Przedszkole nr 173 w Warszawie

Przedszkole nr 173 w Warszawie

Grupa III Biedronki


Wydarzenia Grupy III ” Biedronki”

Rok szkolny 2019/2020


Zajęcia z gimnastyki korekcyjnej
Witam,
W wyniku zaistniałej sytuacji osoby posiadają Facebook zapraszam do dołączenia do grupy https://www.facebook.com/groups/516976815884033/
Natomiast osoby nie posiadające Facebook zapraszam na maila LOGIN: przedszkole173@interia.pl 
HASŁO: kochamprzedszkole173
Pozdrawiam
nauczyciel gimnastyki korekcyjnej
J. Szymczak-Goc

PLAN PRACY
ĆWICZENIA I AKTYWNOŚCI W JĘZYKU ANGIELSKIM,
KTÓRE MOGĄ ZOSTAĆ ZREALIZOWANE W DOMU
25.03.2020 – 10.04.2020

Cel: kontakt z językiem angielskim, mimo braku możliwości spotkania na zajęciach w przedszkolu oraz podtrzymywanie pozytywnych skojarzeń związanych z nauką języka.

W związku z przedłużającym się czasem, w którym zamknięte są placówki edukacyjne, poniżej przedstawiam plan ćwiczeń i aktywności, które mogą być zrealizowane w domu.

 

TEMAT: WIOSNA (SPRING)

Piosenki:

TEMAT: W OGRODZIE (GARDENING)

  • Wykonanie „domowego ogródka”
  • Karta pracy

TEMAT: WIELKANOC (EASTER)

  • Karty pracy ze strony twistynoodle

TEMAT: JEDZENIE (FOOD)   – utrwalenie

          Filmik:

  • „The Very Hungry Caterpillar”

TEMAT:DAYS OF THE WEEK – utrwalenie (DNI TYGODNIA)

Piosenka:

  • Days of The Week – The Singing WalrusWszystkim dzieciom polecam wykonanie „domowego ogródka”. Koniec marca to wiosna czas, kiedy zaczynamy już niektóre prace w ogródku (gardening). Oto przepis na „domowy ogródek”.Talerz / miseczkę trzeba wyłożyć zmoczonym ręcznikiem papierowym. Położyć na nim jedną lub 2 cebule (najlepiej takie, które zaczęły wypuszczać zielony kiełek). „Domowy ogródek” należy umieścić w słonecznym miejscu w domu a ręcznik papierowy powinien być mocno wilgotny. Po kilku dniach powinniśmy mieć szczypiorek z własnego „ogródka”. 

Starsze dzieci 5-6 latki mogą wykonać zakładkę.

https://twistynoodle.com/spring-bookmark-coloring-page/

Jeśli nie mamy drukarki dzieci mogą wykonać zakładkę samodzielnie – na podstawie wzoru albo używając własnej wyobraźni.

 


Drodzy Rodzice!

W związku z zaistniałą sytuacją prosimy wszystkich o odebranie z przedszkola książek z kartami pracy oraz systematyczne uzupełnianie poszczególnych działów tematycznych w kolejności: 23.03-27.03-„Wiosna wita nas ” (115-120 str.) 30.03-10 .04-„Wielkanoc” (123-127 str.) W przypadku braku możliwości odebrania książek odsyłamy do korzystania z linku i wydrukowaniu kart pracy z podanej strony internetowej. Pozdrawiamy!

Karty do uzupełnia na ten czas: od 115 do 120.
W przypadku braku książki odsyłamy do stron internetowych-> 
https://klett.pl/aktualnosci/materialy/karty-pracy-dla-nauczycielek-rodzicow-i-opiekunow-przedszkolakow


Poprzez zabawę zachęcamy dzieci do nauki cyferek. Pomocny filmik 🙂

Uczymy się cyferek


Kolejna praca domowa dla Biedroneczek.

Prosimy o  narysowanie zająca wielkanocnego, jak to zrobić w załączniku filmik. Ozdabianie technika dowolna – farby, plastelina, wyklejanka, kolorowanka

Rysujemy zajączka


Praca domowa dla grupy Biedronki cz.II

Praca plastyczna”Kuleczkowy kwiatek” Kółka wylepiamy plastelina, kulkami z bibuły, palcem zamoczonymi w farbie. Pomysły mogą być różne. Warto wydrukować na kolorowej kartce. Powodzenia!!


