Przedszkole nr 173 w Warszawie

Przedszkole nr 173 w Warszawie

Grupa III Biedronki


Rok szkolny 2018/2019

30.11.2018 „Zajęcia Ekologiczne”

Tego dnia odbyły się w naszej grupie zajęcia ekologiczne pt. „Ptaki  naszej okolicy”. Biedroneczki miały okazję zapoznać się z różnymi gatunkami ptaków, które zostają na zimę w Polsce. Dowiedziały się również jak oraz czym należy dokarmiać zwierzęta podczas zimy, a także jak o nie dbać, aby nie zrobić im krzywdy. 

26.11.2018 „Dzień Pluszowego Misia”

Poniedziałek był dniem, którym w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego ukochanego pluszaka. Podczas zajęć rozmawialiśmy o swoich ulubionych przytulankach, śpiewaliśmy piosenki, a także zatańczyliśmy ze swoimi Misiami przy znanych utworach o Misiach. 🙂 

 

23.11.2018 „Wizyta w bibliotece”

W piątek grupa Biedronek wybrała się do Biblioteki Publicznej im. Księdza Jana Twardowskiego. Dzieci miały okazję wysłuchania opowieści „Baśni z Dalekich Wysp i Lądów” w interpretacji Pana Szymona Góralczyka. Dzieci aktywnie brały udział w zajęciach, poprzez śpiewanie oraz tańczenie razem z prowadzącym. Z zaciekawieniem słuchały różnych opowieści, a na koniec zaznajomiliśmy się ze sposobem wypożyczania książek oraz zbiorami w bibliotece.

 

09.11.2018 „100-lecie Niepodległości”

Tego dnia uroczyście obchodziliśmy 100 – lecie Niepodległości. Wysłuchaliśmy koncertu Pieśni Patriotycznych, a o 11:11 wspólnie zaśpiewaliśmy hymn, który przedszkolaki utrwalały przez cały tydzień.  Podczas zajęć dzieci miały okazję zapoznać się z wydarzeniami historycznymi, poznać symbole narodowe a także pogłębiać wiedzę na temat własnej ojczyzny. 

 

 

26.10.2018 „Dzień Ziemniaka”

W piątek w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Ziemniaka. Tego dnia każda z grup przygotowała występ taneczny, który zaprezentowała na miedzy-przedszkolnych obchodach. Wszystkie grupy miały również okazje zintegrować się przy wspólnej zabawie do warzywno-owocowych hitów. Następnie każda z grup uczestniczyła w zajęciach dotyczących poszerzania wiedzy na temat ziemniaków, ich cech, odmian wartości odżywczych oraz przeznaczenia. A na obiad czekała na dzieci ziemniaczana niespodzianka. 

 

16.10. 2018  „Dzień Chleba”

W tym dniu obchodziliśmy Dzień Chleba. Przedszkolaki  miały okazję poznać historię i proces powstawania chleba, rogalików, a także różnego rodzaju bułeczek.  Dowiedziały się także jak powstaje mąka oraz na czym polega praca piekarza. Zapoznały się z różnymi rodzajami chleba oraz składnikami potrzebnymi do jego wypieku. A także zostały poczęstowane kawałkami świeżych bułeczek. 

04.10. 2018 „Wizyta na Poczcie”

W tym dniu Biedronki odwiedziły Urząd Pocztowy sąsiadujący z naszym przedszkolem. Dzieci miały tam okazję przyjrzeć się z bliska pracy urzędników poczty oraz poznać zakres usług wykonywanych na poczcie. Obejrzały hol, w którym znajdują się okienka pocztowe, poznały wyposażenie poczty, zwracały uwagę na skrzynki pocztowe. Przedszkolaki miały również możliwość wysłania pocztówek do Przedszkoli z innych województw. 

14.09.2018 ” Wizyta Straży Miejskiej

Tego dnia nasze przedszkole odwiedzili Strażnicy Miejscy, którzy z wielką przyjemnością i zaangażowaniem opowiadali o swojej pracy. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć i dotknąć jak wyglądają mundur, kajdanki i pałka. Jednak głównym celem spotkania było utrwalenie wiedzy wśród przedszkolaków na temat obowiązujących zasad bezpieczeństwa na ulicy, w przedszkolu i w domu, a także wdrażanie u dzieci obowiązku ich przestrzegania.

