Przedszkole nr 173 w Warszawie

Przedszkole nr 173 w Warszawie

Grupa III Słoneczka

Wydarzenia Grupy III ” Słoneczka”

2023/2024


Drodzy Rodzice,

Kartka wielkanocna bez nadruku SW-BT 25 - Czachorowski | Sklep EMPIK.COM

Życzą dzieci oraz panie Alina i Aleksandra.


Zbliżenie banderą Francji - Zbiór zdjęć royalty-free (Flaga Francji)

Ten tydzień przebiegł pod hasłem – ” TYDZIEŃ FRANCUSKI”. 

Dzieci zapoznały się z kolorystyką flagi, godłem oraz hymnem Francji. Dowiedziały się co warto zobaczyć w tym kraju, jakie są zabytki, jedzenie, rośliny oraz krajobrazy. Słuchały francuskiej muzyki na akordeon oraz uczyły się tańca francuskiego dla dzieci, słuchały bajek napisanych przez bajkopisarzy francuskich.        Miały możliwość przebrania się w stroje kojarzone z modą francuską. Uczyły się podstawowych słów w j. francuskim oraz liczebników do 10. Piekły ciasteczka z ciasta francuskiego, które potem miały możliwość degustować. Panie kucharki ugotowały zupę cebulową.

Dzieci wykonały kilka prac plastycznych związanych z Francją: malowały flagę, wykonały makietę wieży Eiffla, wykonały Mini Album o Francji.


                           ZEBRANIE DLA RODZICÓW

Dnia 22 lutego 2024 roku ( czwartek ) o godz. 16.30, zapraszamy serdecznie Rodziców na zebranie podsumowujące I półrocze pracy dzieci w gr. ” Słoneczka”

                                                                                                                                                                    Alina Śleszyńska i Aleksandra Knapik


                                  DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Zdjęcie malowanie starszej pary trzymającej balony i butelkę generatywną ai

                                                                                                                 ZAPROSZENIE

1 lutego o godz. 15.00 serdecznie zapraszamy nasze ukochane Babcie i ukochanych Dziadów na przedstawienie przygotowane przez wnuczęta z okazji Ich święta. 

                                                                                                               Dzieci ( wnuczkowie) i panie nauczycielki

 


DZIEŃ GUZIKA

12 grudnia w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Guzika. 

Dzień w przedszkolu zaczęliśmy powitanką ” Mały guzik krąży dookoła” i zabawą ruchową ” Guzik tu, guzik tam”. Podczas zabawy matematycznej dzieci segregowały guziki wg wielkości, określały ich kolor, kształt oraz liczebność zbiorów poprzez przeliczanie guzików. Podczas zabaw grafomotorycznych rysowały po śladzie, kolorowały guziki wg kodu. Podczas globalnego czytania dzieci odnajdywały napis GUZIK w tabeli liter. Na koniec odbyły się zajęcia plastyczno- techniczne, na których dzieci sklejały choinkę z 4 części i ozdabiały kolorowymi guzikami.


ZAPROSZENIE

Dzieci i panie serdecznie zapraszają Rodziców na spotkanie świąteczne w naszej grupie oraz na krótki program artystyczny, przygotowany przez dzieci.

Uroczystość odbędzie się 18 grudnia  (poniedziałek) o godz. 15.00. Rodziców prosimy o przygotowanie słodkiego poczęstunku. Dziękujemy


180 700+ zbiorów zdjęć, fotografii i beztantiemowych obrazów ...

DZIEŃ MISIA

24 listopada w piątek (jeden dzień wcześniej) obchodziliśmy w przedszkolu najmilszy dzień w roku- Dzień Misia.

Tego dnia dzieci przyszły ubrane na brązowo, ze swoim ukochanym misiem pod pachą. W czasie dnia było wiele zabaw i zajęć związanych z misiem – nie tylko Przytulanką, ale również z bohaterem bajek i misiem żyjącym na świecie w różnych środowiskach naturalnych.

Dzieci na zajęciach plastycznych wyklejały misia kulkami krepiny oraz plasteliny. Na zajęciach matematycznych trzeba było połączyć misie od najmniejszego do największego i pokolorować dwa skrajne misie. Zabawy ruchowe też opierały się na motywie ulubionego misia.


Flaga, Polska, Naród, Flaga Polski

DZIEŃ  NIEPODLEGŁOŚCI

W piątek 10  Listopada w przedszkolu odbyła się szczególna uroczystość z okazji Dnia Niepodległości, która wypada w sobotę- 11 listopada. O godzinie 11.11 dzieci odśpiewały hymn Polski przy wniesionej fladze przez grupę starszaków oraz wyrecytowały wiersz – KTO TY JESTEŚ…..  Pani Dyrektor przybliżyła historię tego święta. W salach dzieci zrobiły kotyliony, które zabrały do domu.


POLA  NADZIEI   

Co roku nasze przedszkole bierze udział w Akcji charytatywnej ” Pola nadziei ” dla osób starszych. W tym roku wspieramy Ośrodek Hospicjum Domowego zgromadzenia Księży Marianów. Każda grupa dostała sadzonki żonkili, które wysadzamy w ogrodzie przedszkolnym oraz sadzonki, które mogą kupić za symboliczną kwotę Rodzice. Nasza grupa posadziła cebulki kwiatów na naszej części ogrodu- skalniaku.