Praca domowa dla grupy Biedronki

W związku z zaistniałą sytuacją, prosimy o wykonanie pracy plastycznej pt.„Wiosna za moim oknem”, technika dowolna. Prace proszę przynieść jak wrócicie do przedszkola. Mamy nadzieję, że wszyscy mają się dobrze. Pozdrawiamy i życzymy milej pracy.


31.01.2020 Dzień Babci i Dziadka

Tego dnia dzieci zaprosiły do przedszkola swoje kochane babcie i dziadków. Przedszkolaki przygotowały dla nich specjalny program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Po części oficjalnej dzieci wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki. Na koniec goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.


23.01.2020 Wizyta w Klubie Złotego Wieku

W dniu 23 stycznia dzieci z naszej grupy odwiedziły seniorów w Klubie Złotego Wieku. Przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka oraz wręczyły wszystkim zgromadzonym piękne upominki z życzeniami wszelkiej pomyślności.


14.01.2020 „Bal Karnawałowy W Rozalinie”

Całodniowa wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego „Leszczynowe Zacisze” w Rozalinie. Dzieci uczestniczyły w balu karnawałowym, bawiąc się w rytm muzyki dyskotekowej. Miały również okazję brać udział w warsztatach kulinarnych, przygotowując samodzielnie faworki, oglądać zwierzątka w mini Zoo oraz uczestniczyć w przejażdżce wozem. Dzieci bawiły się również na placu zabaw, oraz zajadały kiełbaski z ogniska.


19.12.2019 Jasełka

Tego dnia w naszym przedszkolu odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe. Grupa „Biedronek”zaprezentowała zgromadzonym gościom program artystyczny wprowadzający w bardzo miłą świąteczną atmosferę.


16.12.2019 Spotkanie z Mikołajem

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 16 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również do naszego przedszkola.Przedszkolaki mogły porozmawiać z Mikołajem i odebrać wielki prezent. Na koniec spotkania zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie.


6.12.2019 Mikołajki

 Tego dnia nasze przedszkole odwiedził Mikołaj,Który obdarował wszystkie dzieci drobnymi prezentami. Przedszkolaki ubrane w mikołajkowe czapki oraz stroje z motywami świątecznymi, wspólnie bawiły się i tańczyły przy dźwiękach świątecznych piosenek.


14.11.2019 „Szanujmy książki”

Tego dnia odbyło się spotkanie z autorką i ilustratorką książek


08.11.2019 „Szkoła do hymnu”

Włączyliśmy się w obchody Narodowego Święta Niepodległości poprzez wspólne odśpiewanie 4 -zwrotkowego hymnu narodowego w piątek 8 listopada o symbolicznej godzinie 11:11.


07.11.2019 Akcja „Jak mądrze dokarmiać ptaki”

Dzieci dowiedziały się jak dokarmiać ptaki, aby im nie zaszkodzić. Miały również okazje poznać wiele gatunków patków.


31.10.2019 Dzień pomarańczowy

Tego dnia w naszym przedszkolu odbył się dzień pomarańczowy – dzieci uczestniczył w zabawach tanecznych, konkursach oraz w degustacji marchewki i ciastek z dynią.


30.10.2019 „Pola nadziei”

Nasze przedszkole już kolejny raz, włączyło się w akcję „Pola nadziei, której celem jest pozyskiwanie funduszy na rzecz Hospicjum Zgromadzenia Księży Marianów w Warszawie.W październiku sadziliśmy cebulki żonkili , które są symbolem tej akcji.


29.10.2019 Wyjście do szkoły muzycznej

Tego dnia wyszliśmy na przedstawienie teatralne pt.”Kraina Bajek”. Dzieci zapoznały się z twórczością poetów m.in.J.Brzechwy i J. Tuwima.


25.10.2019 „Szkoła pamięta”

Dzieci z grupy Biedronki wzięły udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła pamięta” pod patronem MEN. W ramach tej akcji dzieci wraz z paniami wybrały się na pobliski skwer płk. Antoniego Władysława Żurowskiego by zapalić znicz, a tym samym złożyć hołd poległym za nasz kraj.


18.10.2019 „Warsztaty plastyczne „

W piątek grupa „Biedronki”wybrała się do Klubu Złotego Wieku na warsztaty plastyczne pt. „Kasztanowe ludziki”. Dzieciaki wraz z seniorami tworzyły śmieszne łódki oraz zwierzątka z wykorzystaniem darów jesieni (liści, kasztanów, szyszek, żołędzi oraz innych kolorowych dodatków. Powstały przepiękne prace, które zdobią kącik przyrody w Klubie Złotego Wieku.


