Przedszkole nr 173 w Warszawie

Przedszkole nr 173 w Warszawie

Wydarzenia

Grupy IV „Słoneczka”2022/2023

Szanowni Państwo,

dnia 12.06.2023 odbędzie się wycieczka całodniowa więcej informacji na stronie ogłoszeniowej przedszkola.


Serdecznie zapraszamy Kochanych Rodziców do naszego Przedszkola na spotkanie z okazji Dnia Rodziny , które odbędzie się dnia 30.05( to jest wtorek) o godzinie 15.15. Zapraszamy 


25.04.2023 WYSTAWA ” PODWODNY ŚWIAT „

25,04  Słoneczka były gospodarzami  wystawy  prac plastycznych  z cyklu „Galeria twórczości przedszkolaka 2023„ pt. „Podwodny świat”. Dzieci przestawiły krótki program artystyczny . Na otwarcie wystawy zostały zaproszone dzieci z zaprzyjaźnionych przedszkoli  oraz inni zaproszeni goście . Prace prezentowane na wystawie były wykonane przez dzieci z naszego przedszkola oraz wspólnie z rodzicami . Wystawę można było oglądać do 05.05.2023 w Pałacyku Ksawerego Konopackiego.


„Zdrowych, Pogodnych Świąt wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego Alleluja"”


31.03 Dzień Piżamowy

Dzień Piżamowy, to jeden z najbardziej ulubionych dni tematycznych w naszym przedszkolu. Dzieciaki uwielbiają leniuchować, a przy okazji dobrze się bawić. Poza piżamami, poduszkami i kocykami, w tym roku wszystkie przedszkolaki przyniosły również swoje ukochane misie, które przytulają przed spaniem. Czytaliśmy wspólnie nowo wypożyczone bajki, słuchaliśmy kołysanek, odpoczywaliśmy i próbowaliśmy ułożyć wieżę z poduszek. Nie zabrakło również licznych konkurencji z wykorzystaniem poduszek. Ulubioną rozrywką tego dnia była bitwa na poduszki, oczywiście z zachowaniem ostrożności.Był również pokaz mody piżamowej oraz praca plastyczna – Liczymy baranki


Drodzy Rodzice,

Dnia 26.04.2023 na godzinę 10.25 dzieci z naszej grupy wraz z grupą Pszczółki wybierają się na warsztaty pt. „Spektakle malowane piaskiem” do Multikina Targówek cena warsztatów 35 zł, proszę o dokonywanie wpłat u nauczyciela w grupie do 24.04.2023.


Drodzy Rodzice,

zapraszamy na zebranie podsumowujące pierwsze półrocze dnia 23.02.2023(czwartek) o godzinie 16.30.


Flaga Grecji Grecja 300x150cm 7118448706 - Allegro.pl

TYDZIEŃ GRECKI W SŁONECZKACH

 Dzieci miały okazję bliżej poznać ten piękny, słoneczny kraj. Dowiedziały się m.in. gdzie położona jest Grecja, poznały jej stolicę oraz symbole narodowe. Dzięki filmom, albumom i zdjęciom  „zwiedziły” najpiękniejsze miejsca Grecji i najbardziej znane zabytki. Mimo tego, że język grecki jest dość trudny, przedszkolaki nauczyły się kilku zwrotów i starały się je używać ( dzień dobry, do widzenia, dziękuję, przepraszam, proszę). Ponieważ Grecja słynie z doskonałej kuchni, nie mogło zabraknąć w naszym tygodniu greckim właśnie jej smaków. Dzieci degustowały zielone i czarne oliwki, a także ser feta oraz chałwę.  Później nasze sale zamieniły się w grecką tawernę, gdzie jadły pyszną  sałatkę grecką i suflaki , greckie pomarańcze oraz na podwieczorek grecki deser z jogurtu . Przygotowały również tradycyjny grecki sos cacyki .  W ciągu całego tygodnia przedszkolaki wykonały liczne prace plastyczno – techniczne związane z realizowaną tematyką m.in. ozdobiły greckie amfory, kolorowały grecką flage, lepiły z plasteliny osiołki , które są nieodłącznym  atrybutem Grecji.  Nie zabrakło też oczywiście ZORBY – ludowego tańca greckiego, którego, pod kierunkiem pani EWY  ,  uczyły się tańczyć wszystkie dzieci. W ostatnim dniu dzieci  uczestniczyły w „Starożytnych Greckich Igrzyskach”.  Zawody sportowe poprzedzone były przemarszem dzieci „w strojach greckich”. Konkurencje wymagały od uczestników wykazania się siłą, zwinnością i szybkością. Największą radość wzbudziły „wyścigi rydwanów”. Wszyscy uczestnicy Olimpiady zostali nagrodzeni wieńcami laurowymi . Na zakończenie  „tygodnia greckiego”, w każdej grupie został przeprowadzony Quiz , który utrwalił wcześniej zdobytą wiedzę. Nasza wyprawa do kraju słońca, bogów, oliwek i cudownej greckiej muzyki dobiegła końca. Z pewnością dostarczyła dzieciom dużo radości oraz wielu wrażeń . Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 