05.09.2018 „Powitanie roku szkolnego”

Piknik z okazji rozpoczęcia roku szkolnego. Wspólne zabawy, tańce i śpiewy. 

 

Rok szkolny 2017/2018

06.2018r.

Piknik rodzinny połączony z Dniem Matki

Wycieczka autokarowa do Stajni Celinów


05.2018r. 

Spotkanie dzieci z psami, które pomagają Policji i ich trenerką – warsztaty

60 – lecie Przedszkola – uroczystość połączona z przedstawieniem artystycznym dzieci.


04.2018r. 

Wyróżnienie Kuby T. w konkursie plastycznym ( ekologicznym) pt. ” Leśna rodzina”

Wystawa wiosenna w przedszkolu pt. ” Wiosenne kwiaty”  z udziałem dzieci i rodziców.


03.2018r. 

„Piosenki kolorowe” – zajęcia i warsztaty plastyczne dla rodziców


28.02. 2018r. Zabawy w teatr

Nasze przedszkolaki doskonale bawią się wchodząc w swoje role .


02.11. 2017r. Koncert muzyczny „Jesteśmy dziećmi ziemi tej”

Dzieci śpiewały pieśni patriotyczne , poznawały symbole narodowe oraz  w  swojej  grupie tworzyły prace plastyczne pokazując, że są Polakami.


8.05.2017r.

Przedszkolaki wzięły udział w zorganizowanych na terenie naszego przedszkola „Warsztatach mydlarskich” wprowadzających dzieci w tajniki wyrobu mydła. Samodzielnie tworzyły mydełka z wybranym przez siebie kształcie, kolorze i zapachu. Mogły zatopić w nich różne ozdoby wzbogacające wygląd i jakość mydełka.


12.04.2017r.

Zajęcia otwarte pt. ” Kolorowa Wielkanoc”. Rodzice wraz ze swoimi dziećmi wykonały dekoracje świąteczne nawiązujące do symboli Wielkanocnych wykorzystując różne techniki plastyczne, następnie odbyły się zajęcia dydaktyczne podczas których rodzice mogli zaobserwować umiejętności swoich dzieci.


04.04.2017r.

Tego dnia nasze przedszkole odwiedził Pan Policjant. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie poruszać się po drogach i podróżować samochodem. Na zakończenie dzieci miały możliwość obejrzeć z bliska policyjny motocykl.


31.03.2017r.

Dzień piżamowy – tego dnia dzieci wraz z Paniami włożyły na siebie swoją ulubioną piżamkę, oraz przytulanki i poduszki. Panie przygotowały piżamowy pokaz mody, podczas którego dzieci z dumą prezentowały swoje piżamy. Sala gimnastyczna zamieniła się w salę relaksacyjną, gdzie przy dźwiękach muzyki, wspólnie śpiewanych kołysanek dzieci mogły odpocząć.


28.02.2017r.

„Zimowy krajobraz”- rozstrzygnięcie konkursu organizowanego przez nasze przedszkole. Nasza grupa wraz ze starszakami przygotowała program artystyczny, który zaprezentowała przed publicznością z pobliskich przedszkoli. Po występach zostały wręczone nagrody wraz z dyplomami.


27.01.2017r.

Dzień Babci i Dziadka. Dzieci z gr. „Słoneczek” wraz ze swoimi Paniami przygotowały program artystyczny złożony z wierszy, piosenek oraz tańców. Po występach dzieci wręczyły swoim bliskim własnoręcznie wykonane upominki.


17.01.2017r.

Bal karnawałowy. Zabawa na sali gimnastycznej, tańce i konkursy. Czerpanie radości ze wspólnej zabawy.


19.12.2016r.

Udział dzieci w przedstawieniu „Jasełka”. Recytowanie poznanych tekstów, śpiewanie kolęd poznanych z okazji uroczystości. Tworzenie atmosfery Świąt Bożego Narodzenia.

 


06.12.2016r.