11.10.2019 ” Straż Miejska”

W trosce o bezpieczeństwo naszych przedszkolaków w dniu 11 października odbyło się spotkanie z Panią ze Straży Miejskiej. Celem wizyty było przypomnienie dzieciom zasad zachowania się podczas pobytu na dworze.Pani Strażnik udzieliła starszakom wskazówek, co mogą zrobi, aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem słuchały,jak bezpiecznie zachować się na placu zabaw,w domu,czy w przedszkolu.


10.10.2019  „Warsztaty pszczelarskie „

 W dniu 10 października odwiedził nas pan Piotr z pasieki”Boża Iskierka”. Podczas warsztatów przedszkolaki poznały tajniki zbierania miodu, sposoby porozumiewania się pszczół oraz metody wytwarzania tego smakołyku. Każdy uczestnik mógł skosztować pysznego pyłku kwiatowego. Na zakończenie spotkania przedszkolaki dostały książeczkę pt.”Fascynujący świat pszczół”oraz wonne plastry wosku z którego wykonały świece.


 07.10.2019 „Spotkanie z Żyrafą Olą”

 Dnia 7 października nasze przedszkole odwiedziła Żyrafa Ola, bohaterka książki z wydawnictwa Klett. Na przykładzie bajki dzieci dowiedziały się, ze każdy konflikt, czy problem można rozwiązać na wiele sposobów. Był też taniec i piosenka, której refren brzmiał”Rozwiązanie znajdzie się, kiedy powiesz czego chcesz”. Na koniec spotkania przedszkolaki otrzymały naklejki z logo żyrafy.


03.10.2019 „Zajęcia z piłki nożnej”

W tym dniu na terenie naszego placu zabaw odbyły się zajęcia z piłki nożnej. Wszystkie dzieci chętnie uczestniczyły  w zabawach z piłką.


02.10.2019 „Fluoryzacja”

Tego dnia odbyła się w przedszkolu fluoryzacja. Dzieci dowiedziały się jak prawidłowo myć zęby.


26.09.2019 „Wycieczka do Młyna Gąsiorowo”

26 września dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę autokarową do gospodarstwa agroturystycznego „Młyn Gąsiorowo”. Przedszkolaki brały udział w warsztatach edukacyjnych „Święto jabłka”. Dzieci uczestniczyły w krótkiej pogadance na temat drzew i krzewów owocowych w dawnej,wiejskiej zagrodzie oraz przygotowywały kompot z jabłek z dodatkiem goździków i cynamonu.W międzyczasie dzieci korzystały z uroków mazowieckiej wsi, karmiły zwierzęta, bawiły się na placu zabaw. Na koniec wszyscy biesiadowali przy wspólnym stole jedząc z apetytem pyszne placuszki z jabłkami popijając kompotem przygotowanym przez dzieci.


24.09.2019 „Wyjście do teatru”

24 września dzieci z naszej grupy wybrały się do Szkoły Muzycznej na przedstawienie teatralne”Przygody Kota-Mądrość pokoleń”. Dzięki barwnym kostiumom, pięknym maskom oraz przepięknej muzyce z prawdziwą przyjemnością i ogromnym zaangażowaniem przedszkolaki obejrzały tą wspaniałą „kocią” przygodę.


17.09.2019 Wyjście do Biblioteki Publicznej

Tego dnia wybraliśmy się do Biblioteki Publicznej na przestawienie pt „Praskimi ulicami” w wykonaniu aktorów z Teatru Wariacja. Dzieci dowiedziały się jak dawniej wyglądało życie na ulicach Pragi.


Rok szkolny 2018/2019

26.06.2019 ” Wizyta Straży Pożarnej

Przedszkolacy z wielką radością powitali w przedszkolu Pana strażaka. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi i wypadków samochodowych. Dzieci utrwaliły sobie numery alarmowe, nie tylko te do straży pożarnej, oraz sytuacje, kiedy powinny ich używać. Cenną wskazówką była informacja, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych osób podczas pobytu na wakacjach oraz w jaki sposób przewidywać i unikać zagrożeń podczas wspólnych zabaw z rówieśnikami. 

12.06.2019 Wycieczka „Leszczynowe Zacisze”

Dzieci wraz z Paniami wybrały się na całodniową wycieczkę do malowniczej wsi Rozalin gdzie znajduje się ośrodek Agroturystyczny „Leszczynowe Zacisze”. Dzieci miały tam okazje samodzielnie przygotować pizze, przejechać się wozem po okolicy oraz karmić zwierzęta wiejskie. Dzieci mogły również pobiegać i pobawić się na placu zabaw oraz pozjeżdżać w siano. Na koniec było wspólne pieczenie kiełbasek z ogniska. 