Drodzy Rodzice,

dnia 24.11.2023 r. w przedszkolu będzie obchodzony „Dzień Pluszowego Misia” i zapraszamy wszystkie dzieci ubrane w miarę możliwości na brązowo z misiem pod pachą Pluszowy miś MBW® MiniFeet® 14 cm, kolor MIŚ - aletaniereczniki.plw programie misiowe zabawy i tańce:)


Szanowni Państwo,

dnia 28.11.2023 r. (wtorek) całe przedszkole wybiera się na przedstawienie teatralne pt. „Brzechwolandia” do domu kultury „Świt” na godzinę 9.30. Prosimy o wpłacanie do wychowawcy grupy po 18 zł na autokar do dnia 24.11.2023 r.. Rodzice, którzy opłacili wcześniejszy wyjazd tj. 27.10.2023 r., a dzieci nie skorzystały z wyjazdu są proszenie o dopłacenie tylko tej różnicy 2 zł.

Prosimy również o przyprowadzenie tego dnia dzieci do godziny 8.15.


Drodzy Rodzice,

prosimy aby dzieci dnia 10.11.2023 r. były ubrane na galowo (białe bluzki-koszule, ciemne spodnie-spódniczki) będzie uroczyste odśpiewanie hymnu o godzinie 11.11 w związku z Narodowym Świętem Niepodległości 11.11.2023 r.


WYCIECZKA DO ARGO- CITY W GŁĘBOCZYCY

W dniu 17 października dzieci z dwóch najstarszych grup  pojechały na wycieczkę autokarową do parku zabawy i edukacji – Argo – City.

Tematem przewodnim wycieczki było kiszenie kapusty- ” Wielki rwetes dziś u Basi, bo kapustę Basia kwasi”. Dzieci szatkowały kapustę, którą mogły próbować, a potem ubijały w beczułkach. Do przedszkola zabraliśmy wiaderko świeżo przygotowanej kapusty i dużą dynię na zupę.

Po skończonej pracy dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowo- zręcznościowych na świeżym powietrzu ( przeciąganie liny, pokonywanie leśnego labiryntu, przejście laserowego toru oraz ruchomego toru z workami). Brały udział w przejażdżce wozem po lesie, dzieci zwiedziły miejsce iluzji, gdzie wszystko wydaje się zaczarowane. Miały możliwość szukania złota w piasku, łowiły drewniane rybki na wędki.

Na ścieżce edukacyjnej w lesie, poznały zwierzęta mieszkające w naszych lasach, których sylwetki rozmieszczone były wśród drzew w wymiarach 1:1.

Po południu dzieci wróciły do przedszkola pełne wrażeń i z uśmiechem na twarzy.


Koperta Pocztą Lotniczą, Zabytkowe

DZIEŃ ZNACZKA POCZTOWEGO I PISANIA LISTÓW

9 października wybraliśmy się na Pocztę przy ul. Wileńskiej. Wycieczka odbyła się przy pomocy p. Agnieszki ( mamy Jasia). Dzieci miały okazję poznania pracy osób pracujących na terenie poczty oraz listonoszy, którzy pracują w terenie. Wszyscy zostali zaproszeni na zaplecze poczty, gdzie mogliśmy zobaczyć jak transportowane są paczki na specjalnych taśmach, oglądaliśmy skrytki prywatne petentów poczty, stemplowaliśmy koperty, podglądaliśmy pracę listonoszy, którzy przygotowywali listy dla adresatów. Mogliśmy popatrzeć jak pracują panie w okienkach, gdzie kupiliśmy pocztówkę ze znaczkiem i wysłaliśmy ją do naszego przedszkola oraz listy przygotowane w domu. Na koniec zostaliśmy poczęstowani cukierkami i dostaliśmy dyplomy.

Dziękuję mamie Madzi za pomoc podczas wycieczki.


Drodzy Rodzice,

dnia 24.10.2023 odbędą się warsztaty z pierwszej pomocy w naszej grupie i proszę aby tego dnia każde dziecko przyniosło ze sobą misia lub lalkę, które posłużą naszym małym ratownikom za pacjentów 🙂


ŁAZIENKI KRÓLEWSKIE

6 października nasza grupa wybrała się na wycieczkę do Łazienek Królewskich na zajęcia edukacyjne pt.” Poznaj Łazienki”. Zajęcia odbyły się w przepięknych pomieszczeniach Starej Oranżerii. Dzieci mogły poznać zapachy, jakie rozchodziły się ponad 200 lat temu, kiedy oranżeria była pełna egzotycznych kwiatów, poznały zwierzęta żyjące w ogrodach królewskich oraz poznały wizerunek króla Stanisława jako małego chłopca a następnie jako dorosłego człowieka. Na zajęciach plastycznych dzieci mogły zaprojektować swoją koronę. Dodatkowo poszliśmy  pod pomnik Chopina, gdzie nauczycielka opowiedziała dzieciom, kim był Chopin. Dużą atrakcją była jazda autobusem miejskim. 

Dziękuję za pomoc babci Jasia, która była z nami na wycieczce.


czerwone owoce jabłek z połową i zielonym liściem wyizolowanym na białym - jabłko zdjęcia i obrazy z banku zdjęć

28 września w przedszkolu oraz naszej grupie obchodzić będziemy ” Dzień Jabłka „. Bardzo proszę Rodziców, aby tego dnia dzieci przyszły ubrane na czerwono i zielono oraz przyniosły po jednym jabłku, będziemy robić mus jabłkowy. 

 


Plakaty na Dzień przedszkolaka

Wszystkie dzieci w naszym przedszkolu obchodziły swoje święto. Dzień zaczął się od zabaw ruchowych przy wykorzystaniu muzyki, dzieci malowały farbami swoje portrety, pani malowała buźki chętnym dzieciom. Po południu dzieci robiły odznakę przedszkolaka i malowały balony, którymi się bawiły i zabrały do domu.                  

Grupy

grupa 1 grupa 2 grupa 3 grupa 4
BIP
Skip to content