Przedszkole nr 173 w Warszawie

Przedszkole nr 173 w Warszawie

Grupa IV SłoneczkaWydarzenia naszej grupy

ROK SZKOLNY 2018/2019


26. 10. 2018 „Dzień Ziemniaka”

Dziś nasze przedszkole obchodziło „Dzień Ziemniaka”. Zanim nadszedł każda z grup pracowicie się do niego przygotowywała ucząc się piosenek, tańców i wierszy. Każda z pan w swojej grupie odbyła pogadankę z której można było dowiedzieć się jakie są odmiany ziemniaków, jak się je uprawia, jaką mają budowę i wartości odżywcze, skąd pochodzą i co można z nich zrobić. Dzieci wysłuchały krótką bajkę „Wróbelek Elemelek”, a poza tym były jeszcze zagadki i film. Nasza cała grupa połączyła się w zabawie „Mój ziemniaczku, mój malutki…” i ziemniaczek tak urósł, że zabrakło mu miejsca w naszej sali. Wreszcie przyszedł czas na największe emocje każda z grup zrobiła występ w naszej największej sali. Po występach wszystkie dzieci wspólnie tańczyły i śpiewały piosenki.


18. 10. 2018 „Spacer do Parku Praskiego”

Jesień to piękna pora roku, pełna kolorów i cudownych widoków. Tegoroczna jesień jest wyjątkowa ciepła, dlatego zachęciła nas do spaceru po parku. Dzieci podziwiały park w jesiennej szacie, otaczającą przyrodę, rozpoznawały gatunki drzew. owoce i liście, które zbierały w celu wzbogacenia kącika przyrodniczego. Wypatrywaliśmy zwierząt tj. wiewiórki i jeża. Na zakończenie dzieci bawiły się w szeleszczące liście.  


16. 10. 2018 „Dzień Chleba”

Dziś w naszym przedszkolu odbył się „Dzień Chleba”. Każda z pań w swojej grupie odbyła globalną pogadankę na temat jak powstaje chleb, co jest niezbędne do upieczenia chleba. Wspólnie obejrzeliśmy historyjkę na temat powstania chleba dzięki czemu utrwaliliśmy nasze wiadomości poznane podczas zajęć na temat chleba. Po wszystkim w naszej grupie odbyła się degustacja różnego rodzaju pieczywa świetnie przy tym się bawiąc.


04. 10. 2018  „Jesienne dary”

Nasza grupa Słoneczka miała okazję wyjść na bazarek po zakup warzyw i owoców. Podczas pobytu na bazarku dzieci oglądały, nazywały i rozpoznawały nazwy warzyw i owoców. Nasze pociechy miały okazję zrobić samodzielnie zakupy, co sprawiło im ogromną radość. Po zakupie niezbędnych produktów wspólnie stworzyliśmy nasz kącik tematyczny pt. „Jesienne dary”.


03. 10. 2018 „Fluoryzacja” 

Dziś w naszym przedszkolu odbyła się pogadanka z panią higienistką na temat higieny jamy ustnej oraz prawidłowego mycia zębów. 


27.09.2018 „Wyraźni na drodze” 

Tego dnia nasze pociechy wzięły udział w akcji pt. „Wyraźni na drodze” przygotowanej przez Disney Polska. Akcja polegała na przeprowadzeniu zajęć edukacyjnych na temat bezpieczeństwa na drodze, a w szczególności o tym, aby pamiętać o używania i noszeniu elementów odblaskowych. Przekazaliśmy również wiedzę z zakresu znajomości przepisu ruchu drogowego i znaków drogowych. Każde dziecko za aktywny udział w akcji w nagrodę otrzymało Certyfikowany odblask oraz książeczkę aktywności. Ponadto wspólnie wraz z grupą wzięliśmy udział w konkursie pt. „Bezpieczni na drodze”.