11.06.2019 „Piknik Rodzinny

We wtorek w naszym przedszkolu odbył się Piknik Rodzinny. Dzieci spędziły czas ze swoimi rodzicami przy muzyce, kiełbaskach z grilla i poczęstunku. Piknik poprowadziła zaprzyjaźniona grupa artystyczna „Puenta” dzięki której świetna zabawa nie miała końca a główną niespodzianką była wizyta Klauna Chrabąszcza. 

31.05.2019 ” Dzień Dziecka

Dzień Dziecka to święto, na które każde dziecko czeka przez cały rok. To dzień pełen zabaw, atrakcji, niespodzianek i prezentów. Wszystkie dzieci brały udział w zabawach, konkursach  i wspólnych tańcach przy muzyce. Na koniec każdy przedszkolak otrzymał prezent. 

 

30.05.2019 ” Dzień Mamy i Dzień Taty

W czwartek obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Mamy i Taty. Przedszkolaki z grupy Biedronki z tej okazji przygotowały wiosenny występ, którym uczciliśmy wspólnie ten wyjątkowy dzień – przepięknie występując, wcielając się w role: biedronek, żonkili, motylków, bociana czy pszczółek. Na koniec każde dziecko zaprosiło rodziców do wspólnej zabawy, uwieńczeniem dnia było rozdanie przez dzieci własnoręcznie zrobionych przez siebie prezentów – ramki z obrazkiem przedstawiającym rodzinę oraz czekoladki. 🙂 

24.05.2019 ” Warsztaty czekoladowe

Tego dnia przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach czekoladowych. Każde dziecko miało okazję wykonać samodzielnie czekoladki przygotowywane z myślą o Mamie i Tacie. Biedroneczki bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach, chętnie dekorowały wykonane czekoladki. Słodką nagrodą za dzielną pracę było skosztowanie wykonanej czekoladki. 

18.04.2019 ” Warsztaty wiosenno– wielkanocne”

Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który z utęsknieniem oczekują zarówno dzieci jak i dorośli. Tuż przed Wielkanocą w naszym przedszkolu nadszedł czas świątecznych przygotowań i dekoracji. Właśnie z tej okazji zaprosiliśmy Rodziców dzieci na warsztaty plastyczne. Przedszkolaki, z przygotowanych różnorodnych materiałów plastycznych przy pomocy Rodziców, wykonały piękne wielkanocne dekoracje.
 

3.04.2019 ” Wizyta w Szkole Muzycznej”

Dnia 3 kwietnia dzieci wybrały się do pobliskiej Szkoły Muzycznej na przedstawienie teatralne „Kubuś i przyjaciele”. Dzieci z wielkim zainteresowaniem śledziły przygody Kubusia Puchatka oraz jego przyjaciół, którzy mieszkali w Stumilowym  Lesie. Dzień beztrosko mijał niedźwiadkowi na przechadzkach po lesie w poszukiwaniu miodu i przygód. A doświadczał ich Kubuś Puchatek na każdym kroku. Przedstawienie rozbawiło i dostarczyło wspaniałej rozrywki. Szalone przygody Puchatka rozbawiły do łez nie tylko przedszkolaków, ale i także dorosłych widzów.

 

29.03.2019  „Z Borsukiem bezpieczniej”

Dnia 29 marca w naszym przedszkolu pojawił się policyjny Borsuk – maskotka Komendy Stołecznej Policji, na co dzień wspomagająca edukacyjną misję policjantów. Funkcjonariuszka wspólnie z borsukiem uczyli dzieci, jak między innymi zachować się w niebezpiecznych sytuacjach, związanych między innymi z zagrożeniem atakiem przez agresywnego psa, czy też w sytuacji kontaktu z osobą nieznajomą oraz właściwego poruszania się po drodze. 

 

21.03.2019 ” Wycieczka do Domu Kultury Świt”

Pierwszy Dzień Wiosny dzieci spędziły nieco inaczej niż zawsze. Tego dnia wybraliśmy się tramwajem do Domu Kultury Świt na przedstawienie pt. „Śpiąca Królewna”- balet klasyczny w dwóch aktach, epilogu i prologu. Dzieci z ogromną ciekawością oglądały przedstawienie i wytrwały dzielnie do samego końca. 

