym Mikołajem!!! 🙂


18.12. 2017 Wycieczka do Jordanka

Dziś w Jordanku dzieci samodzielnie mogły stworzyć kartkę świąteczną, którą na koniec nabrały do domu. To była świetna zabawa, ale i nabywanie nowych doświadczeń 😉


06.12. 2017 Spotkanie z Mikołajem

Dziś Nasze przedszkole odwiedził wyjątkowy gość, MIKOŁAJ. Dzieci mogły z nim chwile porozmawiać. Czemu chwile? Bo miał jeszcze do odwiedzenia inne dzieci 😉 Mikołaj przyniósł dzieciom słodkie prezenty 🙂


29.11. 2017 „Wesoły Uniwersytet”

Dziś Nasze przedszkole odwiedził „Wesoły Uniwersytet” 🙂 Goście opowiedzieli Nam o mięsożernych roślinach, dzieci mogły je zobaczyć na zdjęciach jak i na żywo.


27.11. 2017 Dzień Pluszowego Misia

Spotkanie w grupie w miłym otoczeniu przyjacielskich „misiów”.


21.11. 2017 „Burze kuchenne i bestie bezsenne”

Dziś odwiedził Naszą grupę tata Grety. Mieliśmy przyjemność poznać jego nową książkę pt.”Burze kuchenne i bestie bezsenne”, jest to świetna książka dla młodych czytelników jak i dla całej rodziny. Gry Pan Daniel czytał Nam książkę to jego znajomy Maciej rysował na tablicy postacie. Na koniec goście rysowali dzieciom to, co sobie zażyczyły 😉


11.11. 2017 Święto Niepodległości

Dzieci w grupie „Słoneczka” dowiedziały się, co oznacza Święto Niepodległości, poznały symbole Narodowe, jak również zobaczyły jak wygląda Marsz Niepodległości. Na koniec dzieci wykonały prace plastyczne związane z tym świętem,


02.11. 2017 Koncert muzyczny ” Jesteśmy dziećmi ziemi tej


31.10. 2017 Wycieczka do Parku Praskiego

„Słoneczka” wyruszyły na wycieczkę w poszukiwaniu jesieni. Dzieci mogły zauważyć jak zmienił się Park po wiośnie i jak wygląda teraz, podczas jesieni. Zaszliśmy również na scenę, na którą dzieci chętnie weszły, żeby poczuć się jak prawdziwi piosenkarze 😉


18.10. 2017 Dzień Jeża

Dziś w przedszkolu odwiedziła Nas mama Grety z jeżem afrykańskim. Nasz gość opowiedział Nam, co je taki jeż, jak o niego dbać. Niestety taki mały jeżyk nie da pospać w nocy, gdyż właśnie to jest dla nich najlepsza pora do wędrówek 😉 Dzieci mogły dotknąć jeża, zauważyły również, że różni się kolorem od innych jeży żyjących w lesie. Po tym miłym spotkaniu dzieci wykonały swojego jeża z masy solnej, którą wspólnie zrobiliśmy.


13.10. 2017 Wycieczka do teatru „Piwnica na Wójtowskiej”

„Słoneczka” wspólnie z grupą starszaków pojechały komunikacją na wycieczkę do teatru. Dzieci uczestniczyły w warsztatach. Chłopcy bawili się w rycerzy, dostali „zbroję” jak również miecze z gąbki. Nasi rycerze dzielnie walczyli ze straszliwym smokiem 😉 Pod koniec dzieci miały okazję obejrzeć przedstawienie, jak również sami w nim wystąpili.


22.09. 2017 Wyjście dzieci do Ogródka Jordanowskiego

Temat zajęć nosił tytuł „W przyrodzie nic nie ginie. Obieg materii i energii w przyrodzie”. „Słoneczka” podczas warsztatów dowiedziały się między innymi, co to jest recykling,że dzięki słońcu jest życie na ziemi, również dlaczego potrzebujemy jeść i że jedzenie jest dla Nas bardzo ważne. Dzieci bawiły się w łańcuchy pokarmowe i szło im znakomicie!


 


11.09. 2017 Wyjście do biblioteki

„Słoneczka” mogły zobaczyć, dzięki zdjęciom, jak wyglądała Praga kiedyś, a jak wygląda dziś. Poznały przedmioty, których ludzie używali za czasów komuny, jak mieszkali.


 

Grupy

grupa 1 grupa 2 grupa 3 grupa 4 grupa 5
BIP