Drodzy Rodzice,

Dnia 7.02.2023r całe przedszkole wybiera się na bal karnawałowy połączony z warsztatami do „Leszczynowego Zacisza” w Rozalinie. Bardzo prosimy aby dzieci tego dnia przyprowadzone do godz. 8.00, ponieważ o 8.15 zjedzą śniadanie. Wyjazd zaplanowany jest z parkingu na Namysłowskiej o godzenie 9.00. Po przyjeździe dzieci na miejscu zjedzą drugie śniadanie. W programie przewidziane jest:

 1. robienie faworków
 2. zwiedzanie mini zoo
 3. zabawy na świeżym powietrzu (jeżeli pozwoli na to pogoda)
 4. obiad
 5. przejażdżki wozem
 6. tańce, zabawy, swawole przy muzyce w rytm karnawałowego szaleństwa
 7. podwieczorek

Bardzo prosimy o wygodne ubranie dzieci pozwalający na pobyt na świeżym powietrzu oraz zabawę taneczną. Dzieci mogą zabrać ze sobą karnawałowe ozdoby na głowę które można łatwo zdjąć i założyć. W trakcie balu będzie możliwość malowania twarzy (drobne elementy). Prosimy o informacje do nauczyciela grupy w razie jakichkolwiek przeciwwskazań do podróży lub malowania twarzy, zgoda na wycieczkę do podpisania u wychowawcy.Przewidywany powrót ok. godz. 16.00.


Zaproszenie

Serdecznie zapraszamy wszystkich Dziadków i Babcie oraz Rodziców na przedstawienie dnia 23.01.2023 godz.15.15.


Drodzy Rodzice,

Dnia 20.01.2023 o godz.9.00 odbędą się warsztaty. 


Drodzy Rodzice,

z racji bardzo małej frekwencji dzieci w przedszkolu „Jasełka” w dniu 21.12.2022 roku zostają odwołane.


Drodzy Rodzice!

Dnia 21 grudnia o godz. 15.15  zapraszamy na „Jasełka”.


Warsztaty piernikowe

W piątek 16.12.2022 dzieci wybierają się na warsztaty piernikowe do „Warszawskiego Domu Piernika” ul. Stalowa  28, mamy nadzieję, że będzie miło spędzony czas a jego efektem będą piękne pierniczki.


Drodzy Rodzice,

z przykrością informujemy, iż wyjście do Wielkiej Fabryki Elfów zostało odwołane. Zwrot pieniążków nastąpi w przeciągu dwóch tygodni taką otrzymaliśmy informację.


Grafika wektorowa Miś serce, Miś serce obrazy wektorowe | Depositphotos   25 11 2022 Światowy Dzień Pluszowego Misia

Jak co roku świętujemy ten dzień, który dostarcza nam wiele radości. Pluszowi ulubieńcy siedzą przy stołach w czasie zabawy i tańczą z dziećmi kiedy gra muzyka. Z roku na rok misie wykonane przez dzieci są coraz ładniejsze. Dzieciaki wiedza że, pluszowy miś to ich wielki przyjaciel.

 


Buongiorno Italia                                                                            Flaga Włoch - Zdjęcia i ilustracje - iStock

Dzieci z naszego przedszkola odbyły niezwykłą podróż do Włoch. Podczas zorganizowanego w Słoneczkach  włoskiego tygodnia przedszkolaki mogły poznać kulturę i smaki Italii.
Przez cały tydzień dzieci nauczyły się także kilku zwrotów w języku włoskim.
Dzieci poznały najbardziej znane miejsca i zabytki tego pięknego kraju. Flaga, hymn, godło i kształt Włoch na mapie nie są już obce naszym przedszkolakom. Dzieci również osłuchały się z włoską muzyką. Miały okazję zatańczyć do tradycyjnej włoskiej melodii „Tarantella”, czyli taniec pająka, czy też zabawić się przy znanych włoskich przebojach. Ponadto przedszkolaki bardzo chętnie spróbowały pizzy oraz poznały zawód gondoliera pracującego w Wenecji. Dzieci słuchały też z zaciekawieniem znanej bajki włoskiego autora Carla Collodi „Pinokio”.
Przez cały tydzień wykonały wiele prac plastycznych związanych tematycznie z realizowanym tematem.
Ten tydzień dostarczył wielu miłych wrażeń! Mamy nadzieję, że wyprawa do Włoch okazała się dla dzieci bardzo ciekawym doświadczeniem.
Zapraszamy do fotogalerii.


Drodzy Rodzice,

Dnia 17.11.2022r. dzieci z grup Pszczółki i Słoneczka wybierają się na wycieczkę do Centrum kreatywnej zabawy „Kiddos” w Jachrance. Dzieci będą brały udział w warsztatach kulinarnych na których będą uczyć się gotować 🙂 Wyjazd jest ok godziny 10.00 a powrót ok godziny 14.30, po powrocie dzieci zjedzą jeszcze obiad w przedszkolu. Koszt wycieczki to 60zł, prosimy o dokonywanie wpłat u nauczyciela w grupie do 15.11.2022 r.