 

07.03.2019 „Wizyta w Domu Kultury Praga”

Dnia 7 marca wybraliśmy się na wycieczkę do Domu Kultury Praga aby obejrzeć wystawę plastyczną ZOO wykonaną przez dzieci z naszego przedszkola. Wystawę można oglądać do przyszłego tygodnia. Dzieci podczas spaceru również poszukiwały pierwszych oznak wiosny i udało się spotkać piękne, kolorowe krokusy i przebiśniegi. 

 

06.03.2019 „Spotkanie z higienistką stomatologiczną”

Dnia 6 marca w ramach kształtowania nawyków prozdrowotnych wśród najmłodszych zaproszono do naszego przedszkola higienistkę stomatologiczną. Panie przypomniały dzieciom podstawowe zasady dbania o uzębienie, jak należy prawidłowo szczotkować zęby, co jeść, aby zęby były mocne i zdrowe. Następnie przeprowadziły fluoryzację z dziećmi i rozdały dzieciom piękne i kolorowe szczoteczki do zębów. 

 

04.03.2019 „Gra na bębnach afrykańskich”

Dnia 4 marca odbyły się warsztaty gry na bębnach afrykańskich. Dzieci zapoznały się z wyglądem i brzmieniem oryginalnych bębnów pochodzących z Afryki oraz obejrzały profesjonalny pokaz gry na tym instrumencie. Najwięcej radości sprawiła dzieciom samodzielna gra na bębnach.

 

12.02.2019 „Bal Karnawałowy”

Tego dnia już od rana w Przedszkolu pojawiły się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach można było spotkać wróżki , królewny, motylki, piratów, policjantów, Spider- Mana, Batmana… nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. W pierwszej kolejności dzieci miału możliwość pozowania do zdjęcia grupowego oraz zdjęć indywidualnych. Następnie wszyscy uczestnicy balu przeszli na salę balową. Na tę wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu wodzireja, który zachęcał wszystkich do tańca przy muzyce. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom. 

 

24.01.2019 „Dzień Babci i Dziadka”

24 stycznia obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji dzieci z pomocą pań przygotowały występ. Odświętnie ubrani, dziewczynki w piękne czerwone tiulowe spódniczki, chłopcy zaś w czerwone muchy w niewielkim stresie wystąpili przed najwspanialszą publicznością, jaką są Babcie i Dziadkowie. Po zaprezentowaniu wierszy oraz piosenek przyszedł czas na wspólny taniec z najbliższymi. Wszyscy doskonale się bawili, na twarzach Babć i Dziadków naszych Biedronek można było zauważyć wzruszenie oraz szczere uśmiechy. 

 

15.01.2019 „Cyrk”

15 stycznia  gościliśmy w naszym przedszkolu cyrk . Wszystkie dzieci – począwszy od maluchów aż do starszaków – z zapartym tchem śledziły występy pary cyrkowców. Program artystyczny zawierał m.in. pokaz żonglerki, iluzję oraz tresurę zwierząt. Artyści zaprosili także nasze przedszkolaki do wspólnych występów. Szczególnie dużo emocji wzbudził wąż, którego dzieci mogły dotknąć. Przedszkolaki doskonale się bawiły, oglądając występy cyrkowców i nagrodziły artystów gromkimi brawami!

 

21.12.2018 „Spotkanie z Mikołajem”

Od samego rana dzieci z niecierpliwością wyczekiwały spotkania z Mikołajem, który wreszcie odwiedził nasze przedszkole przynosząc wspaniałe prezenty dla każdej grupy. Dziękując za prezenty przedszkolaki recytowały wiersze oraz śpiewał piosenki. Żegnając się z dziećmi Mikołaj obiecał, że na pewno wróci za rok.

 

20.12.2018 ” Jasełka”

20 grudnia odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowane przez przedszkolaków. Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały magię Świąt Bożego Narodzenia. Po przedstawieniu odbył się poczęstunek zorganizowany przez Rodziców. 

 

13.12.2018 „Warsztaty Bożonarodzeniowe”

Nasze przedszkole zamieniło się na moment w pracownię plastyczną, w której działo się wiele ciekawych rzeczy. Zaproszeni rodzice odkrywali swoje talenty plastyczne, a dzieci zamieniły się w prawdziwych artystów. Czas upłynął w miłej, rodzinnej atmosferze. Wszyscy pracowali z ogromnym zapałem. Powstało bardzo dużo pięknych i niepowtarzalnych dekoracji świątecznych. Dziękujemy wszystkim przybyłym na warsztaty. Bardzo się cieszymy, że mamy tak uzdolnionych i chętnych do współpracy rodziców.