Spotkanie z Mikołajem. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ubrane na czerwono i w mikołajkowych czapkach. Odwiedziła nas Śnieżynka Krystynka, z którą świetnie się bawiliśmy przy zimowych i świątecznych piosenkach, oraz Mikołaj, który rozdał dzieciom prezenty i zrobił z nimi pamiątkowe zdjęcie.


29.11.2016r.

Bal Andrzejkowy. Dzieci z pomocą swoich rodziców przygotowały błyszczące i kolorowe stroje, które zaprezentowały podczas balu. Były również wesołe tańce i szaleństwa w rytm dziecięcych piosenek.


25.11.2016r.

Dzień Pluszowego Misia. Dzieci przyniosły opaski z misiami, które przygotowały wraz z rodzicami oraz swoje ulubione pluszaki. Wszystkie grupy zebrały się na sali gimnastycznej, aby wspólnie świętować ten dzień, były wspólne tańce i konkursy.


24.11.2016r.

Wraz z całym przedszkolem pojechaliśmy do Teatru Polskiego na musical pt. „Królowa Śniegu”. Dzieci były zachwycone spektaklem, piękna scenografią i porywającą muzyką.


23.11.2016r.

Wyszliśmy do Ogródka Jordanowkiego na zajęcia plastyczne pt. „Bukiet Jesienny”. Przedszkolaki wykonały piękne prace techniką origami.


27.10.2016r.

Wyszliśmy do Ogrodu Jordanowskiego na zajęcia plastyczne pt. „Straszny obrazek”. W oczekiwaniu na Halloween nasze przedszkolaki wykonały piękne prace, tło wypełniły pastelami, a resztę farbą. W efekcie wyszły straszne zamki otoczone nietoperzami.


20.10.2016r.

Dzień Kropki i paski. Dzieci przyszły do przedszkola ubrane w kropki bądź paski. Zorganizowane były zawody sportowe kropki kontra paski. Przedszkolaki były podekscytowane rywalizacją i kibicowały sobie wzajemnie. Była również dyskoteka, dzieci były zachwycone.


19.10.2016r.

Braliśmy udział w akcji charytatywnej „Pola Nadziei” prowadzonej przez Hospicjum. To dla nas ważne bo wiemy, że w ten sposób pomagamy bardzo cierpiącym na nowotwory. 19 października w naszym ogrodzie posadziliśmy cebulki żonkili, które zakwitając wiosną podziękują wszystkim za ich dobre serca.


18.10.2016r.

Wybraliśmy się na jesienny spacer do Ogrodu Jordanowskiego. Dzieci miały okazję pooglądać drzewa, porównać ich wygląd i obserwować oznaki jesieni. Robiły bukiety, zbierały kasztany, ale największą atrakcją była wojna na liście.


12.10.2016r.

Wybraliśmy się do Szkoły Muzycznej przy ul. Namysłowskiej 4 na przedstawienie teatralne pt. „Przygody Pirata Fix’a”. Historia opowiada o przygodach Pirata, który płynął po morzach i oceanach z Porcelanową i Marynarzykiem. Podczas przedstawienia aktorzy śpiewali i zachęcali młodych widzów do wspólnej zabawy. Przedszkolakom spektakl bardzo się podobał, z zaciekawieniem śledziły poczynania bohaterów.


19.09.2016r.

Dzieci z grupy „Słoneczek” zostały zaproszone do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży Nr 50 na spotkanie z bajarzem, Panem Szymonem Góralczykiem ,który wprowadził dzieci w fascynujący świat baśni polskich. W czasie spotkania nie mogło również zabraknąć zabaw ruchowych oraz piosenek.


14.09.2016r.

We wrześniu gościliśmy panią ze Straży Miejskiej. Podczas pogadanki dzieci zapoznały się z pracą strażnika, oglądały elementy umundurowania. Nasz gość przypomniał starszakom zasady dotyczące bezpiecznego zachowania, utrwalił numery alarmowe. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze i aktywnym uczestnictwie dzieci.


03.10.2016r.

W październiku odbyło się spotkanie z higienistka stomatologiczną. Przedszkolaki wzięły udział w zajęciach dotyczących czyszczenia ząbków oraz prawidłowego szczotkowania i używania przyborów do higieny jamy ustnej.

 


 

Grupy

grupa 1 grupa 2 grupa 3 grupa 4 grupa 5
BIP