Nasza grupa w tym roku szkolnym przystąpiła   do  Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Europa i ja .

Brak opisu.

 

Cele Projektu

 • Przybliżenie dzieciom w wieku przedszkolnym wiedzy na temat krajów znajdujących się w Europie
 • zdobywanie nowych doświadczeń  i rozwijanie zainteresowań dotyczących Europy
 •  pozyskiwanie nowych informacji na temat kultur innych państw
 • integracja zespołu klasowego oraz rozwijanie umiejętności pracy w grupie
 • nauka przez zabawę 

 


Drodzy Rodzice,

w dniu 07.10.2022 r. dzieci o godzinie 12.30 będą na evencie w PKP ul Targowa 74 wejście od Wileńskiej. Powrót przewidywany na podwieczorek ok 14.30.


Zdrowo rośniemy, bo warzywa i owoce jemy

Pod takim hasłem Słoneczka  przez miesiąc będą poznawały znaczenie owoców i warzyw dla zdrowia. Jesień to przecież czas zbiorów w sadzie i ogrodzie. W odpowiedzi na naszą prośbę, za co bardzo DZIĘKUJEMY, rodzice posłali swoje pociechy do przedszkola z   owocami, które wzbogaciły nasz kącik przyrodniczy. Dzięki temu dzieci mogły zobaczyć, dotknąć, powąchać i spróbować przyniesione dary, co pozwoliło im łatwiej zapamiętać nowe wiadomości. Utrwaliliśmy nazwy warzyw dzieliliśmy je na kategorie. Następnie rozmawialiśmy o tym, jak ważne jest ich spożywanie dla zdrowia człowieka. Na podsumowanie lekcji dzieci samodzielnie wymyślały i rozwiązywały zagadki o warzywach i owocach. Będą także przygotowywały też różne potrawy: soki, sałatki,  

 

OWOCE, WARZYWA, ZDROWE ODŻYWIANIE - SuperKid

 


05.10.2022  Nasze Przedszkole odwiedził Cyrk ”Pomponik”.

Wszystkie dzieciaczki od rana niecierpliwie oczekiwały występu cyrkowców. Wreszcie pojawili się – tancerka i klaun, którzy przygotowali dla dzieci moc atrakcji. Swój program rozpoczęli  występem  z pudelkiem , który robił akrobatyczne sztuczki .    Była też sztuka iluzji,   pokazy akrobatyczne . Przerwy w występach uatrakcyjniał dzieciom prześmieszny klaun. Wielką atrakcją okazała się możliwość udziału dzieci w programie artystycznym. Najbardziej jednak dzieciom przypadły do gustu pokazy ogromnego węża boa ,  które mimo lekkiej obawy ,każdy mógł dotknąć i pogłaskać..

Wszystkie dzieci z zapartym tchem śledzili pokazy artystów i nagradzali je gromkimi brawami.

                                                             34,812 Rysunek Klauna Zdjęcia Stockowe - 123RF

 


 

URODZINKI SŁONECZEK

Radosnym i miłym dniem dla każdego dziecka są urodziny obchodzone w gronie rówieśników. W takim dniu dzieci uczą się sprawiać innym radość, składają solenizantowi  życzenia, śpiewają ,,STO-lat”. Uwieńczeniem jest słodki poczęstunek i zabawa balonami.  

 

 

Tort Urodzinowy Urodziny Świece - Darmowa grafika wektorowa na Pixabay

 

 

 


20.09 2022    DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

W czwartek  kolejny raz obchodziliśmy w naszym przedszkolu Świeto Przedszkolaka. Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy, udziału w konkursach i tańców przy ulubionych przebojach muzyki dla dzieci. Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie. Złożyliśmy wszystkim Słoneczkom  życzenia samych słonecznych dni i radosnych chwil w naszym przedszkolu, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń.

Niech Wasze marzenia się spełniają !!     Domowe zabawy z przedszkolakami cz. 23 – Przedszkole nr 20 we Wrocławiu


 13.09.2022 rozpoczęliśmy współprace z Ogródkiem Jordanowskim . Przez cały rok szkolny dzieci będą uczestniczyć w warsztatach ekologiczno-plastycznych  . Na pierwszych  warsztatach dzieci robiły prace pt. Deszczowa piosenka. Prace były do wglądu w galerii przedszkola na tablicy Słoneczek . 


Plakaty na Powitanie przedszkola do druku za darmo A4 i XXL


Dnia 07 .09   (środa ) o godzinie 16:30 odbędzie się zebranie informacyjne dla rodziców .  W pierwszej części odbędzie się zebranie ogólne , które poprowadzi pani Dyrektor  a następnie  odbędą się zebrania klasowe poszczególnych grup . Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców.

 


Grupy

grupa 1 grupa 2 grupa 3 grupa 4 grupa 5
BIP
Skip to content