 

11.12.2018 „Warsztaty Osikowo”

Dzieci miały okazje samodzielnie wykonać choineczki z płatków osikowych. Każde z dzieci miało okazje wykazać się zdolnościami manualnymi i cierpliwością przy sklejaniu. 

 

06.12.2018 „Wizyta Mikołaja”

Dziś nasze przedszkolaki obchodziły Mikołajki. Z tej okazji odbył się koncert muzyczny  pt.” Mikołaju, Mikołaju”. A następnie dzieci odwiedził Św. Mikołaj zostawiając dzieciom drobne upominki pod choinką.

 

30.11.2018 „Zajęcia Ekologiczne”

Tego dnia odbyły się w naszej grupie zajęcia ekologiczne pt. „Ptaki  naszej okolicy”. Biedroneczki miały okazję zapoznać się z różnymi gatunkami ptaków, które zostają na zimę w Polsce. Dowiedziały się również jak oraz czym należy dokarmiać zwierzęta podczas zimy, a także jak o nie dbać, aby nie zrobić im krzywdy. 

 

29.11.2018 „Dzień Pomarańczowy”

Tego dnia obchodziliśmy Dzień Pomarańczowy. Wszystkie dzieci były ubrane na pomarańczowo, a w salach odbywały się zabawy i zajęcia dotyczące tego koloru. Przedszkolaki mogły skosztować pysznego soku marchwiowego oraz zjeść zupę dyniową przygotowaną przez Panią Kucharkę

 

26.11.2018 „Dzień Pluszowego Misia”

Poniedziałek był dniem, którym w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego ukochanego pluszaka. Podczas zajęć rozmawialiśmy o swoich ulubionych przytulankach, śpiewaliśmy piosenki, a także zatańczyliśmy ze swoimi Misiami przy znanych utworach o Misiach. 🙂 

 

23.11.2018 „Wizyta w bibliotece”

W piątek grupa Biedronek wybrała się do Biblioteki Publicznej im. Księdza Jana Twardowskiego. Dzieci miały okazję wysłuchania opowieści „Baśni z Dalekich Wysp i Lądów” w interpretacji Pana Szymona Góralczyka. Dzieci aktywnie brały udział w zajęciach, poprzez śpiewanie oraz tańczenie razem z prowadzącym. Z zaciekawieniem słuchały różnych opowieści, a na koniec zaznajomiliśmy się ze sposobem wypożyczania książek oraz zbiorami w bibliotece.

 

09.11.2018 „100-lecie Niepodległości”

Tego dnia uroczyście obchodziliśmy 100 – lecie Niepodległości. Wysłuchaliśmy koncertu Pieśni Patriotycznych, a o 11:11 wspólnie zaśpiewaliśmy hymn, który przedszkolaki utrwalały przez cały tydzień.  Podczas zajęć dzieci miały okazję zapoznać się z wydarzeniami historycznymi, poznać symbole narodowe a także pogłębiać wiedzę na temat własnej ojczyzny. 

 

 

26.10.2018 „Dzień Ziemniaka”

W piątek w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Ziemniaka. Tego dnia każda z grup przygotowała występ taneczny, który zaprezentowała na miedzy-przedszkolnych obchodach. Wszystkie grupy miały również okazje zintegrować się przy wspólnej zabawie do warzywno-owocowych hitów. Następnie każda z grup uczestniczyła w zajęciach dotyczących poszerzania wiedzy na temat ziemniaków, ich cech, odmian wartości odżywczych oraz przeznaczenia. A na obiad czekała na dzieci ziemniaczana niespodzianka. 

 

16.10. 2018  „Dzień Chleba”

W tym dniu obchodziliśmy Dzień Chleba. Przedszkolaki  miały okazję poznać historię i proces powstawania chleba, rogalików, a także różnego rodzaju bułeczek.  Dowiedziały się także jak powstaje mąka oraz na czym polega praca piekarza. Zapoznały się z różnymi rodzajami chleba oraz składnikami potrzebnymi do jego wypieku. A także zostały poczęstowane kawałkami świeżych bułeczek. 

04.10. 2018 „Wizyta na Poczcie”

W tym dniu Biedronki odwiedziły Urząd Pocztowy sąsiadujący z naszym przedszkolem. Dzieci miały tam okazję przyjrzeć się z bliska pracy urzędników poczty oraz poznać zakres usług wykonywanych na poczcie. Obejrzały hol, w którym znajdują się okienka pocztowe, poznały wyposażenie poczty, zwracały uwagę na skrzynki pocztowe. Przedszkolaki miały również możliwość wysłania pocztówek do Przedszkoli z innych województw. 