25.09.2018 Kino Praha „Baśnie Andersena”

Wyjście do Kina Praha na przedstawienie teatralne pt. „Baśnie Andersena”. Dzieci zapoznały się z twórczością Andersena takich baśni jak „Świniopas”, „Nowe szaty Cesarza” oraz „Brzydkie kaczątko”.


21.09.2018 Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik

Nasza grupa miała okazję wybrać się do Centrum Nauki Kopernik, mieliśmy ogromna przyjemność wejść do planetarium i uczestniczyć w prelekcji filmu pt. „Tam gdzie żyły smoki”. Po zakończeniu prelekcji dzieci oglądały wystawę techniczną. Następnie weszliśmy do strefy zabawy „Bzzyk”. Braliśmy udział w warsztatach „Co to jest dźwięk?”. A na koniec naszej przygody bawiliśmy się na świeżym powietrzu słuchając dźwięków z szepczących rur.


17.09.2018 Wyjście do Ogrodu Jordanowskiego 

W tym dniu „Słoneczka” wybrały się do Ogrodu Jordanowskiego na warsztaty plastyczne pt. „Jesień pełna barw”. Dzieci miały okazję wykonać swój obraz za pomocą odbijania szablonu oraz malowania palcami. Po zakończeniu warsztatów każde dziecko otrzymało swój obraz. Każdy z nas cudownie spędził ten czas, nie zapominając o zabawie. 


05.09.2018 „Powitanie roku szkolnego” 

Tego dnia w naszym przedszkolu odbył się koncert z okazji rozpoczęcia roku szkolnego na którym dzieci wraz z rodzicami i paniami wspólnie bawili się śpiewając piosenki i tańcząc.


ROK SZKOLNY 2017/2018


19.06.2018 Wycieczka do Stajni ” Celinów”

Dziś odbyła się całodniowa wycieczka do Stajni ” Celinów”. Tematem wycieczki byli ” Rycerze i Księżniczki”. Dzieci miały okazję pojeździć na koniach i pogłaskać je. Odbył się turniej rycerski, był tor przeszkód, bitwa na kulki, robiliśmy również bransoletki lub naszyjniki z koralików. Dzieci były zachwycone.


07.06.2018 Kino Praha – teatr ” Kuba i Buba”

Teatr ” Kuba i Buba” to sztuka, która miała przeslanie do dzieci -zasady dobrego wychowania. 


05.06.2018  Piknik Rodzinny

Dzień Rodziny to czas zabawy dzieci z rodzicami. Wspaniała zabawa, taniec i wiele atrakcji dostarczyło dzieciom i rodzicom wiele uśmiechu i zadowolenia.


04.06.2018 Wycieczka do Jordanka

Dziś nasze dzieci jak i gr. „Pszczółek” otrzymaliśmy zaproszenie od Ogródka Jordanowskiego na watę cukrową.


29.05.2018 Wycieczka do Domu Kultury

Tego dnia poszliśmy całą grupą do Domu Kultury, gdyż  Iga otrzymała nagrodę za zajęcie III miejsca w konkursie „Wszystkie barwy wiosny”. Dzieci miały okazję zobaczyć przedstawienie kolegów i koleżanek z innego przedszkola.


18.05.2018 60-lecie Przedszkola

W tym dniu ” Słoneczka” brały udział w części artystycznej wraz z całym przedszkolem. Dzieci otrzymały pyszny poczęstunek w formie tortu.


09.05.2018 Wycieczka do Czarnowa na farmę

Dziś pojechaliśmy wraz z grupą „Pszczółek” na farmę do Czarnowa. Dzieci dowiedziały się jak powstaje chleb, widziały różne zwierzęta hodowlane, np. świnie, kozy, owce, indyki itp. Na koniec wycieczki dzieci puszczały bańki, a przed powrotem do przedszkola zjadły pyszną kiełbaskę z grilla. Pogoda dopisała nam przez cały dzień.