14.09.2018 ” Wizyta Straży Miejskiej

Tego dnia nasze przedszkole odwiedzili Strażnicy Miejscy, którzy z wielką przyjemnością i zaangażowaniem opowiadali o swojej pracy. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć i dotknąć jak wyglądają mundur, kajdanki i pałka. Jednak głównym celem spotkania było utrwalenie wiedzy wśród przedszkolaków na temat obowiązujących zasad bezpieczeństwa na ulicy, w przedszkolu i w domu, a także wdrażanie u dzieci obowiązku ich przestrzegania.

05.09.2018 „Powitanie roku szkolnego”

Piknik z okazji rozpoczęcia roku szkolnego. Wspólne zabawy, tańce i śpiewy. 

 

Rok szkolny 2017/2018

06.2018r.

Piknik rodzinny połączony z Dniem Matki

Wycieczka autokarowa do Stajni Celinów


05.2018r. 

Spotkanie dzieci z psami, które pomagają Policji i ich trenerką – warsztaty

60 – lecie Przedszkola – uroczystość połączona z przedstawieniem artystycznym dzieci.


04.2018r. 

Wyróżnienie Kuby T. w konkursie plastycznym ( ekologicznym) pt. ” Leśna rodzina”

Wystawa wiosenna w przedszkolu pt. ” Wiosenne kwiaty”  z udziałem dzieci i rodziców.


03.2018r. 

„Piosenki kolorowe” – zajęcia i warsztaty plastyczne dla rodziców


28.02. 2018r. Zabawy w teatr

Nasze przedszkolaki doskonale bawią się wchodząc w swoje role .


02.11. 2017r. Koncert muzyczny „Jesteśmy dziećmi ziemi tej”

Dzieci śpiewały pieśni patriotyczne , poznawały symbole narodowe oraz  w  swojej  grupie tworzyły prace plastyczne pokazując, że są Polakami.


8.05.2017r.

Przedszkolaki wzięły udział w zorganizowanych na terenie naszego przedszkola „Warsztatach mydlarskich” wprowadzających dzieci w tajniki wyrobu mydła. Samodzielnie tworzyły mydełka z wybranym przez siebie kształcie, kolorze i zapachu. Mogły zatopić w nich różne ozdoby wzbogacające wygląd i jakość mydełka.


12.04.2017r.

Zajęcia otwarte pt. ” Kolorowa Wielkanoc”. Rodzice wraz ze swoimi dziećmi wykonały dekoracje świąteczne nawiązujące do symboli Wielkanocnych wykorzystując różne techniki plastyczne, następnie odbyły się zajęcia dydaktyczne podczas których rodzice mogli zaobserwować umiejętności swoich dzieci.


04.04.2017r.

Tego dnia nasze przedszkole odwiedził Pan Policjant. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie poruszać się po drogach i podróżować samochodem. Na zakończenie dzieci miały możliwość obejrzeć z bliska policyjny motocykl.


31.03.2017r.

Dzień piżamowy – tego dnia dzieci wraz z Paniami włożyły na siebie swoją ulubioną piżamkę, oraz przytulanki i poduszki. Panie przygotowały piżamowy pokaz mody, podczas którego dzieci z dumą prezentowały swoje piżamy. Sala gimnastyczna zamieniła się w salę relaksacyjną, gdzie przy dźwiękach muzyki, wspólnie śpiewanych kołysanek dzieci mogły odpocząć.


28.02.2017r.

„Zimowy krajobraz”- rozstrzygnięcie konkursu organizowanego przez nasze przedszkole. Nasza grupa wraz ze starszakami przygotowała program artystyczny, który zaprezentowała przed publicznością z pobliskich przedszkoli. Po występach zostały wręczone nagrody wraz z dyplomami.


27.01.2017r.

Dzień Babci i Dziadka. Dzieci z gr. „Słoneczek” wraz ze swoimi Paniami przygotowały program artystyczny złożony z wierszy, piosenek oraz tańców. Po występach dzieci wręczyły swoim bliskim własnoręcznie wykonane upominki.


17.01.2017r.

Bal karnawałowy. Zabawa na sali gimnastycznej, tańce i konkursy. Czerpanie radości ze wspólnej zabawy.


19.12.2016r.

Udział dzieci w przedstawieniu „Jasełka”. Recytowanie poznanych tekstów, śpiewanie kolęd poznanych z okazji uroczystości. Tworzenie atmosfery Świąt Bożego Narodzenia.

 


06.12.2016r.

Spotkanie z Mikołajem. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ubrane na czerwono i w mikołajkowych czapkach. Odwiedziła nas Śnieżynka Krystynka, z którą świetnie się bawiliśmy przy zimowych i świątecznych piosenkach, oraz Mikołaj, który rozdał dzieciom prezenty i zrobił z nimi pamiątkowe zdjęcie.


29.11.2016r.

Bal Andrzejkowy. Dzieci z pomocą swoich rodziców przygotowały błyszczące i kolorowe stroje, które zaprezentowały podczas balu. Były również wesołe tańce i szaleństwa w rytm dziecięcych piosenek.


25.11.2016r.

Dzień Pluszowego Misia. Dzieci przyniosły opaski z misiami, które przygotowały wraz z rodzicami oraz swoje ulubione pluszaki. Wszystkie grupy zebrały się na sali gimnastycznej, aby wspólnie świętować ten dzień, były wspólne tańce i konkursy.


24.11.2016r.

Wraz z całym przedszkolem pojechaliśmy do Teatru Polskiego na musical pt. „Królowa Śniegu”. Dzieci były zachwycone spektaklem, piękna scenografią i porywającą muzyką.


23.11.2016r.

Wyszliśmy do Ogródka Jordanowkiego na zajęcia plastyczne pt. „Bukiet Jesienny”. Przedszkolaki wykonały piękne prace techniką origami.


27.10.2016r.

Wyszliśmy do Ogrodu Jordanowskiego na zajęcia plastyczne pt. „Straszny obrazek”. W oczekiwaniu na Halloween nasze przedszkolaki wykonały piękne prace, tło wypełniły pastelami, a resztę farbą. W efekcie wyszły straszne zamki otoczone nietoperzami.


20.10.2016r.

Dzień Kropki i paski. Dzieci przyszły do przedszkola ubrane w kropki bądź paski. Zorganizowane były zawody sportowe kropki kontra paski. Przedszkolaki były podekscytowane rywalizacją i kibicowały sobie wzajemnie. Była również dyskoteka, dzieci były zachwycone.


19.10.2016r.

Braliśmy udział w akcji charytatywnej „Pola Nadziei” prowadzonej przez Hospicjum. To dla nas ważne bo wiemy, że w ten sposób pomagamy bardzo cierpiącym na nowotwory. 19 października w naszym ogrodzie posadziliśmy cebulki żonkili, które zakwitając wiosną podziękują wszystkim za ich dobre serca.


18.10.2016r.

Wybraliśmy się na jesienny spacer do Ogrodu Jordanowskiego. Dzieci miały okazję pooglądać drzewa, porównać ich wygląd i obserwować oznaki jesieni. Robiły bukiety, zbierały kasztany, ale największą atrakcją była wojna na liście.


12.10.2016r.

Wybraliśmy się do Szkoły Muzycznej przy ul. Namysłowskiej 4 na przedstawienie teatralne pt. „Przygody Pirata Fix’a”. Historia opowiada o przygodach Pirata, który płynął po morzach i oceanach z Porcelanową i Marynarzykiem. Podczas przedstawienia aktorzy śpiewali i zachęcali młodych widzów do wspólnej zabawy. Przedszkolakom spektakl bardzo się podobał, z zaciekawieniem śledziły poczynania bohaterów.


19.09.2016r.

Dzieci z grupy „Słoneczek” zostały zaproszone do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży Nr 50 na spotkanie z bajarzem, Panem Szymonem Góralczykiem ,który wprowadził dzieci w fascynujący świat baśni polskich. W czasie spotkania nie mogło również zabraknąć zabaw ruchowych oraz piosenek.


14.09.2016r.

We wrześniu gościliśmy panią ze Straży Miejskiej. Podczas pogadanki dzieci zapoznały się z pracą strażnika, oglądały elementy umundurowania. Nasz gość przypomniał starszakom zasady dotyczące bezpiecznego zachowania, utrwalił numery alarmowe. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze i aktywnym uczestnictwie dzieci.


03.10.2016r.

W październiku odbyło się spotkanie z higienistka stomatologiczną. Przedszkolaki wzięły udział w zajęciach dotyczących czyszczenia ząbków oraz prawidłowego szczotkowania i używania przyborów do higieny jamy ustnej.

 


 

Grupy

grupa 1 grupa 2 grupa 3 grupa 4 grupa 5
BIP