08.03. 2018 Koncert

Dziś Naszym przedszkolu odbył się Koncert. Dzieci poznały różne instrumenty i usłyszały jak grają. Miały nawet okazje same zagrać na różnych instrumentach. A na koniec był konkurs. Dzieci poradziły sobie rewelacyjnie 😉


16.02. 2018 Wycieczka do szkoły podstawowej

Dzieci dziś miały okazję odwiedzić starszych kolegów i koleżanki ze szkoły w klasie „0”. Bawiły się z nimi wspólnie, tańczyły. Ale i przez zbliżający się dzień kota, dowiedziały się co nie co o małych czteronogi. „Słoneczka” wspólnie ze starszymi dziećmi wykonały prace plastyczną „kotka”.


14.02. 2018 Walentynki

14 luty to wyjątkowy dzień, dlatego ze „Słoneczkami” upiekliśmy pyszne babeczki. Dzieci radziły sobie świetnie, ale i dobrze się przy tym bawiły, każdy miał jakieś zadanie do wykonania. Dzieci babeczki zabrały do domu :)


12.02. 2018 Zebranie z Rodzicami

Serdecznie zapraszamy Rodziców na zebranie w dniu 12.02.2018 o godz. 16.00.


05.02. 2018 Wycieczka do Pasmanterii

Dziś z dziećmi wyruszyliśmy na wycieczkę do pobliskiej pasmanterii. „Słoneczka” dowiedziały się, co można kupić w takim sklepie, ale i jak wygląda taki sklep w środku. Mili sprzedawcy odpowiadali na pytania dzieci 🙂


01.02. 2018 Wycieczka do Kina „Praha”

Grupa „Słoneczka” z „Biedronkami” i „Pszczółkami” pojechały komunikacją do kina „Praha” na przedstawienie „Lokomotywa pełna bajek”. Aktorzy recytowali w sposób zabawny wiersze J. Tuwima, niektóre dzieci już znały te wiersze 😉 Na przedstawieniu odbyła się również pantomima.


19.01. 2018 Konkurs na najładniejszego bałwana

„Słoneczka” dziś brały udział w konkursie na najładniejszego bałwana, śnieg był znakomity, świeży, świetnie się klei i dlatego bałwany były piękne, wszystkie. I tym samym medal jak i pierwsze miejsce zdobył każdy, ale była zabawa i Nasz plac zabaw zdobiły niesamowite bałwanki 🙂


18.01. 2018 Kulig

Dziś dzięki ładnej pogodzie wyszliśmy na przedszkolny plac zabaw. Dzieci mogły zaobserwować ślady na śniegu pozostawione przez… ptaki 🙂 „Słoneczka” robiły „orły” ze śniegu, ale również odbył się kulig, dzięki dzieciom, które przyniosły sanki, zabawa była przednia 🙂


12.01. 2018 Żelowe świeczki

Dzieci miały okazję same wykonać żelowe świeczki na zbliżający się Dzień Babci i Dziadka. Świeczki były przepiękne, ale i również ładnie pachniały 🙂


20.12. 2017 Warsztaty świąteczne z rodzicami

Tego dnia w Naszej grupie gościliśmy niezwykłe osoby, rodziców. Dzieci na początek zatańczyły układ taneczny dla rodziców. Następnie wspólnie z nimi zrobili choinkę, którą mogli zabrać do domu. Chinki wyszły przepiękne. 🙂


19.12. 2017 Św. Mikołaj

W Naszym Przedszkolu ponownie gościliśmy Mikołaja, ale nie był sam, był  ze swoimi przyjaciółmi. Dzieci bawiły się wspólnie ze wszystkimi. Na koniec można było mieć zdjęcie z samym Mikołajem!!! 🙂


18.12. 2017 Wycieczka do Jordanka

Dziś w Jordanku dzieci samodzielnie mogły stworzyć kartkę świąteczną, którą na koniec nabrały do domu. To była świetna zabawa, ale i nabywanie nowych doświadczeń 😉


06.12. 2017 Spotkanie z Mikołajem

Dziś Nasze przedszkole odwiedził wyjątkowy gość, MIKOŁAJ. Dzieci mogły z nim chwile porozmawiać. Czemu chwile? Bo miał jeszcze do odwiedzenia inne dzieci 😉 Mikołaj przyniósł dzieciom słodkie prezenty 🙂


29.11. 2017 „Wesoły Uniwersytet”

Dziś Nasze przedszkole odwiedził „Wesoły Uniwersytet” 🙂 Goście opowiedzieli Nam o mięsożernych roślinach, dzieci mogły je zobaczyć na zdjęciach jak i na żywo.


27.11. 2017 Dzień Pluszowego Misia

Spotkanie w grupie w miłym otoczeniu przyjacielskich „misiów”.


21.11. 2017 „Burze kuchenne i bestie bezsenne”

Dziś odwiedził Naszą grupę tata Grety. Mieliśmy przyjemność poznać jego nową książkę pt.”Burze kuchenne i bestie bezsenne”, jest to świetna książka dla młodych czytelników jak i dla całej rodziny. Gry Pan Daniel czytał Nam książkę to jego znajomy Maciej rysował na tablicy postacie. Na koniec goście rysowali dzieciom to, co sobie zażyczyły 😉


11.11. 2017 Święto Niepodległości

Dzieci w grupie „Słoneczka” dowiedziały się, co oznacza Święto Niepodległości, poznały symbole Narodowe, jak również zobaczyły jak wygląda Marsz Niepodległości. Na koniec dzieci wykonały prace plastyczne związane z tym świętem,


02.11. 2017 Koncert muzyczny ” Jesteśmy dziećmi ziemi tej


31.10. 2017 Wycieczka do Parku Praskiego

„Słoneczka” wyruszyły na wycieczkę w poszukiwaniu jesieni. Dzieci mogły zauważyć jak zmienił się Park po wiośnie i jak wygląda teraz, podczas jesieni. Zaszliśmy również na scenę, na którą dzieci chętnie weszły, żeby poczuć się jak prawdziwi piosenkarze 😉


18.10. 2017 Dzień Jeża

Dziś w przedszkolu odwiedziła Nas mama Grety z jeżem afrykańskim. Nasz gość opowiedział Nam, co je taki jeż, jak o niego dbać. Niestety taki mały jeżyk nie da pospać w nocy, gdyż właśnie to jest dla nich najlepsza pora do wędrówek 😉 Dzieci mogły dotknąć jeża, zauważyły również, że różni się kolorem od innych jeży żyjących w lesie. Po tym miłym spotkaniu dzieci wykonały swojego jeża z masy solnej, którą wspólnie zrobiliśmy.


13.10. 2017 Wycieczka do teatru „Piwnica na Wójtowskiej”

„Słoneczka” wspólnie z grupą starszaków pojechały komunikacją na wycieczkę do teatru. Dzieci uczestniczyły w warsztatach. Chłopcy bawili się w rycerzy, dostali „zbroję” jak również miecze z gąbki. Nasi rycerze dzielnie walczyli ze straszliwym smokiem 😉 Pod koniec dzieci miały okazję obejrzeć przedstawienie, jak również sami w nim wystąpili.


22.09. 2017 Wyjście dzieci do Ogródka Jordanowskiego

Temat zajęć nosił tytuł „W przyrodzie nic nie ginie. Obieg materii i energii w przyrodzie”. „Słoneczka” podczas warsztatów dowiedziały się między innymi, co to jest recykling,że dzięki słońcu jest życie na ziemi, również dlaczego potrzebujemy jeść i że jedzenie jest dla Nas bardzo ważne. Dzieci bawiły się w łańcuchy pokarmowe i szło im znakomicie!


 


11.09. 2017 Wyjście do biblioteki

„Słoneczka” mogły zobaczyć, dzięki zdjęciom, jak wyglądała Praga kiedyś, a jak wygląda dziś. Poznały przedmioty, których ludzie używali za czasów komuny, jak mieszkali.


 

Grupy

grupa 1 grupa 2 grupa 3 grupa 4 grupa 5
BIP